Vācijas basketbola bundeslīgā spēlētāji lietos kustību izsekošanas čipus

06/06/2020 13:28

Vācijas basketbola bundeslīgā (BBL) spēlējošie basketbolisti atlikušajā sezonas daļā būs spiesti lietot kustību izsekošanas čipus, piektdien sarunā ar ESPN teica līgas komisārs Stefans Holcs.

Jau ziņots, ka BBL finālsacensības ar desmit komandu līdzdalību Minhenes “Audi Dome” arēnā sāksies 6.jūnijā, finālspēles plānojot 26. un 28.jūnijā.

Kustību izsekošanas ierīci izstrādājusi kompānija “Kinexon”. Šādu tehnoloģiju iepriekš treniņos izmantojušas vairākas BBL un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības.

Plānotā spēlētāju izsekošana gan raisa bažas par privātumu, jo basketbolisti pirms šī lēmuma pieņemšanas neesot uzrunāti. Vairums no basketbolistiem par šādiem jaunumiem uzzināja ceturtdien, ierodoties Minhenē.

“Tas ir brīvprātīgi. Tā ir izvēles iespēja. Šādi mēs spēsim sekot līdzi kontaktam starp spēlētājiem. Ja vienam basketbolistam tiek konstatēta saslimšana ar vīrusu, apdraudēta ir visa komanda. Tā iemesla dēļ turnīrs atkal būtu jāpārtrauc,” skaidroja Holcs.

Minhenes “Bayern” ģenerālmenedžeris Marko Pešičs skaidroja, ka basketbolistiem viņa klubā nebūs obligāti jālieto ierīce, jo treniņu nodarbības tāpat tikšot ierakstītas.

Līgas nosūtītais ziņojums visiem klubiem vēsta, ka ierīces uzkrātos datus varēs apskatīt tikai ārsti. Viņiem šie pieeja būs ļauta vien tad, ja tiks konstatēti jauni saslimšanas gadījumi ar koronvīrusu.

Paredzēts, ka spēlētāju kustība tiks izsekota vien viesnīcās, ārpus tām šīs darbības neveicot. Ja basketbolists viesnīcā lietos konkrēto ierīci, sejas maskas lietošana nebūs nepieciešama.

BBL sezonas turpinājums gaidāms šodien plkst.17.30 pēc Latvijas laika, laukumā dodoties Krailsheimas “Hakro Merlins” un “BG Goettingen” vienībām, kam sekos Minhenes “Bayern” un Ulmas “ratiopharm” cīņa.

Grupu turnīra fāze ilgs līdz 15.jūnijam. Divu spēļu ceturtdaļfināli noritēs no 17. līdz 20.jūnijam, pusfināli – no 21. līdz 24.jūnijam un fināli – 26. un 28.jūnijā.

Minhenes turnīrā piedalīsies pašreizējā čempione Minhenes “Bayern”, Ludvigsburgas “Riesen”, Krailsheimas “Hakro Merlins”, Berlīnes “Alba”, Oldenburgas “EWE Baskets”, Fehtas “Rasta”, Bambergas “Brose”, “BG Goettingen”, Ulmas “ratiopharm” un Frankfurtes “Fraport Skyliners”.

Komandas sadalītas pa piecām divās grupās, sekojot ceturtdaļfināliem. Izslēgšanas spēļu sērijās par uzvarētāju tiks nosaukta komanda divu spēļu summā.

Izstrādājot higiēnas konceptu, BBL sekoja futbola koncepcijai, kas paredz visu spēlētāju karantīnu viesnīcā visā turnīra laikā.

Basketbola spēles valstī nenotiek kopš marta vidus koronavīrusa uzliesmojuma dēļ.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….