Vācijas Basketbola federācijas prezidents pēc triumfa PK kritizē sporta finansēšanas sistēmu

12/09/2023 14:24
Nokopēts
Vācijas basketbola izlase

Vācijas Basketbola federācijas (DBB) prezidents Ingo Veiss sarunā ar aģentūru DPA kritizējis sporta finansēšanas sistēmu Vācijā.

Vācijas basketbola izlase svētdien pirmo reizi vēsturē triumfēja Pasaules kausā, taču iespaidīgais panākums, visdrīzāk, nenesīs tādus “augļus”, kā cerēts. Lai nolemtu, kādā apmērā sporta veidiem piešķirt finansējumu, Vācijā tiek izmantota potenciāla analīzes sistēma (“PotAS”).

“PotAS” sistēma analizē sporta veidu infrastruktūru, kā arī iespējamību izcīnīt medaļu pasaules čempionātos. Pēc tam reitingu izmanto, lai noteiktu finansējumu katrai federācijai . Vācijā pēc “PotAS” sistēmas 1.vietā ar 80,73% iespēju izcīnīt medaļu ierindota vieglatlētika. Zīmīgi, ka neviens vieglatlēts aizvadītajā pasaules čempionātā Budapeštā neizcīnīja nevienu medaļu. Labāko pieciniekā iekļauti arī tādi sporta veidi kā galda teniss (80,4%), jāšanas sports (79,4%), kanoe airēšana (78,7%) un triatlons (76,94%).

Tikmēr basketbols ar tikai 46,94% iespējamību ieņem 26. vietu, kas ir pēdējā pozīcija starp vasaras sporta veidiem. To pārspēj šķietami mazāk populāri sporta veidi kā paukošana, taekvondo, vingrošana un golfs.

“Man tas šķiet absurds, ka mums ir “PotAS” sistēma. Viena institūcija, kas pasaka, ka Vācijas basketbolam nav potenciāla,” teica DBB prezidents. “Kas notiek? Mēs kļūstam par pasaules čempioniem, pērn “EuroBasket” izcīnījām bronzu, kā arī gūstam panākumus ar sieviešu izlasi un junioru komandām. Mums viss rit lieliski, lai gan “PotAS” mūs nav novērtējusi. Rezultātā mēs zaudējam 250 tūkstošus eiro gadā, kas mums ļoti kaitē.”

 

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām