Vaičule PČ 400 metru sprintā savā skrējienā finišē ceturtā, taču nesasniedz pusfinālu

17/07/2022 22:53
Gunta Vaičule

400 metru sprints

Latvijas sprintere Gunta Vaičule svētdien ASV pasaules čempionātā vieglatlētikā savā 400 metru skrējienā ieņēma ceturto vietu, taču neiekļuva pusfinālā. Vaičule, startējot ceturtajā no sešiem skrējieniem, veica 400 metrus 52,21 sekundē un savā skrējienā ierindojās ceturtajā vietā.

Šajā skrējienā pārliecinoši labākā bija sezonas līdere Merileidija Paulinjo, kura piektdien Dominikānas Republikas sastāvā izcīnīja zelta medaļu 4×400 metru jauktajā stafetē. Viņa finiša līniju šķērsoja 50,76 sekundēs. Pusfinālam kvalificējās katra skrējiena pirmo trīs vietu ieguvējas un vēl sešas ātrāko rezultātu īpašnieces.

Latvijas sprintere, neskaitot skrējējas, kuras uzreiz nodrošināja vietu pusfinālā, ierindojās septītajā vietā starp pārējām pretendentēm uz pusfinālu. Viņu no iekļūšanas pusfinālā šķīra tikai trīs sekundes simtdaļas.  Kopvērtējumā Vaičule ieņēma 25.vietu. Vaičules sezonas labākais rezultāts ir 51,93 sekundes, kas dod 96.vietu pasaules labāko sarakstā un 62.vietu pasaules rangā, bet personīgais rekords – 51,37 sekundes.

Vaičule piedalījusies divos pasaules čempionātos. 2015.gadā viņa ar finišu 52,19 sekundēs ieņēma 30.vietu, bet divus gadus vēlāk, pusfinālā finišējot 51,57 sekundēs, bija 12.pozīcijā. Pirms tam priekšsacīkstēs viņa laboja personīgo rekordu. Latviju pasaules čempionātā pārstāvēs šķēpmetēji Līna Mūze, Madara Palameika, Patriks Gailums un Rolands Štrobinders, 400 metru skrējēja Gunta Vaičule un soļotājs Arnis Rumbenieks.

Kopā ar sportistiem uz čempionātu devušies arī treneri Gints Palameiks, Mārcis Štrobinders, Zigismunds Sirmais un Edvīns Krūms. Pasaules čempionāts vieglatlētikā Jūdžinā, Oregonā, norisināsies līdz 24.jūlijam.

Vesera mešana

ASV vesera metēja Brūka Andersena svētdien ASV triumfēja pasaules čempionātā. Andersena, kura aprīlī kļuva par ceturto visu laiku labāko vesera metēju, uzvaru praktiski nodrošināja jau trešajā mēģinājumā, kad sasniedza 77,42 metru atzīmi. Piektajā un sestajā mēģinājumā viņai izdevās vēl uzlabot sasniegto, noslēdzošajā mēģinājumā metot veseri 78,96 metrus tālu.

Otro vietu izcīnīja Kemrina Rodžersa no Kanādas, kurai labākajā mēģinājumā izdevās sasniegt 75,52 metru atzīmi, bet labāko trijnieku noslēdza uzvarētājas tautiete Dženī Kasanovoida (74,86 metri).

10 000 metru skrējiens

Ugandas skrējējs Džošua Čeptegei svētdien ASV izcīnīja zelta medaļu pasaules čempionāta vieglatlētikā 10 000 metru distancē. Čeptegei, kurš Tokijas olimpiskajās spēlēs triumfēja 5000 metru skrējienā un izcīnīja sudrabu 10 000 metros, distanci veica 27 minūtēs un 27,43 sekundēs, kas ir viņa sezonas labākais rezultāts līdz šim.

Tikmēr otro vietu, finišējot 27 minūtēs un 27,90 sekundēs, izcīnīja kenijietis Stenlijs Mburu, kurš skrējiena laikā vairākas reizes aizķērās aiz saviem konkurentiem un gandrīz piedzīvoja neveiksmīgus kritienus. Pie bronzas godalgas tika uzvarētāja tautietis Džeikobs Kiplimo, kurš sasniedza finišu 27 minūtēs un 27,97 sekundēs