Uz Porziņģa krekla sezonas turpinājumā būs vēstījums latviešu valodā

Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Kristaps Porziņģis | Foto: Dalasas "Mavericks"

Uz visu Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Dalasas “Mavericks” spēlētāju krekliem sezonas turpinājumā uzvārdu vietā būs sauklis “Equality” jeb latviski “Vienlīdzība”.

“Mavericks” oficiālā mājaslapa raksta, ka uz “ārzemnieku”, proti Kristapa Porziņģa (Latvija), Lukas Dončiča (Slovēnija), Hosē Huana Barea (Puertoriko), Maksi Klebera (Vācija) un Bobana Marjanoviča (Serbija) krekliem vārds “Equality” būs rakstīts viņu dzimtajās valodās.

Tas nozīmē, ka uz Porziņģa krekla būs uzraksts “Vienlīdzība”.

“Yahoo Sports” žurnālists Kriss Heinss iepriekš rakstīja, ka uzrakstiem būs jābūt ar angļu alfabēta burtiem, tādēļ garumzīmes un mīkstinājuma zīmes nebūs iespējamas. Tāpat vēstījuma tulkojums nedrīkstēs pārsniegt 16 zīmju robežu.

“Fakts, ka uz dažu puišu krekliem vārds “Equality” būs viņu dzimtajās valodās, liecina par to, ka mēs visi esam daļa no šīs situācijas neatkarīgi no tā, kurā valstī esam dzimuši, kāda ir mūsu rase, piederība vai reliģija,” Dalasas komandas mājaslapa citē centra spēlētāju Dvaitu Pauelu.

NBA un NBPA nolēma, ka uz spēlētāju krekliem varēs būt tādi saukļi kā “Black Lives Matter”, “Say Their Names”, “Vote”, “I Can’t Breathe”, “Justice”, “Peace”, “Equality”, “Freedom”, “Enough”, “Power to the People”, “Justice Now”, “Say Her Name”, “Sí Se Puede”, “Liberation”, “See Us”, “Hear Us”, “Respect Us”, “Love Us”, “Listen”, “Listen to Us”, “Stand Up”, “Ally”, “Anti-Racist”, “I Am A Man”, “Speak Up”, “How Many More”, “Group Economics”, “Education Reform” un “Mentor”.

Saukļi varēs atrasties uz spēlētāju krekliem virs numura uzvārda vietā pirmās četras dienas kopš sezonas sākuma, bet pēc tam virs numura būs jāatgriežas uzvārdam.

Saukli gan varēs saglabāt arī pēc četrām dienām, tomēr tam tādā gadījumā būs jāatrodas zem numura. Basketbolistiem tā būs brīva izvēle un saukļu esamība uz krekla nebūs obligāta.

NBA nāk pretī spēlētājiem, kuri ir apņēmības pilni ar viņiem sniegto platformu vērst uzmanību uz dažādām pasaules problēmām, tādēļ līgas vadība piekritusi NBPA aicinājumam uzvārdu vietā uz krekliem izvietot saukļus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par