Uzvaras garšu guvusī Rīgas “Dinamo” uzņems viesus no Minskas

29/10/2017 08:03

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā uzņem Minskas “Dinamo”.

Abu vienību duelis “Arēnā Rīga” sāksies plkst.17, to tiešraidē varēs redzēt televīzijas kanālā TV6.

Līgas pastarīte Rīgas “Dinamo” iepriekšējās trīs spēlēs tikusi pie punktiem, tomēr pirmdien cieta, iespējams, sāpīgāko zaudējumu šosezon, kad pēdējā pamatlaika minūtē ielaida divus vārtus un ar 2:3 pēcspēles metienos piekāpās Novosibirskas “Sibirj”. Tiesa, pēdējās trīs spēlēs izcīnītas divas uzvaras, jo pirms tam papildlaikā ar 3:2 tika uzvarēta Čerepovecas “Severstaļ”, bet iepriekšējā mačā pagarinājumā ar 1:0 tika pārspēta viena no Austrumu konferences stiprākajām komandām Omskas “Avangard”.

Līdz ar to pamatlaikā šosezon Latvijas komanda joprojām uzvarējusi tikai reizi, kad sezonas trešajā mačā 26.augustā ar 5:3 viesos apspēlēja Astanas “Baris”.

Tikmēr Minskas komanda cietusi trīs zaudējumus pēc kārtas, šajos mačos gūdama tikai vienus vārtus.

Nākamnedēļ sekos trīs izbraukuma mači pret Maskavas komandām CSKA un “Dinamo”, kā arī Jaroslavļas “Lokomotiv”, bet pēc tam būs valstsvienību pārtraukums.

Otrdien Rīgas “Dinamo” oficiāli papildināja sastāvu ar pieredzējušo krievu uzbrucēju Staņislavu Čistovu, kurš sezonu iesāka Maskavas “Spartak” komandā, tomēr pēc viena mača tika nosūtīts uz Krievijas Augstākās līgas (VHL) vienību Voskresenskas “Himik”, kur deviņos mačos izcēlās ar diviem vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm. Tiesa, savā debijas mačā Čistovs laukumā pavadīja nepilnas septiņas minūtes.

Savukārt piektdien “Dinamo” oficiāli paziņoja par amerikāņu aizsarga Viljama Rena atbrīvošanu no sastāva.

Rīdzinieki šosezon 25 spēlēs guvuši 13 punktus un ir visas līgas pastarīte. Latvijas komanda no Rietumu konferences priekšpēdējā pozīcijā esošās Bratislavas “Slovan” vienības atpaliek 12 punktus.

Tikmēr Minskas komanda ar 31 punktu 26 mačos ir desmitajā vietā Rietumu konferencē.

Abas komandas pirms šīs sezonas tikās divās pārbaudes spēlēs. Jūlija beigās ar 4:0 pārāki bija Minskas hokejisti, bet divas nedēļas vēlāk Rīgas klubs “Latvijas Dzelzceļa” kausa izcīņas mačā guva virsroku ar 3:2.

KHL abas komandas tikušās 32 reizes, uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm.

Jau vēstīts, ka septembra beigās pēc abpusējas vienošanās Rīgas “Dinamo” galvenā trenera amatu atstāja Sandis Ozoliņš, viņa vietu ieņemot komandas ģenerālmenedžerim Ģirtam Ankipānam, kurš šobrīd ir galvenā trenera pienākumu izpildītājs.

Šajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Rīgas “Dinamo” šī gada nogalē plāno arī startēt tradicionālajā Špenglera kausa izcīņā, kur grupā tiksies ar Šveices izlasi un Somijas augstākās līgas klubu Hāmēnlinnas HPK.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā, kas Latvijas klubam bija neveiksmīgākā deviņos KHL aizvadītos gados, palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju. Pirmajās četrās sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet nākamos trīs gadus “Dinamo” palika bez izslēgšanas turnīra.