Usiks: Negribu cīnīties ar Fedosovu vai Povetkinu – viņi visu pārvērš par politiku

24/08/2019 23:25
Nokopēts
Oleksandrs Usiks, www.sportazinas.com

Ukrainas boksa zvaigzne Oleksandrs Usiks (16-0) noliedzis, ka smagsvaru kategorijā debitēs pret Krievijas atlētu Andreju Fedosovu (31-3) un atklājis, ka pret viņu nemaz nav ieinteresēts aizvadīt dueli.

32 gadus vecā Usika menedžeris Egiss Klimass iepriekš atklāja, ka ukraiņa nākamā cīņa, kas būs viņa debija smagsvaros, notiks 12. oktobrī ASV pilsētā Čikāgā, taču pagaidām oficiāli nav izziņots viņa pretinieks.

Medijs “BoxingScene” iepriekš saņēma informāciju no diviem situācijai pietuvinātiem avotiem, ka 33 gadus vecais Fedosovs ir piekritis cīņai ar Usiku. Ukrainis gan šādu informāciju ir noliedzis.

“Man nav informācijas, ka Fedosovs varētu būt mans pretinieks,” komentēja Usiks. “Kāpēc? Piemēram, iepriekš bija runas, ka mans pretinieks būs Aleksandrs Povetkins, taču es varu atbildēt, ka ar šiem puišiem necīnīšos, jo viņi visu pārvērš par politiku un mētājas ar lamuvārdiem. Neatbalstu šādu attieksmi. Man ar viņiem personīgi nav nekādu problēmu, taču man nav vajadzīgs nekāds haips.”

Ja ukrainis savas profesionālās karjeras laikā nav zaudējis nevienu cīņu, tad Fedosovs piekāpies trijās, pēdējo neveiksmi ciešot 2013. gadā pret amerikāni Braientu Dženingsu. Vairāki boksa eksperti uzskata, ka Usikam cīņa pret Fedosovu būtu bezjēdzīga, jo viņš pretiniekos varētu dabūt spēcīgāku bokseri.

Zīmīgi, ka Usiks Pasaules boksa supersērijas pirmās sezonas finālā cīnījās ar krievu Muratu Gasijevu, bet abi bokseri pirms un pēc cīņas daudz nerunāja, izrādot vienam pret otru cieņu. Līdz ar to Usiks nevēlas cīnīties tikai ar atsevišķiem krievu atlētiem.

Jau ziņots, ka Usikam 25. maijā bija paredzēts duelis ar 38 gadus veco franču veterānu Karlosu Takamu (36-5), kas būtu ukraiņa debija smagsvaros, tomēr bicepsa savainojuma dēļ cīņa nenotika.

Usiks savu pēdējo dueli aizvadīja pērnā gada novembrī, kad Lielbritānijā nokautēja Toniju Beljū un aizstāvēja visas četras pirmā smagā svara kategorijas jostas. Neilgi pēc tam viņš paziņoja par saviem nolūkiem startēt smagsvaros.

Ukrainis, kuram iepriekš piederēja četras no prestižākajām čempionu jostām pirmajā smagajā svarā, atteicās no Pasaules Boksa asociācijas (WBA) trofejas. Usika īpašumā palikusī Pasaules Boksa padomes (WBC) josta joprojām ir vakanta un to iegūs Maira Brieža un Juniera Dortikosa cīņas uzvarētājs boksa supersērijas finālā.

Savu līdz šīm vienīgo zaudējumu profesionālajā karjerā pret Usiku piedzīvojis Latvijas labākais bokseris Briedis, kurš 2018. gada janvārī “Arēnā Rīga” pasaules boksa supersērijas pusfinālā bija spiests atzīt ukraiņa pārākumu pēc punktiem. Usiks arī vēlāk triumfēja pirmās supersērijas sezonas finālā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām