Vai “Bucks” restartēs Kuruca karjeru?

18/03/2021 19:28

Vēl nekad neviens Latvijas spēlētājs Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) nebija aizmainīts divreiz vienas sezonas laikā. Tas mainījās šodien, kad otro reizi īsā laikā komandu nomainīja Rodions Kurucs. Aģents Artūrs Kalnītis viņu ar šo maiņu sociālajos tīkls apsveica, bet vai tiešām cēsinieku var apsveikt un vai šāda regulāra neuzticība no NBA vienībām ir laba zīme?

Sāksim ar aktuālo. Kurucu aizmainīja komanda, proti, Hjūstonas “Rockets”, kas atrodas pārbūves procesā un koncentrējas uz to, lai rotācijā iesaistītu gados jaunus spēlētājus. 23 gadus vecais Kurucs šādā situācijā iederējās, taču te pēkšņi viņš tika nosūtīts tālāk. Atpakaļ gan tika saņemts cits gados jauns spēka uzbrucējs, kurš, skatoties tikai uz statistiku, brīnumus nerāda.

Aizmainot Kurucu un 35 gadus veco Entoniju “PJ” Takeru, “Rockets”  ieguva 33 gadus veco saspēles vadītāju Derilu “DJ” Ogustinu un 25 gadus veco uzbrucēju Devonti “DJ” Vilsonu. Komandas apmainījās ar nākotnes pirmās kārtas drafta izvēlēm un “Rockets” ieguva bonusu – iespēju samainīt savu šī gada drafta otrās kārtas izvēli ar “Bucks” pirmās kārtas piku. Šāds darījums tiks izpildīts, ja “Bucks” paliks ārpus TOP 9 izvēlēm, kas par 99% notiks, ņemot vērā, ka Milvoki ir viena no spēcīgākajām komandām Austrumos. Taču paralēli tika veikts vēl viens darījums, jo “Bucks” aizmainīja uzbrucēju Toriju Kreigu uz Fīniksas “Suns” pret naudas kopensāciju.

Ogustins noteikti Hjūstonai nebūs vajadzīgs, ņemot vērā Hjūstonas nāktones vīziju un to, ka komandai šajā pozīcijā ir Džons Vols un Viktors Oladipo. Visticamāk, varam sagaidīt, ka viņš nonāks vai nu neaizsargāto spēlētāju sarakstā vai arī tiks aizmainīts pēc sezonas. Vilsons savukārt ir Kuruca pozīcijas spēlētājs, kurā “Rockets”, acīmredzot, saskatījusi lielāku potenciālu, neskatoties uz to, ka amerikānis ir divus gadus vecāks par latvieti.

Izdarot secinājumus par maiņu, galvenie aktīvi, kurus ieguvusi Hjūstona, ir joprojām gados jaunais Vilsons un liela iespēja iegūt šī gada drafta pirmās kārtas izvēli, taču, reizē zaudējot otrās kārtas piku. Tā teikt, nekas īpašs, jo šī izvēle, visticamāk, būs pirmās kārtas beigu galā. Taču “Bucks”, izskatās, ka ir šīs maiņas uzvarētāja. Milvoki saņēma Takeru, kurš iepriekš bija viens no aprunātākajiem spēlētājiem, kas pieejams maiņai. 35 gadu vecumā spēlētāji parasti jau ir karjeras norietā, bet Takers ir veterāns ar lielu pieredzi, turklāt joprojām ir laba līmeņa spēlētājs aizsardzībā – tieši tāds, kādu vajadzēja Milvoki. Tāpat šī un Kreiga aizmainīšana uz “Suns” uzlabojusi “Bucks” komandas finansiālo stāvokli, jo tagad tai ir 3,5 miljoni dolāru, ko vēl var tērēt algās. Tas nozīmē, ka Milvoki vajadzības gadījumā par veterāna minimumu var piesaistīt vēl kādu pieredzējušu brīvo aģentu.

Vai Kurucs var rēķināties ar spēles laiku?

Problēma ir tāda, ka Takers ir Kuruca pozīcijas spēlētājs, kurš turpinās Rodionam sastādīt konkurenci. Viņiem abiem priekšā ir Jannis Adetokunbo – līgas viena no lielākajām zvaigznēm un pēdējo divu regulāro sezonu vērtīgākais spēlētājs. Tāpat Kurucam konkurenci sastādīs Tanasis Adetokunbo, kurš ir Jaņņa brālis un droši vien nav svarīgi, kurš ir labāks – Kurucs vai Tanasis, jo priekšroka jebkurā gadījumā būs NBA superzvaigznes brālim. Kāda vēl cita iemesla dēļ, kā tikai, lai parādītu, ka komandai rūp Adetokunbo labsajūta, tika piesaistīts viņa brālis? Protams, to arī var saprast, jo tādi spēlētāji kā Jannis nemētājas pa labi un pa kreisi un par viņiem ir jāparūpējas tik labi, cik vien iespējams.

Ir jāsaprot tas, ka par vietu pamatsastāvā Kurucs var aizmirst. Tas vienkārši nenotiks. “Bucks” rezerves uzbrucēji ir Kurucs, Takers, T.Adetokunbo, Džordans Nvora un Mamdi Djakite. Tanasim šosezon no rezervistiem ir vislielākais spēļu skaits (29). Tālāk seko Nvora (10) un Djakite (1). Kā redzams, rezerves uzbrucēji “Bucks” komandā nemaz tik bieži laukumā neiet un viņu spēles laiks nav liels. Realitāte gan ir tāda, ka “Bucks” ir šķīrusies no diviem uzbrucējiem (Vilsona un Kreiga), bet divus tajā pašā laikā atguvusi (Takeru un Kurucu). Tīri teorētiski tas nozīmē, ka Rodionam pie spēles laika vajadzētu tikt.

Bet mēs nezinām, kādi ir “Bucks” galvenā trenera Maika Badenholzera nodomi. Ja viņš Kurucu redz kā reālu palīgu komandai, nevis tikai aktīvu, ko iesaistīt maiņās, tā ir ļoti laba ziņa cēsiniekam. Vilsons šosezon laukumā gāja 12 mačos, vidēji spēlējot 8,8 minūtes. Kreigs tikmēr piedalījās 18 cīņās, laukumā pavadot 11,2 minūtes. Teorētiski Kurucam vajadzētu iegūt Kreiga vai Vilsona minūtes, jo kārtējo reizi der atgādināt – viņš nepavisam nav nožēlojams spēlētājs! Basketbolists, kurš ir spējis iekļūt NBA uzlecošo zvaigžņu šovā, nevar būt pēkšņi kaut kur pazaudējis savu talantu un prasmes. Diemžēl šosezon mēs nevaram objektīvi novērtēt Kuruca sniegumu, jo viņa spēles laiks ir pārāk niecīgs.

Kurucam ir nākotne NBA?

Rodions pilnīgi noteikti ir NBA spēlētājs. Varbūt ne pamatsasāva, bet rotācijā viņam vietai pie pareizajiem apstākļiem vajadzētu atrasties. NBA daudz ko nosaka apstākļu sakritība un veiksme. Sezonas pirmā puse Kurucam viennozīmīgi nebija veiksmīga. Bruklinas “Nets” spēles sistēmā viņš neiederējās, bet to, kas notika “Rockets”, ir grūti saprast. Sarežģīti izskaidrot iemeslus, kādēļ Rodions bija nevajadzīgs tādai komandai kā “Rockets”, kura vēl pāris gadus sapņos par dalību “play-off” un ne uz ko lielu nepretendēs. Uz jautājumu, “vai nonākšana “Bucks” ir laba ziņa Kurucam?” atbilde ir – jā, jo “Rockets” ar viņu tik un tā nerēķinājās, taču tajā pašā laikā rodas daudz jautājumi. Kāpēc nedz “Nets”, nedz “Rockets” ar viņu negribēja saistīt savu nākotni? Treneri nesaskatīja potenciālu? Rodions pats neparādīja to, kas no viņa tika gaidīts? Bija “ārpus laukuma” problēmas? To zina tikai pats Rodions.

Šis būs Kuruca karjeras nozīmīgākais posms. Lai arī viņš iepriekš Bruklinā pie Kenija Atkinsona pierādīja, ka ir kvalitatīvs spēlētājs, ne Stīvam Nešam, ne Stīvenam Sailasam vēlāk viņš vajadzīgs nebija. Visu izšķirs Kuruca sniegums, personība un treneru lēmumi – vai viņi dos Latvijas spēlētājam daudz maz pienācīgu spēles laiku, lai varētu sevi apliecināt, vai nē. Mēs visi gribētu redzētu situāciju, kurā Rodions restartēs savu karjeru un kļūs par stabilu rotācijas spēlētāju, taču, ja “Bucks” ar viņu nerēķināsies un nedos iespēju, kaut vai nenosūtot latvieti uz G Līgu, viņa karjeras turpinājums NBA būs apdraudēts un tas būtu skumji, ņemot vērā, ka Kurucam ir tikai 23 gadi un viņa līgums var noslēgties pēc šīs sezonas, ja vien “Bucks” neaktivizēs “kluba opciju” un nepagarinās to uz vēl vienu sezonu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
24/10/2021 07:24

Porziņģim “double-double”, Dalasa izcīna pirmo uzvaru šosezon (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks”, kuru pārstāv Kristaps Porziņģis, izcīnīja pirmo uzvaru šosezon, ar 103:95 pārspējot Toronto “Raptors”. Līdz pat trešās trešdaļas vidum Dalasa atradās iedzinējos,…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…