Usiks smagsvaros debitē ar pārliecinošu uzvaru

Oleksandrs Usiks, Čazs Viterspūns, sportazinas.com
Oleksandrs Usiks un Čazs Viterspūns | Foto: Matchroom Boxing USA

Ukraiņu boksa zvaigzne (17-0) svētdien ar pārliecinošu uzvaru ASV pilsētā Čikāgā debitēja smagsvaru kategorijā, septītajā raundā uzveicot mājinieku Čazu Viterspūnu (38-4).

Cīņa ilga līdz septītajam raundam, taču tā nebeidzās ar nokautu. 38 gadus vecais Viterspūns un viņa pārstāvji nolēma vairs dueli neturpināt, jo bokseris vairs nespēja turēt līdzi 32 gadus vecā Usika jaudai.

Usikam debija smagsvaros bija paredzēta jau 25. maijā, bet duelis ar 38 gadus veco franču veterānu Karlosu Takamu (36-5) nenotika, jo ukraiņu bokserim bija bicepsa savainojums.

Usika nākamais pretinieks būtu bijis 34 gadus vecais nīderlandietis Tairons Spongs (14-0), tomēr viņš neizturēja dopinga testu un līdz ar to bija nepieciešams meklēt jaunu pretinieku. Izvēle pēdējā brīdī krita uz Viterspūnu.

Usiks ir izteicies, ka pēc tam smagsvaros vēlas cīnīties ar amerikāņu zvaigzni Deonteju Vailderu, kurš karjeras laikā nav zaudējis ne reizi.

Usiks savu pēdējo dueli aizvadīja pērnā gada novembrī, kad Lielbritānijā nokautēja Toniju Beljū un aizstāvēja visas četras pirmā smagā svara kategorijas jostas. Neilgi pēc tam viņš paziņoja par saviem nolūkiem startēt smagsvaros.

Tikmēr Viterspūns pēdējo reizi pirms šīs cīņas zaudējumu piedzīvoja 2012. gadā pret Setu Mičelu, bet kopš tā brīža viņam bija astoņu uzvaru sērija. Pēdējais panākums izcīnīts šī gada martā pret kolumbieti Santanderu Silgado.

Zīmīgi, ka tieši pret Usiku savu karjeras vienīgo zaudējumu ir piedzīvojis latviešu vadošais bokseris Mairis Briedis.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par