Uz dalību Eiropas čempionātā telpās pretendē četri Latvijas vieglatlēti

19/02/2021 11:20

Uz dalību Eiropas čempionātā telpās Polijas pilsētā Toruņā pretendē četri Latvijas vieglatlēti, sarunā ar ziņu aģentūru LETA atklāja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs. Šobrīd izpildīti kvalifikācijas normatīvi ir divām Latvijas vieglatlētēm.

Līga Velvere ir sasniegusi kvalifikācijas normatīvu – divas minūtes un 5,50 sekundes – 800 metros. Viņa 2020.gada februārī šo distanci veica divās minūtēs un 2,52 sekundēs. Sindija Bukša ir nopelnījusi tiesības startēt Toruņā 60 metru distancē, precīzi sasniedzot kvalifikācijas normatīvu – 7,40 sekundes. “Abas sportistes ir izteikušas vēlmi braukt uz Toruņu,” apstiprina Miļkevičs.

Viņš atgādina, ka bez normatīvus izpildījušajiem sportistiem valstīm ir tiesības pieteikt startam arī tos vieglatlētus, kuriem līdz normatīva izpildei pietrūcis pavisam nedaudz. “Esam pieteikuši Iļju Petrušenko startam 400 metros un Uģi Joci 1500 un 3000 metros. Labākas iespējas sasniegt augstāku vietu viņam būtu garākajā distancē. Viņi varēs startēt, ja attiecīgajā disciplīnā būs brīvas dalībnieku vietas. Pēc 24.februāra tiks nosaukti visi Eiropas čempionāta dalībnieki,” saka LVS ģenerālsekretārs.

Jau ziņots, ka ielūgums startēt pieccīņā bija arī Laurai Ikauniecei, taču viņa pēc ceļgala savainojuma vēl nav gatava startēt. Visi Latvijas kandidātu uz dalību Eiropas čempionātā telpās rezultāti sasniegti iepriekšējā gadā, jo šogad Covid-19 ierobežojumi ir traucējuši sacensību norisi visā pasaulē. Miļkevičs Covid-19 apstākļu izraisītajā taupības režīmā pilda arī izlases direktora funkcijas. Eiropas čempionāts telpās no 4. līdz 7.martam notiks Polijas pilsētā Toruņā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

18/04/2021 11:19

Nosaukts hokeja izlases sastāvs spēlēm pret Slovākiju, iekļauts arī 40 gadus vecais Kr. Rēdlihs

Latvijas hokeja federācija (LHF) savā mājaslapā paziņojusi valstsvienības sastāvu gaidāmajām pārbaudes spēlēm pret Slovākiju. Jau rītdien, 19. aprīlī, hokeja izlase dosies uz Slovākiju, lai, gatavojoties 2021. gada pasaules čempionātam Rīgā,…