Vai Elvis izgāzies? Cik Latvijas izlases ielaistajos vārtos ir Merzļikina vaina? (VIDEO)

29/05/2022 10:01
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Pagājušas piecas dienas kopš Latvijas hokeja izlases pēdējās spēles Pasaules čempionātā un tieši nedēļa, kopš komandas vārtus pēdējo reizi sargāja Elvis Merzļikins. Neviens cits spēlētājs nav saņēmis tik lielu kritikas devu komentāros, kā Kolumbusas “Blue Jackets” ripu ķērājs, kurš pirms PČ tika saukts par, iespējams, turnīra labāko vārtsargu.

Realitāte gan izrādījās krietni skarbāka – Elvja atvairīto metienu procents ir 86,2%, bet vidēji ielaisto vārtu skaits – 4,26. Diemžēl Pasaules čempionātā vārtsargs mocījās ar kaut kādiem savainojumiem, kuru dēļ viņš nevarēja demonstrēt savu labāko sniegumu. 16 ielaistie vārti nepilnās piecās spēlēs tiešām ir ļoti daudz, bet vai Merzļikins tiešam izgāzies? Drīzāk nē, jo, kā jau iepriekš minēju vienā no rakstiem, mani nepameta totālās neveiksmes sajūta – kaut kas līdzīgs no viņa debijas sezonas “Blue Jackets”, kad it kā spēlēja labi, bet tāpat zaudēja vārtus, un arī spēles. Nu bet ķersimies pie lietas.

Latvija – ASV (1:4). Atvairīti 26 no 30 metieniem

Debijas spēle sanāca visai neveiksmīga, jo jau pirmajā trešdaļā Latvija nonāca iedzinējos ar 0:3. Atspēlēt šādu deficītu pret amerikāņiem ir praktiski nereāli, ko arī pierādīja mača turpmākā gaita.

Pirmie vārti (0:28) Railijs Barbers pieliek nūju vārtu priekšā un maina ripas lidojuma virzienu.

Otrie vārti (1:16) Vārtu guvums vairākumā, ripa pēc Seta Džonsa metiena trāpa pa slidu Robertam Mamčicam un maina lidojuma virzienu.

Trešie vārti (1:54) ❗Šeit gan Elvis pieļāva kļūdu un nenolasīja spēli, jo Tomasa Bordello metienam/piespēlei nebija jānonāk vārtos.

Ceturtie vārti (2:42) Izcils metiens Sema Lafertija izpildījumā, kādu iespējams atvairīt vienu reizi no desmit. Šoreiz nebija tā reize.

Latvija – Somija (1:2). Atvairīti 18 no 20 metieniem

Finālistei tika parādīti zobi. Kā jau vienmēr notiek pēdējā laikā, hokejs ir spēle, kurā piedalās divas komandas, bet uzvar vienmēr somi.

Pirmie vārti (2:43) Ripa atlec no apmales uz vārtu priekšu, kur Maninenam vienkārši jāieraida tā tukšos vārtos. Merzļikinam šeit neko pārmest nevar.

Otrie vārti (4:57) ❗Lai arī Granlunda metiens tiešām bija spēcīgs, bet, kā pareizi teica Herberts Vasiļjevs, tuvais stūris ir vārtsarga stūris.

Latvija – Norvēģija (3:2). Atvairīti 34 no 36 metieniem

Pirmā uzvara nenāca viegli, jo vienu vārtu pārsvars ātri tika izlaists. Neiztika bez nerviem, bet vajadzīgais rezultāts tika panākts, pašam Elvim aizvadot statistiski labāko spēli turnīrā.

Pirmie vārti (1:44) Haotiska spēle aizsardzībā noveda pie lieliskas iespējas Matsam Roseli Olsenam, kurš to arī izmantoja. Spēcīgs metiens no vārtu priekšas bez pretestības – kādi var būt jautājumi?

Otrie vārti (5:15) Atkal aizsargi izdarījuši visu, lai nepalīdzētu Elvim. Praktiski identiska situācija pirmajiem vārtiem, tikai šoreiz izcilā metiena pozīcijā bija Makss Krodgals.

Latvija – Čehija (1:5). Atvairīti 12 no 17 metieniem

Šī ir spēle, kuru gribētos izsvītrot no atmiņas pēc iespējas ātrāk. Pilnīga izgāšanās pirmajā periodā, kad laukumā bija tikai viena komanda, pārējiem izpildot treniņa manekenu funkcijas. Kad 19 minūšu laikā tiek ielaisti pieci vārti, tā nekad nevar būt tikai vārtsarga vaina.

Pirmie vārti (0:19). Elvis izdara savu darbu un atvaira metienu. Zohornas vārti ir uz Mamčica sirdsapziņas.

Otrie vārti (1:02). Kombinācija ar piespēli cauri zonai, šeit varēja palīdzēt tikai brīnums. No šādas vairākuma piespēles cietuši arī citi vārtsargi šajā čempionātā.

Trešie vārti (1:30). Šajā epizodē Elvis varētu nospēlēt labāk. Negribētu teikt, ka tā ir kļūda, šajos gadījumos parasti saka “neizglāba”.

Ceturtie vārti (1:59). Kamēr Merzļikins atvaira vienu metienu pēc otrā, pārējie vienkārši stāv un skatās Elvja šovu, līdz Sotnieks nepalīdz ripai nonākt Merzļikinam aiz muguras.

Piektie vārti (2:21). Elvis kontrolēja tuvo stūri un nosegt vēl tālo tik ātrās piespēles gadījuma nebija iespējams.

Latvija – Lielbritānija (4:3 PM). Atvairīti 10 no 13 metieniem

Pēc scenārija šī varētu būt viena no grūtākajām spēlēm turnīrā tieši psiholoģiski. Viena lieta ir ielaist piecus vārtus pret Čehiju, un kas pavisam cits – noslēgt ar 0:2 pirmo trešdaļu pret Lielbritāniju. Elvja otrā spēle pēc kārtas, kurā viņš tika nomainīts.

Pirmie vārti (0:34). Izspēle gar vārtiem uz tukšo stūri. Šeit aktīvāk bija jānospēlē Jakam, lai šāda piespēle neizietu cauri.

Otrie vārti (1:08). Vēl viena izspēle uz tukšiem vārtiem. Cik cilvēku ir apkārt Keidam Nelsonam? Neviena.

Trešie vārti (2:30). Metiens tālajā augšējā stūrī. Pietiekami precīzs, lai sagādātu Elvim problēmas, bet gan jau, ka Merzļikins labākajā formā ar to tiktu galā.

Secinājums. No 16 vārtiem divi ir uz Elvja sirdsapziņas, vēl divi ir tādi, par kuriem jāsaka, ka 50/50. Visos citos gadījumos ielaistie goli ir vai nu aizsargu paviršība, vai arī pretinieku meistarības rezultāts.

Komentāri - 2

 • Toms
  29/05/2022 16:02

  Varbūt jātaisa raksts par to kāpēc gadu no gada Latvijas hokejisti nav spējīgi veidot jebkādu saspēli tā vietā lai rādītu ar pirkstiem kurš tad nu tagad šeit ir vainīgs individuāli.
  Tik pat labi – kur ir raksts par Sotnieka vai jebkura cita tā saucamā “veterāna” sniegumi šogad?
  Bet nu, kā jau latvieši tik taisam vienu tizlu rakstu pēc otra.

  • Jānis
   31/05/2022 20:33

   netaisīs Tev neviens to rakstu. roka roku mazgā, bet abas paliek ….. netīras…
   Elvis ir normāls letiņš – parakstīja jaunu papīru par garantētu piķi un tagad var laist muļķi. nu, nekļūst labāki rādītāji jauno laiku letiņiem pārslēdzot līgumus uz labākiem. cita paaudze. pie kam, Elvis ir labs izkliedētājs. bet mūsdienās ar pliku talantu vien, neko sevišķu sasniegt nav iespējams 🙂
   vēl kas: sportā uzvar komanda, bet zaudē treneris. mani jau olimpiādē izbrīnīja muļķīgie Harija nepotera lēmumi. tagad sekoja tikai to lodžisks to turpinājums. šis vīrs ir labs palīgs, bet ne treneris.
   esmu “nedaudz” sportojis. komandu veidos. šīs tikai manas personīgās domas un novērojumi. un nekā personīga 😉

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām