Vai Elvis sadusmojis hokeja dievus? Analizējam Merzļikina ielaistos vārtus pirmajās divās spēlēs

13/05/2024 17:12
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins pirmajos divos pasaules čempionāta mačos ielaidis sešus vārtus – četrus pret Poliju un divus pret Franciju. Viņa kontā 45 atvairītie metieni no 51, un ar 88,24% atvairījumu viņš pēc trīs PČ dienām dala desmito vietu ar Lielbritānijas Džeksonu Visliju.

Seši ielaistie vārti divos mačos pret tādām komandām kā Polija un Francija ir daudz. Un pirmā reakcija, protams, ir nometāt Elvi ir visu kaut ko, pieprasīt no treneriem likt vārtos Gudļevski, kā arī klusi cerēt, ka drīz izlasei varēs pievienoties Artūrs Šilovs. Tomēr vismaz pagaidām izskatās, ka Merzļikins ar kaut ko ir sadusmojis hokeja dievus. Jo tāds rikošetu skaits, kāds bijis vienā spēlē pret Poliju, dažam citam negadās visa čempionāta laikā. To pieminējis arī vārtsargu treneris Artūrs Irbe, norādot, ka viņš neatceras, kad profesionālajā līmenī būtu tik daudz rikošetu.

Piedāvāju vēlreiz (lai cik tas nebūtu sāpīgi) noskatīties visus ielaistos vārtus un mēģināt saprast, vai tajos ir Merzļikina vaina?

Latvija – Polija

Pirmie vārti (0:18)

Poļu 34. numurs slido gar apmali un izdomā mest pa vārtiem. Merzļikins šim metienam ir gatavs, taču ripa trāpa Markusam Komulam pa nūju un maina gan trajektoriju, gan arī lidojuma augstumu. Noreaģēt uz šādu situāciju ir praktiski neiespējami.

Otrie vārti (0:50)

Kamils Valega uzvar cīņu aiz vārtiem, pārvietojas gar apmali un izdara metienu. Elvis tam ir gatavs un metienu atsit, mēģinot to darīt pēc vārtsargu ābeces – metienu atvairot nevis uz vārtu priekšu, bet uz sāniem. Diemžēl ripas lidojuma ceļā trāpās Roberta Mamčica kāja, ripa atlec no tās atpakaļ vārtos. Noreaģēt uz šādu pavērsienu ir neiespējami, tikpat kā ja Valega vēl 100 reizes izdarītu šādu metienu, Elvis 100 reizes ripu atvairītu uz sāniem un moments būtu aizmirsts.

Trešie vārti (1:20)

Kristians Dzjubinskis ieslido zonā, bet uzreiz nemet – viņš vispirms pārvietojas tuvāk kreisajai apmalei, un tikai pēc tam izdara metienu. Ripa trāpa Jānim Jakam un atlec uz vārtu priekšu. Elvis to redz un mēģina aizsniegties, tomēr Mačiašs ir precīzs, kas nav brīnums – viņam apkārt nav neviena. Ja šeit arī varētu būt pretenzijas, tad pret Rihardu Bukartu, kurš nepatraucēja polim veikt metienu. Cita lieta, vai Rihards ir tas spēlētājs, kuram tajā brīdī bija jāatrodas tur, kur viņš atradās.

Ceturtie vārti (2:14)

Mateušs Briks met no zilās līnijas vārtu stūrī. Merzļikins, lai arī viņam priekšā ir vairāki spēlētāji, šo metienu ierauga un uz to arī reaģē. Taču ripa trāpa Kristapam Zīlem, un ielido citā stūrī. Laikam neviens vārtsargs pasaulē nepaspētu noreaģēt uz šādu metienu. Neviens.

Latvija – Francija

Pirmie vārti (0:26)

Francija spēlē piecatā pret trīs latviešiem, Stefanam da Kostam ir laiks sagatavot metienu, ko viņš arī izdara, izvēloties pēc iespējas labāku pozīciju. Atvēziens, šķēliens un ripa vārtos. Metiens jau pats pēc sevis ir spēcīgs, bet ceļā uz vārtiem ripa trāpa Robertam Mamčicam, kurš labu gribēdams, nedaudz patraucē Elvim, jo ripa atkal maina lidojuma augstumu un atrod ceļu vārtos.

Otrie vārti (1:55)

Kamēr vairāki Latvijas izlases spēlētāji koncentrējas tam, lai bloķētu da Kostas metienu (neveiksmīgi, jo ripa tāpat aizlido līdz vārtiem), Elvis atsit un viņam priekšā divi (!) francūži un neviena (!) Latvijas hokejista. Pat ja nebūtu iemetis Belemārs, to būtu izdarījis Bozons. Ja ļoti grib piekasīties, tad var pateikt, ka Elvis metienu atvairīja tieši uz nūjas vārtu autoram. Bet Elvis noteikti nebūtu pirmais, kura portrets piestiprināms pie kauna staba.

Komentējot vārtsargu sniegumu sporta spēlēs ir tāds teiciens neizglāba, ko izmanto, kad vārtsargs it kā varētu pavilkt epizodi vai epizodes, bet to neizdarīja. Tomēr abos šajos mačos kopsummā varētu salasīt pretenzijas par vieniem zaudētiem vārtiem, ne vairāk. Jāsaņemas visai komandai, jo, kad pērn Šilovs vilka izlasi, viņam palīdzēja visi – ar labāku pozīcijas izvēli, ar veiksmīgāku sniegumu metienu bloķēšanā. Lai kāda būtu attieksme pret Elvi, viņš ir labs vārtsargs, bet viņam ir jāpalīdz.

Neesmu māņticību eksperts, taču, iespējams, Merzļikinam kaut kas jāpamaina savā rutīnā, lai veiksme pagrieztos ar seju pret viņu. Bet, iespējams, tādējādi no Latvijas izlases tiek piedzīts parāds par pagājušo gadu, jo izcīnīt bronzu bez veiksmes palīdzības nebūtu iespējams.

Merzļikins: Neesmu pieradis spēlēt pie tāda atbalsta, bet mums to vajag

TOP notikumi
1
X
2
5.78
4.35
1.54
1.49
4.34
6.52
4.15
3.34
1.95
2.55
-
1.42
1.2
-
3.75
1.31
-
3.46
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām