Usiks tikai pēc vienas cīņas smagsvaros kļuvis par ceturto labāko bokseri “BoxRec” vērtējumā

Oleksandrs Usiks, sportazinas.com
Oleksandrs Usiks | Foto: BoxingScene

Ukraiņu boksa zvaigzne (17-0) tikai pēc vienas cīņas smagsvaru kategorijā ierindojies augstajā ceturtajā vietā prestižās boksa platformas “BoxRec” vērtējumā.

Jau ziņots, ka Usiks svētdien ar pārliecinošu uzvaru ASV pilsētā Čikāgā debitēja smagsvaru kategorijā, septītajā raundā uzveicot mājinieku Čazu Viterspūnu (38-4).

“BoxRec” algoritms pēc komplicētas sistēmas un aprēķinu principa nosaka bokseru pozīciju rangā. Līderis smagsvaros šobrīd ir meksikānis Endijss Ruiss (33-1), kuram seko amerikānis Deontejs Vailders (41-0) un brits Entonijs Džošua (22-1).

Tikmēr Usiks ir ceturtais, bet aiz viņa ir, piemēram, brits Taisons Fjūrijs (29-0), kurš jau ilgus gadus ir smagsvaru divīzijā un nav zaudējis nevienu cīņu. Zem Usika ir arī tādi sportisti kā Aleksandrs Povetkins (35-2), Dilians Vaits (26-1) un Luiss Ortiss (31-1).

Usika un Viterspūna cīņa ilga līdz septītajam raundam, taču tā nebeidzās ar nokautu. 38 gadus vecais Viterspūns un viņa pārstāvji nolēma vairs dueli neturpināt, jo bokseris vairs nespēja turēt līdzi 32 gadus vecā Usika jaudai.

Usikam debija smagsvaros bija paredzēta jau 25. maijā, bet duelis ar 38 gadus veco franču veterānu Karlosu Takamu (36-5) nenotika, jo ukraiņu bokserim bija bicepsa savainojums.

Ukraiņa nākamais pretinieks būtu bijis 34 gadus vecais nīderlandietis Tairons Spongs (14-0), tomēr viņš neizturēja dopinga testu un līdz ar to bija nepieciešams meklēt jaunu pretinieku. Izvēle pēdējā brīdī krita uz Viterspūnu. Usiks ir izteicies, ka pēc tam smagsvaros vēlas cīnīties ar amerikāņu zvaigzni Deonteju Vailderu, kurš karjeras laikā nav zaudējis ne reizi.

Usiks pēdējo dueli pirms cīņas ar Viterspūnu aizvadīja pērnā gada novembrī, kad Lielbritānijā nokautēja Toniju Beljū un aizstāvēja visas četras pirmā smagā svara kategorijas jostas. Neilgi pēc tam viņš paziņoja par saviem nolūkiem startēt smagsvaros.

Zīmīgi, ka tieši pret Usiku savu karjeras vienīgo zaudējumu ir piedzīvojis latviešu vadošais bokseris Mairis Briedis, kurš nesen kā kļuvis par “BoxRec” līderi pirmā smagā svara kategorijā.

Briedis pakāpies uz pirmo vietu prestižā “BoxRec” rangā

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par