Vairākām Vācijas bundeslīgas komandām draud bankrots pirms čempionāta atsākšanas termiņa

Futbola laukuma zāliens, sportazinas.com
Futbola laukuma zāliens | Foto: Bundeslīga

Maijā un jūnijā bankrotu varētu pieteikt aptuveni 13 futbola klubi, kuri līdz šim spēlējuši Vācijas pirmajā un otrajā bundeslīgā, vēsta laikraksts “Kicker”.

Laikraksts vēsta, ka pēc otrdien notikušās Vācijas Futbola līgas (DFL) preses konferences, kurā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar klubu finansiālo situāciju, lielākais trieciens gaidāms otrajā bundeslīgā, jo līdz vasarai to varētu pamest vismaz deviņi klubi. Visām šīm komandām esot gaidāms bankrots, kas ciešā mērā saistāms ar Covid-19 vīrusa straujo izplatību.

Piektdien publicētajā atskaitē redzams, ka līdz maijam bankrots draud jau septiņām komandām, ja vien netiks atsākta sezona, jo tādējādi vienības nesaņems kārtējo maksājumu no raidtiesību līgumiem. Vēl divas komandas bankrotu piedzīvotu mēnesi vēlāk.

Ja marta vidū izsludinātais sezonas pārtraukums nebūtu stājies spēkā, klubi kārtējo maksājumu no pārraidītājiem saņemtu maija sākumā.

Tāpat laikraksts vēsta, ka lielas problēmas gaidāmas arī vienam klubam no vadošā valsts čempionāta. Komanda savas saistības spēšot segt vien līdz maijam, bet pēc tam būšot jāpasludina bankrots. Savukārt jūnijā šāds solis būtu jāveic vēl trīs bundeslīgas komandām.

“Kicker” ziņo, ka 12 komandas jau pārskaitījušas kreditoriem naudas līdzekļus, kas iegūti no pārraidītāju ceturtā maksājuma.

Gadījumā, ja sezona noslēgsies priekšlaicīgi, komandas kopumā zaudēs aptuveni 750 miljonus eiro, no kuriem lielāko daļu sastāda spēļu translāciju līgumi.

DFL un komandas paudušas vēlmi sezonu atsākt pēc 30.jūnija, kas pagaidām kalpo kā pēdējais termiņš, līdz kuram pārtraukta sezona. Pagaidām sezonas pārtraukums noteikts līdz 30.aprīlim, tomēr maz ticams, ka futbols Vācijā varētu atgriezties jau maijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par