V.Valters par dēlu, 2009. gada izlasi un Žagara potenciālu

29/09/2023 07:44
Nokopēts
Valdis Valters

Latvijas basketbola leģenda Valdis Valters sarunā “VEF Podkāstā” atskatījies uz Latvijas basketbolu kopumā, kā arī vērtējis Artūru Žagaru.

“Kristapam bija iespējas tikt nodraftētam, bet viņam pietrūka auguma un svara. Kristaps pats tam arī neticēja – problēma bija tāda, ka es ticēju vairāk nekā viņš. Var to vaicāt viņam, bet es arī jutu, ka viņš nebija gatavs. Pēc spēles – jā, bet psiholoģiski gatavs viņš nebija. Viņš nebija ar mieru upurēt visu dzīvi, lai tiktu NBA. Tādēļ es arī negribu, lai mana meita ir profesionāla sportiste – basketbols, lielais sports kopumā ir tāda lieta, kuras dēļ tev ir jāupurē visa diena vienam mērķim,” sava dēla potenciālu nonākt pasaules spēcīgākajā basketbola līgā vērtēja Valdis Valters.

“Gan jā, gan nē,” par to, vai piespriestās diskvalifikācijas Latvijas izlases basketbolistiem 2009. gadā bija pareizs lēmums, teica Valters. “Man būtu gribējies, lai tāds Dairis Bertāns un Strēlnieks izkonkurē Valteru ārā no komandas, nevis viņam iedod zaļo gaismu,” par piespriestajām diskvalifikācijām 2009. gadā teica Valters. “Ir jānotiek dabiskai paaudžu maiņai – nevar tā, ka viss vienkārši “nomirst”. Spēlētāji no tādas konkurences būtu tikai ieguvuši. Lielākā problēma ir bijusi treneros – Luka Banki parādīja, ar sazin kādu sastāvu viņš dabūja piekto vietu!”

“Toreiz tas sastāvs bija daudz stiprāks pēc uzvārdiem, bet bija treneris Ķēstutis Kemzūra, kurš vispār netika galā ar komandu, tad vēl pielika klāt Igoru Miglinieku, kurš intrigu sadzina… Tā jau tie visi džeki staigāja pa “aizas malu”, un tad vēl “piebēra klāt oglītes” un viss “sprāga”. Tur nebija līderu, bet bija kapātāji. Neviens nepārmeta par sniegumu, viņiem uzvedība tikai bija tāda [ne labākā]. Tu domā, ka pašreizējie spēlētāji nedzer? Tie dzer tāpat, tikai mazāk, citās vietās un pa kluso! Dzeršanā nav problēma, jo dzer visi. Vienlaikus šī paaudze ir pavisam cita,” atzina Valters.

Tāpat Valteram tika uzdots jautājums, vai, viņaprāt, Artūram Žagaram ir tāds potenciāls kā savulaik viņam. “Viņš ir ļoti interesants puika. Psiholoģiski viņš ir ļoti labs čalis, tieši psiholoģiski viņš ir labākais komandas spēlētājs. Ja viņam būtu veselība, tad domāju, ka viņam panākumi būtu ļoti lieli,” izteicās Valters.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām