“Uzskatu, ka esmu Maikls Džordans vai Skotijs Pipens” – NBA drafta talantu interviju dīvainības

09/07/2021 10:10
Nokopēts
Zions Viljamsons

Jau pavisam drīz norisināsies 2021. gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafts. Šovasar tas tiks aizvadīts 29. jūlijā, bet tagad piedāvājam atskatīties uz apkopoto informāciju no sešiem anonīmiem līgas klubu pārstāvjiem par to, kas tiek runāts pirms drafta intervijās ar jaunajiem talantiem, atceroties dīvainākās un pārsteidzošākās atbildes, kuras saņemtas no spēlētājiem.

Sliktas intervijas ar komandām pirms drafta ceremonijas var kaitēt jaunajiem talantiem nonākt konkrētā komandā tikpat ļoti, cik slikti aizvadīts treniņš vai spēle. Viens ilggadējs kluba pārstāvis atzinis: “Tas ir vienkārši neticami, ka daži puiši neapzinās, ka šī ir darba intervija, nevis pievilināšanas saruna. Viņi nenāk uz šīm sarunām, lai mēs pateiktu to, cik labi basketbolisti viņi ir.” Medijs “HoopsHype” veicis sarunas ar sešiem NBA klubu pārstāvjiem, kuri gadu laikā veikuši daudz intervijas ar jaunajiem talantiem un var dalīties ar sliktākajām, kā arī dīvainākajām atbildēm, kuras viņi ir saņēmuši. Bieži atbildes ir arī ietekmējušas basketbolistu izvēles pozīciju NBA draftā.

Daži klubu pārstāvji bija šokēti par to, cik citreiz godīgi atbild spēlētāji, bet citi tādā veidā uzzināja basketbolistu intelekta līmeni. Intervijas likušas pat svītrot talantu vārdus no komandas vēlamo izvēļu saraksta. Viens no Austrumu konferences vienības vadītājiem reiz jautāja spēlētājam, vai viņš lieto narkotiskās vielas. Kad jaunietis pārsteidzoši atbildēja apstiprinoši, tad nākamais jautājums bija, kādas vielas ir viņa favorītes. “Viņš izteicās, ka lieto ekstazī”, atcerējās kāda kluba izpilddirektors. “Tālāk jautājām, kur viņš iegūst naudu, lai pirktu narkotikas un viņš atbildēja, ka viņam tika maksāts, lai viņš mācās konkrētā skolā. Lieki piebilst, ka viņš uzreiz tika izmests no mūsu drafta saraksta.”

Citiem basketbolistiem bija jāatbild uz jautājumiem par situācijām, kad universitātes laikā viņi ir iekļuvuši nepatikšanās un jāpaskaidro, kā viņi no tām tikuši ārā, lai pierādītu savu briedumu NBA klubu pārstāvju acīs. Viens ģenerālmenedžeris runāja ar spēlētāju, kurš bija saskāries ar to, ka skola bija viņu sodījusi. NBA komandas vadītājs jautāja, ko viņš no šīs situācijas ir iemācījies un saņemtā atbilde viņu pilnībā šokēja. “Cilvēki vienmēr visu vēro. Nākamreiz man jābūt uzmanīgākam.” Spēlētājs noliedza savus pārkāpumus, lai gan par tiem jau iepriekš zināja arī sabiedrība. “Es biju pārsteigts un noteicu – kas pie velna?” atzina ģenerālmenedžeris.

Savukārt citam NBA kluba vadības cilvēkam bija saruna ar jauno talantu, kurš atzina, ka bija pieķerts veikalā izmantojot viltotu naudu. “Tā bija viena no sliktākajām lietām, kuru es biju dzirdējis, bet cienīju šo spēlētāju, jo viņš bija godīgs un pirms tam nevienam nebija pieejama šī informācija. Varu pateikt, ka šis basketbolists vairs nespēlē NBA.” Līdzīgs gadījums bija vēl vienā pirms drafta intervijā jau citas vienības pārstāvim, kuram arī jaunais basketbolists bija atklāts, bet izpilddirektors bija nobažījies par to, vai šie pārkāpumi neatkārtosies arī turpmāk. “Mums bija viens spēlētājs, kurš izklāstīja, ka viņš bija sodīts par marihuānas pīpēšanu, atzīstot, ka viņš no savām kļūdām ir mācījies. Pēc tam mēs vaicājām, vai viņš kopš sodīšanas ir vēl kādu reizi pīpējis marihuānu. Spēlētājs neslēpa un pavēstīja, ka ir to darījis arī vēlāk.” Reizēm atbildes bijušas tik dīvainas, ka klubu pārstāvji nav spējuši savaldīt smieklus.

Tikmēr viens cilvēks, kurš veica intervijas dažādām komandām, uzdeva jautājumu par konkrētās universitātes izvēli, saņemot visdažādākās atbildes. “Treneris nopirka manai mammai māju,” šāda spēlētāja atbilde apstulbināja ģenerālmenedžeri. Tāpat viens spēlētājs jau bija nokļuvis līdz treniņiem un sevis atrādīšanas, bet viņam uz trenera dēlīša neizdevās uzzīmēt nevienu izspēli, ko NBA vienības pārstāvis nosauca par apkaunojošu situāciju.

2019. gada NBA drafts

2019. gada NBA drafts | Foto: NBA

Rakstura jautājumi

Daļa no intervētājiem talantīgajiem basketbolistiem pirms drafta uzdod jautājumus, lai vairāk saprastu viņu raksturu. Uz šiem jautājumiem nevar būt nepareizas atbildes, jo to galvenais uzdevums ir parādīt cilvēka rakstura īpašības. Ticis dots arī viens piemērs, kas ir izmantots pirms vairākiem gadiem – Jūsu draugs ir arestēts un viss, kas jums jādara ir jāmelo, lai dabūtu viņu ārā no cietuma. Ko jūs darītu? Vai jūs melotu, lai draugs tiktu atbrīvots, vai stāstītu patiesību? “Ja spēlētājs atbild, ka viņš nemelotu, tad tas norāda, ka viņš ir godīgs,” skaidro viens no ģenerālmenedžeriem. “Ja viņš saka, ka melos, lai izpestītu draugu, tad kļūst skaidrs, ka viņš ir uzticams un lojāls.”

Tāpat NBA klubu pārstāvji novērojuši, ka visbiežāk pie neveiksmēm potenciālie drafta dalībnieki vaino treneri, nevis noveļ vainu uz komandas biedriem, kuri nav devuši piespēles vai tamlīdzīgi. Arī tas daudz pasaka par basketbolista raksturu. Spēlētājiem, kuri, visticamāk, būs otrās kārtas izvēles, tiek vaicāts par to, kā viņi justos, ja būtu jāspēlē G-Līgā. Kā stāsta viens no izpilddirektoriem, tad viņi var sacīt, ka ir gatavi darīt visu, kas nepieciešams komandai un viņa izaugsmei, bet par labāku atbildi tiek uzskatīta tā, kurā basketbolists izrāda savu neapmierinātību, jo tas liecina, ka viņš ir gatavs cīnīties, lai sasniegtu augstākos mērķus. Kā piemērs tiek veiksmīgai atbildei tiek dots: “Man droši vien tas nepatiktu, bet, ja treneris domā, ka tas ir tas, kas man ir vajadzīgs, tad es došos tur bez problēmām.”

Salīdzinājumi ar spēlētājiem

Katrai komandai, kura izcīna čempiontitulu, liela nozīme ir lomas spēlētājiem. Mērķis kļūt par zvaigzni ir kaut kas, ko līgas treneri uzskata par ļoti svarīgu, lai veidotu vienības panākumus, taču lielākajai daļai basketbolistu, kuri ienāk līgā ir jāpielāgo savas spēle un domāšana, lai arī NBA būtu efektīvs sniegums. Daži jaunie talanti ir pārāk augstās domās par sevi, kas var sabojāt ģenerālmenedžeru pārliecību, ka konkrētais spēlētājs spēs veiksmīgi iekļauties ģērbtuves kultūrā.

Viens NBA kluba pārstāvis vēlējās noskaidrot, kura līgas spēlētāja lomu jaunais basketbolists varētu ieņemt jau rītdien. Drafta kandidāts atbildē pieminēja Entoniju Deivisu un Kevinu Durantu. Ģenerālmenedžeris palūkojās uz spēlētāju it kā viņam būtu divas galvas un atteica: “Es teicu rītdien. Saņemies…” Kādam citam direktoram basketbola talants atbildēja šādi: “Īsti neredzu, ka kāds spēlētu kā es, bet jūtos, ka esmu līdzīgs kādreizējiem basketbolistiem. Uzskatu, ka esmu Maikls Džordans vai Skotijs Pipens.” Ģenerālmenedžeris pēc tam tikai spēja noteikt: “Šī atbilde patiešām daudz pasaka par jums, jo jūsu realitātes izjūta ir kā bērnam.”

Atsaucoties uz klubu vadības pieredzi, par labākajām atbildēm tiek uzskatītas, ja spēlētāji piemin basketbolistus, kuriem ir noteikta loma, vai arī veterānus, kuriem ir kāda īpašība, kas ļāvusi viņiem aizvadīt ilgu un veiksmīgu karjeru. “Redzu sevi, ka es varētu būt sestais spēlētājs kā Lū Viljamss, vai arī varētu būt kā Tristans Tompsons,” piemēru minējis viens no ģenerālmenedžeriem. “Ir visai jautri redzēt atšķirības starp šiem jauniešiem, kuri patiešām zina savu vietu un spēli, salīdzinot ar tiem, kas pārspīlē savu vietu. Daži ļoti labi apzinās savu lomu un ir izpētījuši savu spēles stilu, redzot, ka viņi varbūt nebūs lielas zvaigznes, bet apzinās, ka nepieciešams būt enerģiskam, lai tiktu pie iespējas sevi pierādīt. Tas lieti noder, nosakot spēlētāja IQ basketbolā.”

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām