Uz NBA spēlētāju krekliem teorētiski varēs būt redzami saukļi latviešu valodā

Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Tims Hārdavejs un Kristaps Porziņģis | Foto: Dalasas "Mavericks"

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) un spēlētāju asociācija () ir vienojušās, ka spēlētāji sezonas turpinājumā varēs savus uzvārdus uz krekliem aizstāt ar dažādiem saukļiem.

Medija “Yahoo Sports” žurnālists Kriss Heinss uzzinājis, ka ārvalstu spēlētāji [tie, kuri nav ASV pilsoņi] varēs izvēlēties opciju, ka saukļi tiek pārtulkoti viņu pārstāvēto valstu valodās. Tas nozīmē, ka Kristaps Porziņģis, Rodions Kurucs un uz krekliem teorētiski varēs izvietot uzrakstus latviešu valodā.

NBA izziņoja saukļus, kuri drīkstēs atrasties uz spēlētāju krekliem. Ja kāds spēlētājs izvēlēsies uz sava krekla izvietot saukli savas valsts valodā, viņam tik un tā būs jāizvēlas no tiem, kurus oficiāli apstiprināja līga.

Uzrakstiem arī būs jābūt ar angļu alfabēta burtiem, tādēļ garumzīmes un mīkstinājuma zīmes nebūs iespējamas. Tāpat vēstījuma tulkojums nedrīkstēs pārsniegt 16 zīmju robežu.

Piemēram, Dalasas “Mavericks” komandu pārstāv spēlētāji no Slovēnijas, Latvijas, Puertoriko, Serbijas un Vācijas. Bruklinas “Nets” vienībā ir basketbolisti no Latvijas, Bosnijas un Hercegovinas un Francijas, bet Vašingtonas “Wizards” ir pārstāvji no Latvijas, Japānas, Francijas un Vācijas.

NBA un NBPA nolēma, ka uz spēlētāju krekliem varēs būt tādi saukļi kā “Black Lives Matter”, “Say Their Names”, “Vote”, “I Can’t Breathe”, “Justice”, “Peace”, “Equality”, “Freedom”, “Enough”, “Power to the People”, “Justice Now”, “Say Her Name”, “Sí Se Puede”, “Liberation”, “See Us”, “Hear Us”, “Respect Us”, “Love Us”, “Listen”, “Listen to Us”, “Stand Up”, “Ally”, “Anti-Racist”, “I Am A Man”, “Speak Up”, “How Many More”, “Group Economics”, “Education Reform” un “Mentor”.

Medijs “The Undefeated” uzzinājis, ka saukļi varēs atrasties uz spēlētāju krekliem virs numura uzvārda vietā pirmās četras dienas kopš sezonas sākuma, bet pēc tam virs numura būs jāatgriežas uzvārdam.

Saukli gan varēs saglabāt arī pēc četrām dienām, tomēr tam tādā gadījumā būs jāatrodas zem numura. Basketbolistiem tā būs brīva izvēle un saukļu esamība uz krekla nebūs obligāta.

NBA nāk pretī spēlētājiem, kuri ir apņēmības pilni ar viņiem sniegto platformu vērst uzmanību uz dažādām pasaules problēmām, tādēļ līgas vadība piekritusi NBPA aicinājumam uzvārdu vietā uz krekliem izvietot saukļus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par