Vācijas olimpiskā izlase pārbaudes mača laikā pamet laukumu rasisma dēļ

17/07/2021 17:29
Džordans Torunariga

Šodien pārbaudes maču pret Hondurasu nav noslēgusi Vācijas olimpiskā izlase futbolā, kas piecas minūtes pirms tā izskaņas pameta laukumu.

Šādu lēmumu spēlētāji pieņēma, jo kāds izkliedzis rasistiskus saukļus Vācijas komandas spēlētāja Džordana Torunariga virzienā. Spriežot pēc Hondurasas futbola federācijas ierakstiem sociālajos tīklos, spēli neapmeklēja skatītāji, tādēļ vāciešus, visdrīzāk, nav apmierinājuši kāda pretinieku komandas pārstāvja vai spēlētāja izteikumi.

Brīdī, kad duelis tika pārtraukts, rezultāts uz tablo vēstīja 1:1. Abām komandām bija plānots izspēlēt trīs 30 minūšu periodus. Hondursas puses šo situāciju raksturojusi kā “nesaprašanos laukumā”. Zīmīgi, ka lielākā daļa Hondursasas spēlētāji paši ir tumšādaini futbolisti.

Olimpiskajā futbola turnīrā Tokijā startēs 16 komandas. Vācija spēlēs D grupā ar Brazīliju, Kotdivuāru un Saūdu Arābiju, bet Hondurasa cīnīsies B grupā pret Jaunzēlandi, Dienvidkoreju un Rumāniju. Sacensības sāksies 22. jūlijā, bet noslēgsies 7. augustā.