Vai Džeimss varētu izlaist gaidāmās NBA sezonas sākumu?

Lebrons Džeimss
Lebrons Džeimss | Foto: Kim Klement-USA TODAY Sports

Ja Nacionālā basketbola asociācija () spēs sakārtot loģistiku tā, lai nākamā sezona sāktos jau šī gada decembrī, Losandželosas “Lakers” superzvaigzne un pasaules basketbola ikona varētu izlaist sezonas sākumu.

Zem šādas idejas nav “Lakers” vai paša Džeimsa paziņojumi, bet gan matemātika un loģika. Džeimss kopā ar Losandželosas vienību 12. oktobrī triumfēja sacensībās, bet šobrīd NBA uzsākusi pārrunas ar spēlētāju arodbiedrību par sezonas sākšanu 22. decembrī.

Tas nozīmē, ka 35 gadus vecajam spēlētājam, kurš būs ļoti svarīgs “Lakers” arī nākamsezon, šādā scenārijā būtu pieejams tikai nepilnu trīs mēnešu pārtraukums.

Maza pauze un sasteigts nākamās sezonas sākums var rezultēties slodžu menedžementā jeb tajā, ka spēlētājiem, kuriem bijusi mazāka atpūta, nāksies piespiedu kārtā izlaist spēles, lai nepārslogotu sevi un negūtu traumas.

Kā zināms, Džeimss ir spēlētājs, kurš kopš pagājušās desmitgades sākuma konstanti vedis savas komandas līdz fināliem un ik sezonu spēlējis vismaz 100 mačus. Nav arī nekāds jaunums, ka Lebrons iegulda neiedomājami lielas naudas summas savā ķermenī, lai pat 35 gadu vecumā viņu varētu uzskatīt par planētas labāko basketbolistu.

“Daudzi basketbolisti izdara spiedienu uz līgu, lai turnīra pirmais mačs notiktu 18. janvārī, savukārt brīvo aģentu tirgus varētu sākties 1. decembrī,” iepriekš vēstīja žurnālists Kriss Heinss.

Tomēr, ja nākamais NBA turnīrs sāksies 22. decembrī, Džeimsam varētu nepietikt laika, lai pilnībā atjaunotos un sagatavotos tam, kas varētu viņam piespiest izlaist sezonas sākumu. Cik daudz no tā? Iespējams, mēnesi vai pusotru, taču tā ir tikai spekulācija. Piemēram, komandas, kas nedevās uz “burbuli”, atpūšas jau kopš marta un tādējādi tām sezonas sākums decembrī ir izdevīgs. Deviņi mēneši bez basketbola ir ļoti daudz.

NBA eksperts Šanons Šarpe par šo situāciju izteicās plašāk. “Sezonas sākums 22. decembrī būtu pārāk sasteigti it īpaši tiem basketbolistiem, kuri spēlēja līdz oktobrim. Tas nav loģiski – citām komandām bijušas trīs četru mēnešu pauzes, bet citām deviņu! “Lakers” un Lebronam Džeimsam tā būtu ļoti neizdevīga situācija. Es saprotu Adamu Silveru, jo viņam ir jāņem vērā ļoti daudz faktori, taču domāju, ka janvāris būtu reālistiskāks laiks, kad sākt sezonu. Ja tagad Lebronam būtu jādodas laukumā tikai pēc divu mēnešu pauzes un jāprasa, lai viņš rāda labāko sniegumu… es domāju, ka mēs to nevēlamies un tādā gadījumā viņš sākumu noteikti izlaistu.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par