Uzsākts nacionālas nozīmes pētniecības projekts sporta zinātnē

11/03/2024 17:04
Nokopēts

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU), Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes, RTU Liepājas akadēmijas un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas zinātnieki uzsākuši nacionālas nozīmes pētniecības projektu “Inovācijas, metodikas un rekomendācijas sporta nozares attīstībai un pārvaldībai Latvijā”, aģentūru LETA informēja RSU.

Projekts ilgs līdz 2026.gada nogalei un tā laikā plānots pilnveidot tehniskajos sporta veidos nepieciešamā aprīkojuma novērtēšanu un izstrādāt metodes sportistu funkcionālo spēju un veselības monitorēšanai un treniņu efektivitātes veicināšanai. Projektu īsteno valsts pētījumu programmā (VPP) “Sports”. Projekta īstenošanai tika iegūts valsts budžeta finansējums teju 4,2 miljonu eiro apmērā.

Reklāma
Saturs turpinās

Atbilstoši VPP uzdevumiem, plānota sporta tehnoloģiju attīstība, fokusējoties uz tādu tehnoloģiju un rīku izstrādi, kas nodrošinātu tehniskajos sporta veidos nepieciešamā aprīkojuma materiālu īpašību pārbaudi un uzlabošanu. Iecerēts arī attīstīt pētniecības metodes un zināšanu bāzi veselības un sporta zinātnēs par sportistu veselību, funkcionālām spējām, treniņu metodikām un pieejām sasniegto rezultātu efektivitātes paaugstināšanai, fokusējoties uz trijām mērķa grupām – pielāgotā sportā un tautas sportā iesaistītie sportisti, kā arī sportā iesaistītie bērni un jaunieši.

Tiks analizēti galvenie sporta attīstības statistikas rādītāji un izstrādāts rīks sporta statistikas apkopošanai un izmantošanai, kā arī sporta infrastruktūras klasifikators un kritēriji sporta infrastruktūras novērtēšanai. Paredzēts sagatavot rekomendācijas sporta infrastruktūras plānošanai un vadīšanai Latvijā.

Projekta izpildē iesaistīta vairāk nekā 80 cilvēku liela starpdisciplināra pētnieku grupa, kurai ir kompetences sporta zinātnes, datorzinātnes, bioloģijas, fizikas, medicīnas un inženierzinātņu jomās. Papildus tajā tiks iesaistīti visdažādākie sporta jomas pārstāvji – ne tikai sportisti, treneri, bērnu un jauniešu vecāki, bet arī speciālisti, kuri ir strādā sportistu veselības pārraudzības jomā, piemēram, sporta ārsti, ārsti, fizioterapeiti, sporta nozares vadītāji un politikas veidotāji.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām