Vai bez Neimāra palikusī PSG pārspēs buksējošo “Real”?

06/03/2018 08:45

Šodien tiek noskaidrotas pirmās UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālistes, Francijas vicečempionei Parīzes “Saint-Germain” (PSG) savā laukumā uzņemot Spānijas grandu Madrides “Real” un Anglijas premjerlīgas klubam “Liverpool” mājās tiekoties ar Portugāles komandu “Porto”.

Abas astotdaļfināla atbildes spēles sāksies plkst.21.45 pēc Latvijas laika. Maču no Parīzes tiešraidē translēs kanāls “Viasat Sport Baltic”.

[post_bet]

PSG un “Real” komandu pirmajā duelī pirms trijām nedēļām pārāki ar rezultātu 3:1 bija Madrides futbolisti, divus vārtus gūstot portugāļu superzvaigznei Krištianu Ronaldu.

PSG izredzes uz ceturtdaļfinālu mazinājis brazīliešu superzvaigznes Neimara pēdas savainojums. Pasaules dārgākais futbolists traumu guva aizpagājušajā svētdien, kad uz nestuvēm atstāja Francijas čempionāta maču. Sākotnēji tika ziņots, ka Neimars sastiepis potīti, bet pēc tam atklājās, ka futbolistam ir lauzts pēdas kauls. Sestdien viņam tika veikta pēdas operācija un tika paziņots, ka futbolists nevarēs trenēties vismaz sešas nedēļas, turklāt kopējais rehabilitācijas periods var ieilgt līdz pat trim mēnešiem.

PSG sestdien atpūtināja pārējos divus uzbrukuma līderus Edinsonu Kavani un Kilianu Mbapē, taču tas netraucēja parīziešiem Francijas čempionāta mačā ar 2:0 pārspēt “Troyes” vienību. Turpretī “Real” Spānijas čempionātā laida laukumā vadošos uzbrucējus, divus vārtus gūstot Ronaldu, bet komandai ar 3:1 pārspējot “Getafe” vienību.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas uzvarētāja “Real” un PSG šajā turnīrā tikušās septiņas reizes, “Real” komandai uzvarot trijos mačos.

“Real” apakšgrupu turnīrā savā grupā palika otrā aiz Anglijas premjerlīgas kluba Totenhemas “Hotspur”, kamēr PSG izcīnīja uzvaru un ar 25 gūtajiem vārtiem bija rezultatīvākā šajā kārtā. “Real” portugāļu superzvaigzne Krištianu Ronaldu ar deviņiem gūtiem vārtiem bija ražīgākais apakšgrupu turnīrā, kamēr PSG rindās pa sešiem precīziem sitieniem bija Neimaram un Kavani.

PSG pērn astotdaļfināla pirmajā duelī ar 4:0 sagrāva “Barcelona” komandu, bet pēc tam viesos kaunpilni izlaida ievērojamo pārsvaru un piekāpās ar 1:6, divu spēļu summā zaudējot ar 5:6. Toreiz ar diviem vārtiem mača beigās atzīmējas Neimars, kurš vasarā no “Barcelona” pārgāja uz PSG.

Šosezon nestabilais sniegums licis “Real” tikpat kā atvadīties no cerībām aizstāvēt Spānijas čempionu titulu. Kopvērtējumā karaliskais klubs ar 54 punktiem 27 spēlēs ir trešajā pozīcijā, līderei “Barcelona” zaudējot 15 punktus. Turpretī PSG dodas pretī Francijas čempionu titula atgūšanai, šobrīd kopvērtējumā par 14 punktiem apsteidzot iepriekšējās sezonas uzvarētāju “Monaco”.

Tikmēr otrā pārī “Liverpool” pirmajā mačā guva graujošu uzvaru ar 5:0, līdz ar to tikai katastrofāla neveiksme Anglijas klubam liegs sasniegt ceturtdaļfinālu. Abu komandu pirmajā duelī ar “hat-trick” atzīmējās senegāliešu pussargs Sadio Manē.

Šajā mačā savu rezultativitātes sēriju lūkos turpināt “Liverpool” ēģiptiešu pussargs Mohameds Salāhs, kurš septiņās spēlēs pēc kārtas ir guvis vārtus. Viņš un “Hotspur” uzbrukuma līderis Harijs Keins ar 24 vārtiem ir premjerlīgas rezultatīvākie futbolisti.

“Liverpool” ar “Porto” spēkojusies piecas reizes, izcīnot trīs uzvaras un divos mačos nospēlējot neizšķirti.

Apakšgrupu turnīrā “Liverpool” sešās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras un trīs reizes nospēlēja neizšķirti, iegūstot pirmo vietu apakšgrupā. Tikmēr “Porto” savā grupā bija otrā, piekāpdamās Turcijas klubam Stambulas “Bešiktaš”.

Apakšgrupu turnīrā Liverpūles vienībai sešus vārtus guva brazīlietis Robērtu Firminu, bet pa sešām bumbām pretinieku vārtos ieraidīja viņa tautietis Felipe Kutinju un Salāhs. Kutinju ziemas pāreju periodā pievienojās Spānijas klubam “Barcelona”.

“Liverpool” ar 60 punktiem 28 spēlēs ieņem trešo vietu Anglijas premjerlīgas kopvērtējuma tabulā, par 18 punktiem atpaliekot no Mančestras “City”. Savukārt “Porto” ir Portugāles čempionāta līdere, par pieciem un astoņiem punktiem apsteidzot Lisabonas komandas “Benfica” un “Sporting”.

Trešdien Anglijas premjerlīgas vadošā komanda Mančestras “City” savā laukumā uzņems Šveices čempioni “Basel”, kuru pirmajā mačā sagrāva ar 4:0, kā arī “Hotspur” mājās spēkosies ar Itālijas flagmani Turīnas “Juventus”, pret kuru pirmajā duelī atspēlējās un izrāva neizšķirtu 2:2.

Savukārt nākamnedēļ tiksies Mančestras “United” un “Sevilla” vienības, kuras pirmajā cīņās nospēlēja neizšķirti 0:0. Tāpat atbildes spēli aizvadīs divi Eiropas grandi “Barcelona” un Londonas “Chelsea”, kuri pirmajā mačā cīnījās neizšķirti 1:1. Vēl Minhenes “Bayern” Turcijā viesosies pie Stambulas “Bešiktaš”, kuru pirmajā mačā sagrāva ar 5:0, bet “AS Roma” savā laukumā uzņems Doņeckas “Šahtar” futbolistus, kuriem pirmajā duelī zaudēja ar 1:2.

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināli notiks aprīlī, kamēr pusfināli – aprīļa un maija vidū. Turnīra fināls 26.maijā paredzēts Ukrainas galvaspilsētā Kijevā.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas finālā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Madrides “Real”, kas izšķirošajā spēlē ar 4:1 sagrāva Turīnas “Juventus”.