Vācija ievērojami uzlabo Latvijas izredzes iekļūt EČ “play-off”

09/09/2021 20:21
Vācijas volejbola izlase

Vācijas vīriešu volejbola izlase ceturtdien Tallinā Eiropas čempionāta finālturnīra grupu kārtas spēlē pieveica Latvijas konkurenti cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs Slovākiju, vairojot Latvijas volejbolistu izredzes. Vācija pārspēja Slovākiju ar 3-2 (25:20, 25:17, 25:27, 25:27, 15:9).

Lai Latvija iekļūtu “play-off”, Francijai grupas pēdējā mačā ceturtdien jāpārspēj Igaunija.

Pirmos divus setus pārliecinoši uzvarēja vācieši, slovākiem ne reizi neizvirzoties vadībā. Trešo setu labāk uzsāka Slovākija, panākot divu – triju punktu pārsvaru. Pēc Tobiasa Krika bloka Vācija panāca divu punktu pārsvaru – 16:14, taču slovāki atbildēja ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem.

Pēc Tomāša Kriško uzbrukuma slovāki atkal panāca 22:19. Vācija pietuvojās līdz 21:22, taču tad zaudēja divus punktus pēc kārtas. Ar trim bezatbildes punktiem Vācija novērsa trīs setbumbas, taču ar diviem sitieniem autā zaudēja setu ar 25:27. Vācijai dodot iespējas izspēlēties rezervistiem, ceturtais sets noritēja līdzīgā cīņā, nevienai no komandām negūstot lielāku pārsvaru par diviem punktiem. Seta galotnē veiksmīgāka izrādījās Slovākija, kas uzvarēja ar 27:25.

Piektajā setā Vācija pēc Ģērģa Grocera uzbrukuma panāca 6:3 un novadīja spēli līdz uzvarai – 15:9 pēc Antona Brēmes uzbrukuma pirmajā tempā. Rezultatīvākais Vācijas rindās ar 24 punktiem bija Grozers, pa 11 punktiem pievienoja Rubens Šots un Morics Reiherts, desmit punktus – Brēme.

Slovākijai Kriško guva 16 punktus, bet ar 11 punktiem izcēlās Peters Mihalovičs un Matejs Patāks. Jau ziņots, ka Latvija Eiropas čempionāta finālturnīrā atgriezusies pēc 26 gadu pārtraukuma un jau pirmajā spēlē sarūpēja pārsteigumu – uzvara 3-1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21) pār galvenā trenera Avo Kēla dzimteni Igauniju.

Otrajā spēlē latvieši sestdien ar rezultātu 2-3 (30:28, 20:25, 25:23, 29:31, 11:15) zaudēja Horvātijai, pirmdien ar 2-3 (18:25, 25:23, 25:13, 19:25, 7:15) Slovākijai, bet otrdien – ar 1-3 (22:25, 19:25, 27:25, 17:25) Vācijai. Trešdien ar 0-3 (18:25, 14:25, 17:25) tika atzīts Tokijas olimpisko spēļu čempiones Francijas pārākums.

D apakšgrupā pirmo vietu ar četrām uzvarām četrās spēlēs un 12 punktiem ieņem Francija, bet ar 11 punktiem piecos mačos finišēja Vācija. Trešā ar trīs uzvarām piecās spēlēs un septiņiem punktiem ir Horvātija, bet Latvijai četrās cīņās ir viena uzvara un pieci punkti. Piecus mačus aizvadījusī Slovākija finišēja ar vienu uzvaru un četriem punktiem, bet pēdējai izslēgšanas spēļu kārotājai Igaunijai ir viena uzvara un trīs punkti četrās cīņās.

Izslēgšanas turnīru sasniedz grupas četras labākās komandas. Noslēdzoties grupu turnīram, kā pirmais kritērijs vietu sadalē ir izcīnītās uzvaras, pēc tam gūtie punkti, uzvarēto/zaudēto setu attiecība, gūto/zaudēto mazo punktu attiecība un visbeidzot rezultāti savstarpējās cīņās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs četras labākās komandas.

Latvijas izlases kapteinis arī šajā turnīrā ir Toms Švans. Uz turnīru devās 14 volejbolisti, bet rezerves sarakstā palika cēlājs Jānis Jansons un uzbrucējs Jānis Medenis. Covid-19 gadījumā ir paredzēta iespēja no rezerves saraksta pieteikt vienu spēlētāju turnīra gaitā.

2020.gada septembrī Latvijas vīriešu izlase savā kvalifikācijas grupā apsteidza Spāniju, Moldovu un Kipru, izcīnot pirmo vietu. Latvijas volejbolisti tādējādi kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram, kur iepriekš spēlēja 1995.gadā, iegūstot 11.vietu. Latvijas izlases galvenajam trenerim Avo Kēlam palīdz asistenti Guntis Atars un Austris Štāls.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiek Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm, kas sadalītas četrās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas četras labākās komandas. Turnīra norises laikā valstsvienības viesnīcās dzīvo “burbuļa” apstākļos. Gadījumā, ja Latvijas izlasei izdosies sasniegt “play-off”, lidojumu uz Ostravu ar čārterreisu nodrošinās organizatori.

Latvijas izlases sastāvs

cēlāji – Deniss Petrovs (Ņižņijnovgorodas ASK, Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils “Lūši”);

diagonāles uzbrucēji – Kristers Dardzāns (Jēkabpils “Lūši”), Hermans Egleskalns (Pirejas “Olympiacos”, Grieķija), Kristaps Platačs (“Parnu”, Igaunija);

pirmā tempa spēlētāji – Renārs Pauls Jansons (“RTU Robežsardze”/”Jūrmala”), Toms Švans (“Parnu”, Igaunija), Gustavs Freimanis (Jēkabpils “Lūši”);

otrā tempa uzbrucēji – Romāns Saušs (“Valepa”, Somija), Kristaps Šmits (Jēkabpils “Lūši”), Atvars Ozoliņš (“Parnu”, Igaunija), Edvarts Buivids (“Lindaren Volley Amriswill”, Šveice);

“libero” – Ingars Ivanovs (“RTU Robežsardze”/”Jūrmala”), Artems Petrovs (“Lotos”).