Aparjods nenosargā pārsvaru Siguldā, Bots/Plūme triumfē Sprinta kausā

25/02/2024 16:02
Kristers Aparjods

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien Siguldā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa astotajā posmā, nenosargājot pirmajā braucienā iekrāto pārsvaru. Gints Bērziņš ieņēma sesto pozīciju. Pasaules kausa debitants Roberts Dreimanis bija 18. pēc diviem braucieniem, savukārt Kaspars Rinks ierindojās 21.vietā.

Uzvaru izcīnīja Vācijas kamaniņu braucējs Fēlikss Lohs, kurš pēc pirmā brauciena bija otrais aiz Aparjoda, bet otrajā izcīnīja uzvaru, latvieti summā pārspējot par 0,059 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja vācietis Makss Langenhans, kurš Loham zaudēja 0,312 sekundes.Langenhanam ar trešo vietu pietika, lai nodrošinātu uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā.  Bērziņš uzvarētājam zaudēja 0,574 sekundes, bet Dreimanis atpalika 3,124 sekundes.

Aparjods savā mājas trasē aizvadīja labu pirmo braucienu, finišējot 47,841 sekundē, vicelīderis Lohs bija 0,046 sekundes lēnāks, bet austrietis Dāvids Glairšers atpalika 0,111 sekundes.Bērziņš bija 0,366 lēnāks par Aparjodu, Pasaules kausa debitants Dreimanis atpalika 1,683 sekundes, bet Rinks trases vidusdaļā rupji kļūdījās, kā dēļ Aparjodam zaudēja 4,248 sekundes un apsteidza tikai divus no finišējušajiem konkurentiem.

Otrajā braucienā Aparjods bija lēnāks par savu ciešāko konkurentu, kā dēļ braucienā Loham piekāpās par 0,015 sekundēm, Bērziņš bija piektais ātrākais, bet Dreimanis uzrādīja 20.rezultātu. No pēdējā grupā startējušajiem Rinks uzrādīja 19.rezultātu, kas summā ļāva pakāpties no 26. uz 21.pozīciju.

Sprinta kauss

Latvijas kamaniņu braucēju divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme svētdien Siguldā izcīnīja uzvaru Sprinta kausa sezonas pēdējās, trešajā sacensībās un triumfēja šīs disciplīnas kopvērtējumā. Tikmēr Kendija un Kristers Aparjodi svētdienas sacensībās izcīnīja otrās vietas, bet sprinta kopvērtējumā katrs savā ieskaitē bija trešie.

Pamatsacensību uzvarētāji Bots/Plūme sprintā finišēja 30,714 sekundēs, par 0,087 sekundēm pārspējot vāciešus Tobiasu Vendlu/Tobiasu Arltu. Trešās vietas ieguvēji Emanuels Rīders/Simons Kaincvaldners no Itālijas bija 0,129 sekundes lēnāki, bet Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, kuri bija septītie, tautiešiem zaudēja 0,235 sekundes.

Sievietēm Sprinta kausā vieniniekos uzvaru svinēja vāciete Jūlija Taubica, kura sprinta nogriezni veica 30,652 sekundēs, Aparjode zaudēja 0,108 sekundes, bet amerikāniete Emīlija Svīnija – 0,206 sekundes. Sigita Bērziņa bija sestā ar 0,259 sekunžu deficītu, bet Elīna Ieva Vītola un Zane Kaluma bija 12. un 13.pozīcijā, atpaliekot attiecīgi 0,749 un 0,891 sekundi.

Vīriešu vieninieku sacensībās nepārspēts bija vācietis Fēlikss Lohs ar finišu 27,223 sekundēs, Aparjods zaudēja 0,067 sekundes, bet austrietis Dāvids Glairšers bija 0,102 sekundes lēnāks. Gintam Bērziņam sprinta sestā vieta ar 0,254 sekunžu deficītu pret uzvarētāju.

Sievietēm divniekos 11 ekipāžu konkurencē uzvaru svinēja itālietes Andrea Fetere/Mariona Oberhofere, kuras finišu sasniedza 31,187 sekundēs. Anda Upīte/Zane Kaluma atpalika 0,228 sekundes un bija ceturtās, pirmajam trijniekam zaudējot astoņas sekundes simtdaļas, bet Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna kļūdījās, atpalika 1,586 sekundes un bija pēdējās, devītās no finišējušajām ekipāžām.

Sprinta kausā startē 15 labākie sportisti pēc pamatsacensībām. Pasaules kausa sezona tiks noslēgta nākamajā nedēļas nogalē ar vēl vienu posmu Siguldā.

Sievietēm Sprinta kausā uzvaru svinēja vāciete Jūlija Taubica, kura sprinta nogriezni veica 30,652 sekundēs, Aparjode zaudēja 0,108 sekundes, bet amerikāniete Emīlija Svīnija – 0,206 sekundes. Sigita Bērziņa bija sestā ar 0,259 sekunžu deficītu, bet Elīna Ieva Vītola un Zane Kaluma bija 12. un 13.pozīcijā, atpaliekot attiecīgi 0,749 un 0,891 sekundi.

Svētdien vēl sacentīsies sieviešu divnieku ekipāžas un vīriešu vieninieki.  Sprinta kausā startē 15 labākie sportisti pēc pamatsacensībām. Pasaules kausa sezona tiks noslēgta nākamajā nedēļas nogalē ar vēl vienu posmu Siguldā. Sacensībās ir pieteikušies startēt 135 sportisti no 16 valstīm. Pasaules kausa sezona tiks noslēgta nākamajā nedēļas nogalē ar vēl vienu posmu Siguldā.

Bobslejs

Latvijas bobsleja pilota Emīla Cipuļa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieku ekipāža svētdien Vinterbergā pasaules čempionātā izcīnīja sesto vietu, kamēr Jēkabs Kalenda ar Edgaru Unguru pēc diviem braucieniem neturpināja meistarsacīkstes.

Pirmajā trijniekā bija tikai Vācijas ekipāžas. Par astoņkārtēju pasaules čempionu divniekiem kļuva Frančesko Frīdrihs, kurš startējot kopā ar Aleksandru Šilleru, bija ātrākais pirmajos trīs braucienos.  Otro vietu guva brāļu Adama un Isama Ammura ekipāža, kas čempioniem zaudēja 0,34 sekundes un par 0,13 sekundēm pārspēja Johannesu Lohneru ar Georgu Fleišhaueru. Šīs ekipāžas ceturtajā braucienā uzrādīja identisku rezultātu, par 0,11 sekundēm uzveicot Frīdrihu.

Aiz labāko trijnieka palika Lielbritānijas pilots Breds Hols, kurš no godalgotajām pozīcijām atpalika 1,2 sekundes un par trīs sekundes desmitdaļām bija priekšā amerikānim Frenkam del Dukam. Cipulis no čempiona atpalika 2,35 sekundes. Braucienos Latvijas pirmajai ekipāžai bija septītais, sestais, piektais un vēlreiz sestais rezultāts. Trešajā braucienā Cipulim ar Mikni izdevās uzstumt trešo ātrāko startu.

Čempionātā piedalījās 28 ekipāžas.

Kalenda pēc pirmā brauciena atradās 12.pozīcijā, bet otrajā braucienā viņš trases lejasgalā par augstu uzbrauca vienā no virāžām, bobam finišējot uz sāniem, taču braucienu ieskaitot. Svētdien Kalenda nedevās uz starta.

Cipulis līdz šim startējis divos pasaules čempionātos, 2021.gadā divniekos ieņemot 21.vietu, bet pērn – sesto. Daudz bagātīgāka pieredze ir Miknim, kurš pasaules meistarsacīkstēs izcīnījis trīs medaļas, divniekos 2020.gadā ar Oskaru Ķibermani gūstot bronzu. No otras ekipāžas pasaules čempionātos startējis tikai Kalenda, kurš pērn debijā divniekos bija 13.pozīcijā.

Šosezon Cipulis sešās no septiņām Pasaules kausa divnieku sacensībām sešas reizes iekļuvis labāko desmitniekā, divreiz izcīnot piekto pozīciju. Kalenda tikai vienos mačos bija desmitniekā – viņam Lillehammerē devītā pozīcija.

Nākamnedēļ pasaules čempioni tiks noskaidroti četrinieku ekipāžu sacensībās.

Pēc tam Pasaules kausa sezona noslēgsies ar mačiem Leikplesidā, ASV.