Vai Kurucs un “Nets” šosezon var kļūt par NBA čempioniem?

Rodions Kurucs, Kevins Durants, sportazinas.com
Rodions Kurucs un Kevins Durants | Foto: "ClutchPoints" ilustrācija

Koronavīrusa Covid-19 draudu dēļ Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezona šobrīd jau aptuveni divus mēnešus atrodas dīkstāvē. Sāpīgs, bet patiess ir fakts, ka neviens, tostarp līgas vadība, nezina pat teorētiskos datumus, kad sezona varētu atsākties un vai tā vispār atsāksies.

Atsākšanās gadījumā NBA var mēģināt realizēt dažādus scenārijus, piemēram, uzreiz uzsākt “play-off” turnīru ar ierasto 16 komandu skaitu vai arī, piemēram, ar 12 komandu dalību. Tāpat eksistē opcija saīsināt izslēgšanas spēļu sērijas vai arī pagūt izspēlēt regulāro sezonu un aizvilkt sezonu līdz pat septembrim.

Kamēr visas šīs idejas ir spekulāciju līmenī, interesantā situācijā ir Bruklinas “Nets” komanda, kurā spēlē latvietis . Proti, komandas sastāvā vēl šosezon varētu atgriezties Kevins Durants, kurš šosezon ārstēja Ahilleja cīpslas traumu.

NBA superzvaigznei pandēmija ir devusi divus papildus mēnešus rehabilitācijas procesa, turklāt vienības ģenerālmenedžeris Šons Markss atklāja, ka pirms koronavīrusa problēmu sākuma Duranta fiziskā gatavība esot bijusi labā līmenī.

“Tas ir 110 miljonu jautājums,” Jaunzēlandes medijam “Newshub” sacīja šīs valsts pilsonis Markss, kurš atbildēja uz to, vai viņš pieļauj Duranta atgriešanos laukumā šosezon. “Viņš savu ķermeni pazīst labāk nekā jebkurš cits, bet mūsu treneri ir padarījuši fantastisku darbu, lai Durants būtu tādā kondīcijā kā ir tagad. Es gan nezinu, kā pandēmija būs ietekmējusi spēlētājus.”

Neskaitot Durantu, traumu ārstē arī otrs līderis , kuram sezonas laikā tika veikta pleca operācija, tomēr iepriekš izskanēja informācija, ka viņš jūnijā jau varētu būt gatavs atsākt pilnvērtīgus treniņus. Tas nozīmē, ka abi komandas līderis teorētiski varētu atgriezties šosezon un tādā gadījumā “Nets” pēkšņi kļūtu par vienu no titula pretendentēm.

“Kad spēlētāja ir investēts tik daudz, mēs pat nedomājam sasteigt viņa atgriešanos,” turpināja Markss. “Kad būs īstais laiks un viņš būs 100% gatavs, tad arī atgriezīsies laukumā. Varu pateikt tikai vienu – pirms pandēmijas viņš izskatījās kā Kevins Durants un tā ir laba zīme.”

Bruklina pašlaik ir septītā Austrumos. Tas nozīmē, ka pirmās kārtas pretiniece pēc normālās sistēmas šajā gadījumā būtu Toronto “Raptors”, otrajā kārtā pretī varētu stāties Bostonas “Celtics” vai nestabilā Filadelfijas “76ers”, bet konferences finālā, visdrīzāk, nāktos tikties ar Milvoki “Bucks”.

Tikmēr Rietumos par galvenajām favorītēm tiek uzskatītas Losandželosas “Lakers” un Losandželosas “Clippers” komandas. Ja NBA sezona atsāksies, kā arī jau šosezon atgriezīsies Durants un Ērvings, “Nets” varēs reāli cīnīties par titulu.

Latviešu basketbolisti NBA vēl nekad nav triumfējuši. Kurucs teorētiski varētu būt pirmais, kuram tas izdotos.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par