Vai Igaunijas “pantera” izgrauzīs vietu OHL pusfinālā?

28/02/2024 16:10
Nokopēts
Tallinas Panter

Jau šīs nedēļas nogalē “Optibet” hokeja līgā (OHL) sāksies izslēgšanas spēles, kurās piedalīsies sešas no deviņām vienībām, kuras startējušas pamatturnīrā. Ja visas trīs Lietuvas komandas ierindojušas ārpus “play-off” zonas, tad Tallinas “Panter” jau kādu laiku iepriekš sev garantēja vismaz piekto vietu un līdz ar to jau pirmajā sezonā Latvijas līgā debitēs arī cīņā par medaļām.

Jau tagad skaidrs, ka Tallinas vienība ceturtdaļfinālā spēkosies ar “Prizmu”, kurai pirms nedēļas zaudēts ar 1:3. Panteru, protams, nevajadzētu pārvērtēt, bet nenovērtēt arī nevajadzētu. Atšķirībā no trīs Lietuvas klubiem, kuri jau no paša sākuma ieņēma pozīcijas OHL lejasgalā, “Panter” uzreiz parādīja, ka komandas nodoms ir nevis būt statistiķu lomā, bet arī pacīnīties par kaut ko lielāku nekā nepalikšana pēdējā vietā. Un tas, ka igauņi paralēli spēlēšanai OHL piedalās arī Igaunijas čempionāta, viņu rezultātu OHL padara par vēl vērtīgāku.

Salīdzināt sevi uz Latvijas komandu fona “Panter” bija vēl pagājušajā gadā, jo Igaunijas līgā spēlēja arī “Kurbads”. Vēl jo vairāk – kaimiņvalsts zeltu izspēlēja tieši abas šīs komandas un, lai arī “Panter” zaudēja, šī vienība neizskatījās slikti un jau tobrīd varēja saprast, ka tas varētu būt diezgan labs papildinājums mūsu čempionātam, lai saasinātu cīņu par izslēgšanas spēlēm.

Tallinas Panter

Foto: Tallinas “Panter”

Sākums bija visai neveiksmīgs – 0:4 pret ne to lielāko OHL grandu “Prizmu” lika domāt, ka esam dabūjuši kārtējo komandu, kura pret augšgala vienībām krās lielus mīnusus un divciparu rezultātus. Arī vietējā līgā sanāca zaudēt ar 0:5 pret Narvas komandu. Lai iešūpotos, “Panter” bija nepieciešami vairāki mēneši, par labu nenāca arī dalība Kontinentālajā kausā pagājušā gada septembrī, kad trīs dienās bija jāaizvada trīs spēles.

Lai vai kā, bet “Panter” turpināja apgūt jaunu hokeja teritoriju un no 9. decembra līdz 17. februārim aizvadītajās 12 spēlēs svinēja desmit uzvaras, kas palīdzēja jau kādu laiku pirms pamatturnīra beigām garantēt sev vietu izslēgšanas turnīrā. Un, lai arī lielākā daļa no uzvarām tika izcīnītas pret Lietuvas klubiem, no igauņiem cieta arī “Prizma” un pat turnīra līdere “Zemgale/LBTU”, kura Jelgavā zaudēja ar 0:2. Tallinas kluba kontā ir arī uzvara par čempionāta vicelīderi “Mogo/LSPA”, ko cilvēki, protams, var skaidrot ar dažādiem iemesliem, sakot ar nenovērtēšanu un beidzot ar jau ierastiem komentāriem par likmēm katru reizi, kad acīmredzama favorīte pieļauj kļūdu pret ne tik spēcīgu komandu.

Atskatoties uz iepriekš paveikto, “Panter” ir visas iespējas ne tikai pacīnīties četrinieku, bet arī par bronzu – tikt līdz OHL finālam šai vienībai būs pat nevis grūti, bet vienkārši neiespējami, jo abas vietas, visticamāk, jau ir rezervētas “Zemgale/LBTU” un “Mogo/LSPA” vienībām. Tallinas komanda pēdējās nedēļās ir ieskrējusies un arī paši igauņi laukumā nedodas, lai vienkārši tur būtu.

Tallinas "Panter"

Foto: Tallinas “Panter”

Atšķirībā no tās pašas Kauņas komandas, kurā ir daudz leģionāru, no kuriem grūti vienas sezonas laikā izveidot konkurētspējīgu vienību, “Panter” pārsvarā spēlē igauņi, bet leģionāri izvēlēti tā, lai komanda tiešām būtu spēcīgāka. Tallinas komandu var saukt par Igaunijas izlases bāzes klubu, jo februārī notikušajā 2026. gada olimpisko spēļu kvalifikācijā valstsvienību pārstāvēja deviņi spēlētāji. Savukārt galvenais treneris Marks Ērme karjeras laikā paspējis pastrādāt arī Somijā un Ungārijā.

“Panter” pretiniece “play-off” pirmajā raundā ir “Prizma”, un šo komandu četros dueļos OHL pamatturnīra laikā ir vērojama nepārprotama tendence – mājinieki vienmēr uzvarēja. Par to var smieties un to var neuztvert nopietni, taču tas ir svarīgs faktors pusprofesionālajās līgās, kur spēlētāji ne vienmēr var doties izbraukumā, jo ir aizņemti pamatdarbā.

“Taktiski esam kļuvuši gudrāki un sezonas laikā esam padarījuši labu darbu, kļuvuši ātrāki gan kā komanda, gan kā spēlētāji,” pirms gaidāmajām “play-off” mačiem saka “Panter” galvenais treneris Ērme, kamēr hokejisti atzīmē, ko “Prizmas” galvenā priekšrocība ir pieredze, uz ko igauņi var atbildēt ar jaunību. Tāda arī būs šīs sērijas devīze – jaunība pret pieredzi. Vai igauņi spēs sagādāt intrigu vietējai līgai? To uzzināsim jau tuvākajā laikā, un izskatās, ka “Panter” var ielauzties arī pusfinālā.

TOP notikumi
1
X
2
11
6.75
1.16
1.47
4.75
6
1.58
3.8
4.4
3.2
4.1
1.91
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām