Vācijas divniekam atceļ diskvalifikāciju, samazinājies Šicu pārsvars kopvērtējumā

21/01/2022 18:54
Brāļi Šici

Vācijas kamaniņu braucēju divnieku ekipāžai Tonijam Egertam/Sašam Benekenam piektdien tika atcelta Vinterbergas posmā piespriestā diskvalifikācijā, tādējādi pirms sezonas pēdējām Pasaules kausa sacensībām samazinājies latviešu Jura un Andra Šica pārsvars kopvērtējumā.

Egerts/Benekens sestajā posmā bija pirmie pēc pirmā brauciena un otrajā devās pretī uzvarai arī summā, taču pirms finiša piedzīvoja kritienu un tika diskvalificēti. Arī Šici, kuri bija otrie pēc pirmā brauciena, otrajā piedzīvoja kritienu un Latvijas duets ieņēma 18.vietu, apsteidzot vienu ekipāžu.

Egertam/Benekenam atceļot diskvalifikāciju, ekipāža saņēma 16 punktus, kas pienākas sportistiem, kuri nefinišē. Pirms diskvalifikācijas atcelšanas Šicu pārsvars kopvērtējumā bija 37 punkti, bet tagad tas sarucis līdz 21 punktam.

Par uzvaru posmā sportisti saņem 100 punktus, otrā vieta dod 85 punktus, bet trešā – 70 punktus. Turpmāko vietu ieguvēji saņem 60, 55, 50, 46, 42, 39, 36 punktus, bet tālāk līdz 14.pozīcijai ik pa diviem punktiem mazāk. 15.vietas ieguvēji saņem 25 punktus un turpmākajās pozīcijās ik pa punktam mazāk.

Šici sestdienas sacensībās var kļūt par vēsturē otrajiem pašmāju kamaniņu braucējiem, kas uzvarējuši kopvērtējumā un pirmajiem, kas to paveic zem Latvijas karoga. 1981./1982.gada sezonas kopvērtējumā uzvarēja Vera Zozuļa. Latvijas duets šosezon jau ieguva Mazo kristāla globusu Sprinta kausā.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artūrs Šilovs un Ronalds Ķēniņš
25/05/2022 10:45

Dominance iemetienos, nulle vārtu ailē un pateicība par nenogulētu sākumu – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Zviedriju

Latvijas hokeja izlase dalība Pasaules čempionātā noslēgusi ar zaudējumu pret Zviedriju – 0:1. Snieguma ziņā ne tā sliktākā spēle, taču nevaru piekrist Vītoliņa pēcspēles sarunā ar žurnālistiem paustajam viedoklim, ka…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…