Vācijas hokejisti rezultatīvā mačā pārspēj Kazahstānu

22/05/2022 19:25
Vācijas hokeja izlase

Vācijas vīriešu hokeja izlase svētdien svinēja rezultatīvu uzvaru pasaules čempionāta mačā. Vācija Helsinkos A apakšgrupas cīņā ar rezultātu 5:4 (3:2, 1:1, 1:1) uzvarēja Kazahstānu, kas šajās meistarsacīkstēs joprojām ir bez punktiem.

Pirmajā periodā uz Romāna Starčenko un Jegora Petuhova gūtajiem vārtiem ar precīziem metieniem ātri atbildēja un divreiz neizšķirtu panāca Jonass Millers un Leo Fēderls. Pusotru minūti pirms perioda beigām 3:2 vāciešu labā panāca Daniels Fišbuhs.

Otrā perioda sestajā minūtē Lukass Raihels vairākumā nostiprināja vadību, bet trešdaļas pēdējā minūtē un nākamā nogriežņa pirmajā minūtē vārtus guva Pāvels Akolzins un Ņikita Mihailis, kuri panāca 4:4. Pēdējais vārds šajā mačā piederēja Jasinam Ēlizam, kurš trešā perioda astotajā minūtē guva vāciešiem uzvaru nesošos vārtus.

Helsinku grupā 15 punkti pēc piecām kārtām ir Šveicei, 15 punkti sešos mačos ir Vācijai, bet 12 punktus piecās cīņās guvusi Kanāda. Deviņi punkti piecās cīņās ir Dānijai, bet sešās – Slovākijai. Piecus punktus guvusi Francija, Itālijai ir viens punkts sešās cīņās, bet Kazahstāna pagaidām ir bešā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija. 2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies līdz 29.maijam.