Vācija ar Slovēniju, pateicoties NBA spīdekļiem, iesāk EČ ar uzvarām (VIDEO)

31/08/2017 18:51

Kā zināms, šodien tika dots starta šāviens “Eurobasket 2017”, kas norisinās četrās valstīs – Somijā, Izraēlā, Rumānijā un Turcijā. Pirmie mači jau aiz muguras.

Čempionāta pirmajā mačā Slovēnija ar rezultātu 90:81 (24:22, 29:24, 21:12, 16:23) Helsinkos droši pieveica Poliju.

Mačā, kurā viens no tiesnešiem bija latvietis Arnis Ozols, pirmais puslaiks aizritēja līdzīgi, tomēr otrajā Polija bez punktiem bija pirmās trīs ar pusi minūtes, no septiņu punktu deficīta jau nokļūstot iedzinējos ar 46:61. Vēlāk trešajā ceturtdaļā slovēņu pārsvars īslaicīgi pārsniedza arī 20 punktus un drošu vadību viņi saglabāja arī lielāko daļu noslēdzošā perioda.

Kaut pēdējās četrās minūtēs poļi spēja pietuvoties līdz desmit punktiem un tuvāk, priekšpēdējā minūtē panākot pat 79:86, bet noslēdzošajās sekundēs 81:88, ieķerties spēlē viņiem neizdevās.

Spēles labākie momenti:

Tikmēr B apakšgrupas ievadā NBA vienības Atlantas “Hawks” spēlētājs Šrēders palīdzēja Vācijai Telavivā ar 75:63 (9:16, 30:17, 19:14, 17:16) uzvarēt Ukrainu.

Kaut pirmajā ceturtdaļā vācieši iemeta vien deviņus punktus, nākamajās 20 minūtēs ieguva drošu pārsvaru, dueļa izskaņā pretiniekus nepielaižot tuvāk par desmit punktiem.

Šrēders šo maču noslēdza ar 32 punktiem, septiņām rezultatīvām piespēlēm un piecām atlēkušajām bumbām. Viņš realizēja 11 no 20 metieniem no spēles, kamēr Dragičs pirms tam bija trāpījis 12 no 23 raidījumiem.

Vēl vienā A apakšgrupas spēlē hokeja faniem labi zināmajā Helsinku “Hartwall Arena” zālē Grieķijas izlase ar 91:60 (26:10, 11:23, 24:12, 29:16) pieveica Islandi.

Grieķija maču iesāka lieliski un pēc pirmā ceturkšņa bija priekšā ar 26:10, arī otrās ceturtdaļas sākumā iemetot pirmos trīs punktus, tomēr turpinājumā pretinieki veica lielu atspēlēšanos un pēc puslaika grieķu pārsvars bija vairs tikai četri punkti (37:33).

Tomēr otro puslaiku Grieķija sāka ar 14:2 izrāvienu, ieliekot pamatus uzvarai. Turpmākajā mačā gaitā islandieši nespēja samazināt pretinieku pārsvaru, Grieķijai svinot pārliecinošu uzvaru ar 91:60.

Grieķiem 20 punktus sameta Niks Paps, bet 17 punkti Georga Printeža kontā. Savukārt Islandes izlasē rezultatīvākais ar 21 punktu bija Heikurs Palsons.