Vaičule un Bukša pasaules čempionātu noslēdz jau priekšskrējienā

Sindija Bukša, sportazinas.com
Sindija Bukša | Foto: EPA/SRDJAN SUKI

Gunta Vaičule un pirmdien pasaules čempionātā vieglatlētikā Dohā 200 metros nepārvarēja priekšskrējiena barjeru un sacensības ir noslēgušas.

Otrajā priekšskrējienā Bukša finišēja septītajā vietā astoņu skrējēju konkurencē, sasniedzot rezultātu 23,53 sekundes. Skrējienā ar rezultātu 22,79 sekundes uzvaru svinēja Iveta Lalova-Kolio.

Trešajā skrējienā Gunta Vaičule ieņēma sesto vietu septiņu skrējēju vidū, distanci veicot 23,32 sekundēs. Uzvarēja ASV sprintere Britānija Brauna ar 22,33 sekundēm.

Lai iekļūtu pusfinālā, bija jāiekļūst triju ātrāko skrējēju skaitā vai jābūt starp sešām ātrākajām skrējējām pārējo sprinteru vidū, un jau pēc ceturtā no sešiem priekšskrējieniem bija zināms, ka nākamajā kārtā Latvijas sprinteres neiekļūs.

200 metru kopvērtējumā pasaules čempionātā Vaičule ierindojās 30.vietā, bet Bukša – 36.vietā 45 sportistu vidū.

Cīņā par medaļām nepiedalīsies nīderlandiete Dafne Shipersa un bronzas medaļniece 100 metros Kotdivuāras pārstāve Marī Žozē Talū, kuras skrejceļā nemaz neizgāja, kā arī Igaunijas desmitcīņnieka Maikela Uibo dzīvesbiedre Šona Millere-Uibo, kura ir sezonas līdere 200 metros, taču nepārdomātā kalendāra dēļ pirmdien izvēlējusies startēt 400 metru priekšsacīkstēs.

Vaičule un Bukša neizpildīja pasaules čempionāta normatīvu, bet tika pie speciālajiem ielūgumiem. Vaičule šosezon 200 metrus skrējusi 23,08 sekundēs, kas dod 90.vietu pasaulē, bet Bukša ar 23,24 sekundēm ir 137.vietā.

Savukārt Latvijas šķēpmetējas Madara Palameika un Anete Kociņa kvalifikācijas sacensībās šķēpu raidīja tuvāk par 60 metru robežu un pirms otrās grupas starta, kurā metīs arī Līna Mūze, saglabā minimālas izredzes uz dalību pamatsacensībās.

Kvalifikācijas sacensību pirmajā grupā šķēpa mešanā neviena no 16 sportistēm nesasniedza kvalifikācijas normatīvu 63,50 metri.

Madara Palameika ar 59,95 metriem pirmajā mēģinājumā ieņēma desmito vietu ar minimālām izredzēm kvalificēties pamatsacensībām pēc otrās grupas mačiem, bet Anete Kociņa pēdējā trešajā mēģinājumā sasniegtajiem 56,70 metriem ierindojās 13.vietā grupā. Labāko rezultātu 63,48 metri sasniedza ķīniete Šijina Liu.

B grupā Līna Mūze sacensības sāka ar 55,66 metriem, turpinājumā rezultātu uzlabot nespēja. Tas viņai deva vien 14.vietu 15 sportistu konkurencē.

Grupā uzvarēja ķīniete Huihui Lju, kura šķēpu raidīja 67,27 metru tālumā. Vēl tikai Vācijas sportiste Kristīne Husonga sasniedza kvalifikācijas normatīvu, metot 65,29 metru tālumā. Savukārt kā pēdējā pamatsacensībās iekļuva čehiete Irena Šediva, kura aizmeta 60 metrus un 90 centimetrus.

Kopvērtējumā Palameika ierindojaš 18., Kociņa 24. un Mūze 27.vietā no 31 startējušās šķēpmetējas.

No Latvijas trijotnes šosezon vislabāko rezultātu sasniegusi tieši Mūze, kura ar 64,87 metriem ieņem devīto vietu pasaulē, Palameika ar 63,22 metriem ir 21.pozīcijā, bet Kociņa ar 61,10 metriem ieņem 34.vietu.

Kociņa šķēpa mešanas sektorā atgriezās vien augusta beigās, kad no pasaules čempionāta normatīva (61,50 metriem) atpalika par 40 centimetriem, taču ar to bija gana, lai saņemtu rīkotāju ielūgumu.

Pirms diviem gadiem Londonā Kociņa ar 62,26 metriem palika 13.vietā, no iespējas piedalīties finālā atpalika par četriem centimetriem, bet Palameika ar 59,54 metriem palika 21.pozīcijā.

Latviju šajās meistarsacīkstēs pārstāvēs 12 sportisti.

Kopš 1993.gada, kad notika ceturtais pasaules čempionāts Vācijā, Latvijas izlase ir piedalījusies visos čempionātos ar vismaz deviņu sportistu līdzdalību. Piedaloties 17 Latvijas izlases sportistiem, Latvija visplašāk pasaules čempionātā tika pārstāvēta 1997.gadā, kad meistarsacīkstes notika Grieķijā.

“Khalifa International” stadiona ietilpība ir 40 000 sēdvietu. Stadionā ir uzstādīta inovatīva un videi draudzīga gaisa dzesēšanas tehnoloģija, kas ļaus regulēt temperatūru ne tikai stadionā, bet arī skatītāju tribīnēs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par