Usiks un Fjūrijs tomēr vienojas par cīņu

29/09/2023 19:13
Nokopēts
Oleksandrs Usiks

Lielbritānijas bokseris Taisons Fjūrijs un ukrainis Oleksandrs Usiks tomēr vienojušies par cīņu, kurā apvienotas visas četras prestižākās čempionu jostas smagajā svarā, vēsta ESPN.

Vienošanās paredz, ka cīņa tiks aizvadīta Saūda Arābijā 23.decembrī vai kādā no janvāra datumiem.  Pirms tam abas puses nespēja vienoties par revanša cīņas nosacījumiem. Usika promotieris Alekss Krasjuks atklāja, ka nespēj vienoties, jo pretinieka puse liekot pārāk daudz šķēršļu, savukārt Fjūrija komandas pārstāvis Frenks Vorens kā nevienošanās iemeslu minēja strīdu par prēmiju sadalījumu revanša cīņā.

Pēdējos 23 gados nevienam smagsvaru bokserim nav izdevies apvienot čempiona jostas smagajā svarā. Līdz šim pēdējais absolūtais čempions bija brits Lenokss Lūiss. Fjūrijs decembra sākumā pēc uzvaras pār tautieti Dereku Čisoru aizstāvēja savu Pasaules Boksa padomes (WBC) versijas jostu. Tikmēr Usikam pieder čempiona jostas Pasaules Boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF), Pasaules Boksa organizācijas (WBO) un Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) versijās.

35 gadus vecais Fjūrijs profesionālajā boksā aizvadījis 34 cīņas. Viņa kontā 33 uzvaras, no kurām 24 izcīnītas ar nokautu, un viens neizšķirts. Pret ASV bokseri Deonteju Vailderu 2020.gada februārī izcīnīto WBC čempiona jostu viņš aizstāvējis trīs reizes.

Savukārt 36 gadus vecais Usiks profesionālajā boksā ringā devies 21 cīņā un visās triumfējis, 13 dueļus noslēdzot priekšlaicīgi. Usiks bija absolūtais čempions svara kategorijā līdz 90,2 kilogramiem, bet aizpagājušā gada septembrī atņēma visas četras jostas britam Entonijam Džošua supersmagsvaros. Pērn Džošua mēģināja revanšēties, taču tikai pieveikts vēl vienu reizi.

Usiks amatieru ringā ir bijis Eiropas, pasaules un olimpiskais čempions. 2018.gada janvārī viņš Rīgā Pasaules Boksa supersērijas pirmās sezonas pirmā smagā svara kategorijas pusfinālā pēc punktiem uzvarēja latvieti Mairi Briedi.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām