Vācijas ātrslidotāja Pehšteina kļūs par pirmo sievieti, kura ziemas OS piedalījusies astoņas reizes

11/01/2022 17:57
Klaudija Pehšteina

Vācijas ātrslidotāja Klaudija Pehšteina kļūs par pirmo sievieti, kas piedalījusies astoņās ziemas olimpiskajās spēlēs. Otrdien Pehšteina oficiāli nominēta dalībai Pekinas spēlēm.

49 gadus vecā Pehšteina ir medaļām visbagātākā Vācijas sportiste ziemas olimpiskajās spēlēs, izcīnot piecas zelta, divas sudraba un divas bronzas medaļas. Viņa Ķīnā gatavojas sacensties sacensībās ar kopēju startu.

Pehšteina spēlēs debitēja 1992.gadā Albērvilā un ir piedalījusies visās spēlēs, atskaitot 2010.gada spēles Vankūverā. Toreiz viņai neizdevās kvalificēties spēlēm, cīnoties pret diskvalifikāciju par aizdomīgu asins ainu, kas turpinājās gadiem ilgi, tai skaitā dažādu instanču Vācijas tiesā. Pehšteina bija starp pirmajiem 20 sportistiem, kuru vārdus Vācijas Olimpiskā sporta konfederācija (DOSB) nosauca dalībai Pekinas olimpiskajās spēlēs.

20 sportistu sarakstā ir četri ātrslidotāji, pieci daiļslidotāji un desmit kamaniņu braucēji ar trīskārtējo zelta medaļas ieguvēju Fēliksu Lohu priekšgalā. DOSB arī paziņoja, ka uz hokeja izlasi pretendē 35 kandidāti, nenosaucot vārdus. Izlases treneris Toni Sēderholms ir lūdzis nepublicēt atsevišķu spēlētāju vārdus iespējamo Covid-19 saslimšanas gadījumu vai spēlētāju traumu dēļ.

Nākamā olimpiešu paziņošana plānota 18.janvārī. 2018.gada ziemas spēlēs Phjončhanā piedalījās 150 Vācijas sportisti, izcīnot 31 medaļu, tai skaitā 14 zelta, kas bija labākais rezultāts kopš Vācijas atkalapvienošanās 1990.gadā. Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…