Uz Kanādas olimpisko izlasi kā pirmos izsauc divas superzvaigznes

04/10/2021 17:35
Nokopēts
Konors Makdeivids un Sidnijs Krosbijs, www.sportazinas.com

Gatavojoties Pekinas olimpiskajam hokeja turnīram, kas risināsies 2022. gada februārī, Kanādas hokeja izlases ģenerālmenedžeris Dags Ārmstrongs kā pirmos izsaucis Nacionālās hokeja līgas (NHL) superzvaigznes – Konoru Makdeividu un Sidniju Krosbiju. Tāpat sastāvā iekļauts Alekss Petrandželo.

Edmontonas “Oilers” zvaigzne Makdeivids, Pitsburgas “Penguins” ilggadējais līderis Krosbijs un Vegasas “Golden Knights” pieredzējušais aizsargs Petrandželo ir pirmie uz Kanādas izlasi izsauktie hokejisti. Septembrī turnīra rīkotāji lūdza visām dalībvalstīm pieteikt pirmos trīs hokejistus olimpiskajam turnīram, kanādiešiem izraugoties konkrēto trijotni.

“Jautājumu nebija – Sids ir Sids, Konors ir Konors, bet Alekss ir pieredzējis hokejists, kurš iepriekš spēlējis olpimpiādē un pasaules čempionātā, kā arī bijis kapteinis Stenlija kausa čempiones sastāvā [Sentluisas “Blues” 2019. gadā],” NHL mājaslapā citēts Ārmstrongs. “Šie puiši ir līgas [NHL] vieni no labākajiem spēlētājiem, kuri sevi jau ir apliecinājuši.”

2010. gada olimpiādē Vankūverā kanādieši triumfēja, bet Krosbijs izcēlās ar vienu no visu laiku iespaidīgākajiem momentiem hokeja vēsturē, jo viņš finālā pret ASV atnesta Kanādai uzvaru papildlaikā. Ārmstrongs atzina, ka viņam ir labas attiecības ar Krosbiju, tādēļ viņš bijis viens no pirmajiem, kurš saņēmis zvanu no ģenerālmenedžera.

Savukārt “Oilers” kapteinim Makdeividam šīs būs pirmās olimpiskās spēles viņa karjerā. Pilns 55 kandidātu saraksts olimpiskajām spēlēm dalībvalstīm jānosauc līdz 15. oktobrim. Jau ziņots, ka turnīrā piedalīsies arī Latvija, kas cīnīsies C apakšgrupā ar Somiju, Zviedriju un Slovākiju.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām