Uzvilktais Bukarts, Gudļevskis un viņa “draudzenes” – labākie hokejisti pret Zviedrijas izlasi

Roberts Bukarts pēc gūtajiem vārtiem.
Foto: Andre Ringuette/HHOF-IIHF Images

Latvijas hokeja izlase cienīgā spēlē ar 4:5 piekāpjas Zviedrijas valstsvienībai, un diemžēl zaudē cerības iekļūt ceturtdaļfinālā. Visa komanda cīnījās godam, bet tagad atzīmēsim trīs hokejistus, kurus vērts izcelt.

Roberts Bukarts – 3+0 17:54 min. 

Kapteiņa asistents atklāja Latvijas izlases rēķinu ar gūtajiem vārtiem vairākumā. Rihards Bukarts neapstādinot ripu, piespēlēja brālim, kurš ar netveramu šķēlienu pārspēja Henriku Lundkvistu. Pēcāk Roberts noslidoja gar zviedru soliņu, raidot asu skatienu oponentu virzienā. Zemteksts tam ir ar Eliasa Petersona veltīto skatienu uz Latvijas izlases soliņu pēc saviem gūtajiem vārtiem. Trešā perioda ievadā Latvija realizēja vairākumu, kas izlīdzināja rezultātu, lai gan zviedri paši iemeta ripu savos vārtos, precīzais raidījums tika ieskaitīts Robertam Bukartam. Savukārt trešos un izlīdzinošos vārtus Bukarts guva no gaisa. Pēcāk līnijtiesneši ilgi skatījās, vai pirms vārtu guvuma bija aizmugure, ar dīvāna eksperta aci likās, ka bija, bet tiesneši lēma, ka vārti bija leģitīmi. Pelnīti atzīts par Latvijas izlases labāko hokejistu.

Kristers Gudļevskis – 30 atvairīti metieni

Ielaistajos vārtos Gudļevski nevar vainot, jo zviedri nodemonstrēja savu augsto meistarību. Pirmajos ielaistajos vārtos mazākumā Petersons parādīja, kāpēc viņš ir viens no kandidātiem uz labākā jaunā spēlētāja balvu NHL šajā sezonā. Otrajos ielaistajos vārtos juveliera precizitāti nodemonstrēja zviedru uzbrucējs. Gudļevskim šajā spēlē ļoti daudz palīdzēja arī vārtu stabi, līdz pirmajiem Latvijas vārtiem vārtsarga labākie draugi palīgā nāca četras reizes. Trešais vārtu guvums, iespējams, bija atsargājams, bet metiens pa zemi un paceltais Gudļevska kājsargs lika ielaist vārtus.

Artūrs Kulda – 20:46 min.

Viens no pieredzes bagātākajiem hokejistiem, dažās epizodēs pieklibo ātrumā, bet aizsargs vienmēr izcēlies ar spēku, vai tas būtu metiens, piespēle, cīņa pie laukuma apmalēm. Kuldam bija liels spēles laiks mazākumā, kur gar bortiem hokejists netaupīja savu spēku, mīcot zviedrus. Vienā no epizodēm diezgan asi pret Kuldu pie apmales nospēlēja Petersons, pēc šī izgājiena latvietis kārtīgi ar nūju izmasēja zviedru uzbrucēja ribas un muguru.

1
Tavs viedoklis

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mr.Propers Recent comment authors
  Subscribe  
jaunākie vecākie vērtētākais
Paziņot par
Mr.Propers
Viesis
Mr.Propers

Pirmkārt, nerakstiet “izsēja”, neesam labības laukā, bet sporta spēlē. Tātad “zaudēja” (pad. irsa). 2. “Dīvāna eksperti” tāpat, kā Oļegs (tas, kurš Sorokins) redzēja, ka aizmugure loģiski, pēc visiem fizikas likumiem, ir. Tas, ka video kvalitāte slovākiem ir sū īga, nav noslēpums. Arī tiesneši šoreiz “balsoja” par labu Latvijai, jo nespēja izvērtēt, no dažādiem rakursiem, ripas, slidas un līnijas attiecības:). Bet ko nu vairs, to jau tikai ..Blate.. tagad rakstīs un sūdzēsies par tiesnešu darbību pret zviedru NHL zvaigznēm. Pat nezinu, kā vērtēt spēli, ar plusiņu vai pa tukšo. Spēlēja labi( pareizāk teikt, zviedri nespēlēja, jo nesaprata latviešu izgājienus, raganas klātbūtni… Lasīt vairāk »