Uz U19 un U21 pludmales volejbola PČ dodas trīs Latvijas pāri

03/12/2021 20:03

Piektdien uz Taizemi, kur jau nākamajā nedēļā notiks pasaules U19 čempionāts un uzreiz pēc tam – pasaules U21 čempionāts, devās trīs Latvijas dueti – Varvara Brailko/Anete Namiķe, Beāte Liepājniece/Anija Ozoliņa un Olivers Bulgačs/Dāvis Teteris, ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF). Visi trīs pāri startēs gan U19, gan U21 čempionātā, vien jāpiemin, ka ņemot vēra to, ka sacensības vairākkārt tika pārceltas, tajās drīkstēs startēt jaunieši, kas vecāki nekā noteiktais U grupas vecums.

Sieviešu komanda Liepājniece/Ozoliņa uz PČ dosies trenera Toma Šmēdiņa vadībā, asistējot menedžerim Aināram Sokam. Namiķei un Brailko sava trenera līdzi nebūs, tāpēc viņām palīdzēs gan Toms Šmēdiņš, gan Atvars Vilde, kurš ir Rīgas volejbola skolas un Pludmales volejbola halles Pafbet/O-Sands komandas Bulgačs/Teteris treneris. Pasaules U19 čempionātam vajadzēja notikt jau 2019. gadā, taču tas tika atlikts Covid-19 pandēmijas dēļ, tāpat kā Tokijas olimpiskās spēles.

“Namiķe un Brailko ir šobrīd spēcīgākās Latvijas pludmales volejbolistes abās vecuma grupās, bet VPVK “Bloks” pārstāves Liepājniece un Ozoliņa uzvarēja atlases spēles,” par sieviešu komandas sastāva veidošanas principiem stāsta volejbolistu Šmēdiņu dinastijas pārstāvis Toms. “Namiķe tikko ir atbraukusi no ASV, bet Brailko gatavojās Latvijā, trenera Riharda Finstera vadībā. Ar Liepājnieci un Ozoliņu esam trenējušies nepilnas divas nedēļas oktobrī un tāpat arī – novembrī. Tāpat ar Beāti un Aniju desmit dienas bijām arī Maljorkā notikušajā “Beach Box Camps”, ko organizē Aleksandrs Samoilovs.”

“Jāredz, kādi esam uz kopējā fona un kas Covid-19 apstākļos atbrauks uz sacensībām. Anijai un Beātei U19 sacensībās pirmais mērķis ir pamatturnīra sasniegšana. Tas nav vieglākais uzdevums, jo kvalifikācijā var trāpīties pretī viena spēcīga komanda, un turnīrs ir beidzies. Viņām tas būs pirmais starptautiskais turnīrs. Pēc tam domāsim par izkļūšanu no grupas un tālākajām spēlēm,” stāsta Toms. “Redzēsim, cik psiholoģiski viņas būs gatavas, jo tehniski daudz esam strādājuši. Viņas turklāt ir jaunākas par konkurentēm, jo viņām ir tikai 18 gadi. Arī Anetei un Varvarai, kuras U19 sacensības sāks pamatturnīrā, svarīgi būs risināt uzdevumus pakāpeniski, no sākuma mēģinot uzvarēt grupā.”

“Piektdien lidojam, Taizemē veicam Covid-19 testu, dienu pavadām karantīnā, svētdien patrenēsimies un nākamajā dienā jau spēlēsim,” par laika grafiku saka Šmēdiņš. Arī puišiem U19 turnīrs būs jāsāk no kvalifikācijas.

“Šis turnīrs ir  mērķis, uz ko ejam divus gadus. Beidzot tas ir sasniegts, jo čempionāts vairākkārt tika pārcelts. Lielāks uzsvars uz gatavošanos sacensībām ir no septembra, kad kļuva zināms, ka turnīrs notiks,” saka Bulgača un Tetera treneris Vilde. “Manuprāt, gatavošanās periodā esam par kādiem 99% izdarījuši visu iespējamo, ņemot vērā ierobežojumus. Protams, galvenais ir U19 turnīrs. Tas būs atbilstoši puišu vecumam. To nāksies sākt ar kvalifikāciju, kur esam izlikti ar sesto numuru. Turnīra dalībnieku sastāvs ir spēcīgs, un tāpat ir arī kvalifikācijā. Vispirms jātiek pamatsacensībās, tad jācīnās par uzvaru grupā, pēc tam – par iekļūšanu labāko sešiniekā – astotniekā.”

“U21 turnīrā esam pamatsacensībās. Tas vairāk būs pieredzei. Protams, cīnīsimies par uzvaru grupā, kā arī tālāk, bet minimālais uzdevums ir tikt ārā no grupas. Tas ir ieguldījums nākotnē,” saka Vilde, uzsverot, ka viņš cer, ka šie puiši nākotnē par sevi vēl liks runāt. Namiķe/Brailko abas sacensības uzsāks pamatturnīrā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Leonīds Dmitričenko
18/01/2022 10:07

“Dinamo” treneris pievienojas Austrumu konferences grandam

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” fiziskās sagatavotības treneris Leonīds Dmitričenko karjeru turpinās Magņitogorskas “Metallurg”, liecina paša speciālista “Instagram” profilā ievietotais attēls. Speciālists Latvijas klubam pievienojās pirms šīs sezonas….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…