Vācija dramatiski atspēlējas pret Šveici un “bullīšos” nodrošina vietu 1/2 finālā

03/06/2021 18:55
Vācijas hokeja izlase

Pasaules hokeja čempionāta pirmajos ceturtdaļfinālos Vācija šodien ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā apspēlēja Šveici, bet ASV ar 6:1 sagrāva Slovākiju. Tādējādi vācieši un amerikāņi kā pirmie sasniedza turnīra pusfinālu.

Vācija grupu turnīra izskaņā ar uzvaru 2:1 pret Latviju nodrošināja sev vietu ceturtdaļfinālā. Šodien pirmajā “play-off” cīņā vācieši veica dramatisku atspēlēšanos. Šveice līdz pat 33. minūtei bija vadībā ar 2:0, jo vārtus guva Ramons Untersanders un Fabriss Hercogs, taču otrās trešdaļas izskaņā vācieši vienus vārtus atguva, pateicoties Toma Kuhnakla precīzajam raidījumam.

Šveice bija ļoti tuvu pusfinālam, tomēr 44 sekundes pirms pamatlaika beigām Leons Gavanke izrāva 2:2. Mačs turpinājās papildlaikā, kurā komandas uzvarētāju nenoskaidroja, bet pēcspēles metienos Vācijai pietika ar Dominika Kahūna un fantastiskiem Marsela Nēbelsa vārtiem, lai sasniegtu nākamo kārtu. Šveicei tikmēr vienīgo “bullīti” realizēja Timo Meiers.

Otrā ceturtdaļfinālā ASV izlase visu spēli demonstrēja dominējošu sniegumu, trīs vārtu pārsvaru iegūstot jau pirmajā trešdaļā. Rezultātu atklāja Braiens Boils, bet vēl divus golus pievienoja Kolins Blekvels un Konors Garlands. Otrajā periodā 1:3 panāca Peters Čehlariks, taču ASV pirmās 40 minūtes noslēdza ar 4:1 vadību, jo otros vārtus guva Blekvels. Spēles pēdējā trešdaļā amerikāņiem Aleksandrs Čmelevskis un Garlands palielināja pārsvaru (6:1), veicinot pārliecinošu ASV uzvaru.

Šovakar pasaules čempionāta ietvaros turpināsies ceturtdaļfinālu cīņas. Plkst. 20:15 Krievijas olimpiskās komitejas (ROC) komanda tiksies ar Kanādu, bet Somija mērosies spēkiem ar Čehiju.