Vai Itālijas koronavīrusa problēmas sākās viena futbola mača dēļ?

Valencia, Atalanta, sportazinas.com
"Valencia" un "Atalanta" komandu atbildes mačs tukšu tribīņu priekšā | Foto: UEFA

Itālija šobrīd ir vissmagāk cietusī valsts no koronavīrusa Covid-19 un cirkulē teorija, ka viens no nozīmīgākajiem iemesliem, kādēļ tas noticis, ir viena futbola spēle.

Itālijā šobrīd ir fiksēts trešais lielākais ar koronavīrusu saslimušo cilvēku skaits (80 589), šai valstij atpaliekot vienīgi no Ķīnas (81 340) un ASV (85 604). Tomēr Itālijā koronavīrusa dēļ ir pārliecinoši visvairāk nāves (8215), kamēr nākamais lielākais skaits ir Spānijai (4365).

19. februāra UEFA Čempionu līgas spēle Milānā starp Bergamo “Atalanta” un “Valencia” vienībām tiek minēta kā viens no iespējamajiem iemesliem, kādēļ Itālijā izcēlās milzīgās koronavīrusa problēmas.

Tā bija pirmā abu komandu astotdaļfināla spēle, kurā ar 4:1 uzvarēja Itālijas komanda, bet atbildes mačā, kas notika 10. martā bez līdzjutēju klātbūtnes, “Atalanta” svinēja panākumu ar 4:3 (summā – 8:4).

Spēli klātienē noraudzījās vairāk nekā 40 000 skatītāju, kā arī uz Itāliju bija ieradušies aptuveni 2500 Valensijas komandas līdzjutēju.

Eksperti 19. februāra spēli nodēvējuši par nozīmīgu iemeslu, kādēļ koronavīrusa problēmas Itālijā izvērtās tik nopietnas. Šim mačam itāļu mediju piedēvējuši nosaukumu “Game Zero”, bet ārsti to nosaukuši par “bioloģisko bumbu”.

Divas dienas pēc šīs spēles Itālijā tika konstatēts pirmais Covid-19 gadījums. Vēlāk arī 35% no Valensijas kluba cilvēkiem tika konstatēta saslimšana ar koronavīrusu.

“Tas bija februāra vidus un mums nebija ne mazākās nojausmas, ka koronavīruss jau varētu būt Eiropā,” šonedēļ “Facebook” tiešraidē sacīja Bergamo pilsētas mērs Džiordžio Gori. “Ja Covid-19 tiešām jau tobrīd cirkulēja Eiropā, tad ir ļoti liela iespēja, ka 40 000 cilvēki “San Siro” arēnā viens ar otru apmainījās ar vīrusu. Diemžēl neviens tobrīd nevarēja nojaust, ka tas jau ir pie mums.”

Mazāk nekā nedēļu pēc spēles parādījās pirmie koronavīrusa gadījumi Bergamo provincē. Tikmēr Valensijas reģionā otrais cilvēks, kuram tika konstatēts Covid-19 bija žurnālists, kurš bija devies uz izbraukuma maču Itālijā. Ņemot vērā, ka koronavīruss ir ļoti lipīgs, ikviens, kurš bija šī žurnālista tuvumā, ar to saslima, tostarp daudzie Valensijas kluba līdzjutēji.

“Valencia” komandā esot saslimuši vairāk nekā viena trešā daļa kluba cilvēki, bet “Atalanta” komandā situācija neesot tik dramatiska.

Bergamo province ir viens no koronavīrusa epicentriem. Tajā līdz otrdienai tika konstatēti teju 7000 saslimšanas un 1000 nāves gadījumi. Tikmēr Valensijas reģionā inficēti bija aptuveni 2600 cilvēki.

“Pope John XXIII” slimnīcas intensīvās terapijas nodaļas virsārsts Luka Lorini medijam AP paudis savu viedokli par notikušo. “Esmu drošs, ka 40 000 cilvēku, kas bija stadionā, četras reizes apskāvās, esot centimetru attālumā viens no otra. Četras reizes tādēļ, ka “Atalanta” šajā mačā guva četrus vārtus. Kad situācija normalizēsies, mēs noteikti uzzināsim, cik daudz cilvēki no šiem 40 000 bija inficējušies.”

“Atalanta” klubs šosezon debitēja UEFA Čempionu līgā, demonstrējot kvalitatīvu sniegumu. 19. februāra spēlē tika uzstādīts komandas apmeklētības rekords – 45 792 skatītāji.

“Esmu dzirdējis daudzas teorijas,” laikrakstam “Corriere della Sera” izteicās Bergamo slimnīcas galvenais pneimonologs Fabiano di Marko. “Mana teorija ir tāda – tā diemžēl bija bioloģiskā bumba – autobusos, mašīnās un vilcienos.”

Šobrīd ir atceltas teju visas pasaules sporta sacensības, bet cilvēkiem ir jāievēro karantīnas režīms. Problēmas ir ne tikai sporta nozarē, bet arī jebkur citur – vairāki uzņēmumi šajā laikā ir uz bankrota sliekšņa, kā arī cilvēki zaudē darbus. Vīrusa izcelsmes valstī Ķīnā situācija lēnām normalizējas, taču milzu uzplaiksnījums šobrīd ir Itālijā, Spānijā un ASV.

Latvijā ar koronavīrusu inficējušies ir 244 cilvēki, bet mirušo šajā valstī slimības dēļ nav.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par