Vācijas hokejisti atspēlē divu vārtu deficītu un “bullīšos” pieveic Slovākiju (+VIDEO)

11/05/2017 00:41

Vācijas hokeja izlase Parīzē un Ķelnē notiekošā pasaules čempionāta A apakšgrupas mačā trešdien ar 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Slovākiju.

Tikmēr B apakšgrupā, kas savas cīņas aizvada Parīzē, Somijas izlase trešdienas vakarā ar 5:2 (0:1, 2:0, 3:1) pieveica Slovēniju.

Cīņa pret Vāciju slovākiem sākās labvēlīgā gultnē, jo desmitajā minūtē rezultātu atklāja Tomāšs Matušeks, bet otrās trešdaļas pašā sākumā Libors Hudāčeks panāca jau 2:0. Tomēr, vietējo līdzjutēju atbalstīti, vācieši pārņēma cīņas iniciatīvu un jau līdz nākamajam lielajam pārtraukumam atspēlējās, kad pa vārtiem iemeta Patriks Reimers un Jasins Ēlics.

Arī noslēdzošajā periodā aktīvāki bija vācieši, tomēr pamatlaikā un pēcāk sekojošajā pagarinājumā vārti vairs netika gūti, tāpēc šī dueļa uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā. “Bullīšos” precīzs metiens izdevās tikai Vācijas hokejistam Dominikam Kahūnam, kurš līdz ar to nodrošināja mājiniekiem panākumu.

Slovākija pēc laimīgas uzvaras pirmajā turnīra spēlē pret Itāliju tagad piedzīvojusi trīs zaudējumus pēc kārtas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam trešdien ASV hokeja izlase A apakšgrupas ietvaros ar 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) bez liekām grūtībām apspēlēja Itāliju.

A grupas cīņā pret ASV itāļi pa pretinieku vārtiem meta tikai deviņas reizes. Līdz ar to Itālijas izlase piedzīvojusi zaudējumus visās četrās šogad pasaules čempionātā aizvadītajās spēlēs.

ASV izlase savu nākamo maču aizvadīs tikai sestdien, kad tai pretī stāsies Latvija.

Pēc trešdienas mačiem A apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar maksimāli deviņiem punktiem trīs spēlēs ieņem Latvija, bet tikpat punkti četros mačos ir ASV, kamēr Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai Krievijas valstsvienībai ir astoņi punkti. Ceturtā ar pieciem punktiem tagad ir Vācija, kam ar četriem seko Zviedrija un Slovākija. Tikmēr uzreiz aiz pirmā sešinieka Dānijai ir divi punkti, bet Itālijai – viens.

Tikmēr B apakšgrupā somiem cīņa pret Slovēniju nemaz nesākās tik viegli, jo tieši pretinieki 15.minūtē pēc Anžes Kuralta metiena atklāja rezultātu. Otrajā trešdaļā somi īsā laikā guva divus vārtus, atzīmējoties Veli Mati Savinainenam un Miko Rantanenam un tādējādi pārņemot vadību. Tiesa, Slovēnija atjaunoja intrigu līdz ar trešā perioda sākumu, jo vairākumu 46.minūtē izmantoja Roks Tičars, panākdams neizšķirtu 2:2.

Cīņas noslēgumu gan krietni labāk aizvadīja Somija, kas turpinājumā guva trīs vārtus, bet uzvaru nesošo ripu slovēņu vārtos raidīja Sebastjans Aho.

Pirms tam trešdien B apakšgrupas ietvaros Šveice ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pieveica šajā turnīrā ļoti blāvi spēlējošo Baltkrieviju.

Uzvarētāju labā pa reizei ar vārtu guvumiem atzīmējās Reto Šapi, Andrēass Ambīls un Koudijs Almons.

Līdz ar to B apakšgrupas kopvērtējumā pasaules čempionei Kanādai ir deviņi punkti trīs mačos, bet tikpat četrās cīņās iekrājusi Šveice. Trešajā pozīcijā ar septiņiem punktiem ir Somija, kam ar sešiem seko Norvēģija. Pie pieciem punktiem tikmēr tikušas Francija un Čehija, kamēr tālāk ar vienu punktu seko Slovēnija, bet Baltkrievija visos četros mačos cietusi zaudējumus pamatlaikā un pie punktiem nav tikusi.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.