Vairākem latviešiem rezultatīvs sniegums Čehijas un Zviedrijas čempionātos

03/11/2021 10:48
Mārtiņš Dzierkals

Latvijas aizsargs Uvis Jānis Balinskis otrdien guva vārtus, bet uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals un aizsargs Kristofers Bindulis rezultatīvi piespēlēja Čehijas hokeja ekstralīgas spēlēs. Litvīnovas “Verva” viesos ar 2:4 (1:1, 1:3, 0:0) zaudēja Pardubices “Dynamo”.

Balinskis trešajā minūtē vairākumā atklāja rezultātu, kad pēc piespēles atpakaļ viņš no laukuma vidus ar spēcīgu metienu pārspēja mājinieku vārtsargu. Aizsargs uz ledus pavadītajā 21 minūtē un trijās sekundēs divas reizes meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un beidza spēli ar +/- rādītāju +1.

Tikmēr Dzierkala pārstāvētā Pilzenes “Škoda” mājas spēlē ar rezultātu 3:4 (1:0, 1:1, 1:2, 0:0, 0:1) piekāpās Binduļa pārstāvētajai Česke Budejovices “Motor”. Dzierkals rezultatīvi piespēlēja 37.minūtē vairākumā, uzsākdams kombināciju, kas beidzās ar Jana Šleisa gūtajiem vārtiem, panākot 2:1 mājinieku labā.

Dzierkals uz ledus bija 21 minūti un 18 sekundes, vienreiz metot pa pretinieku vārtiem. Savukārt Binduļa piespēle 51.minūtē vairākumā beidzās ar Jindriha Abdula vārtiem, panākot 2:3. Bindulis uz ledus pavadītajās 19 minūtes un 37 sekundēs vienreiz meta pa vārtiem un beidza spēli ar +/- rādītāju -1. Pēcspēles metienos Dzierkals otrajā metienu sērijā savu iespēju nerealizēja, bet viesiem precīzi bija divi metieni – 2:0.

Uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā “Mlada Boleslav” mājās ar 3:2 (3:2, 0:0, 0:0) izcīnīja uzvaru pār Prāgas “Sparta”. Latvijas uzbrucējs 19 minūtēs un 48 sekundēs laukumā pielietoja vienu spēka paņēmienu, zaudēja trijos iemetienos un beidza maču ar +/- rādītāju -1.

Tikmēr “sauso” zaudējumu izbraukumā cieta uzbrucēja Roberta Bukarta un aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētā Vītkovices “Ridera”, kas ar 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) piekāpās “Olomouc”. Bukarts šajā mačā nespēlēja, bet Galviņš uz ledus pavadītajās 18 minūtēs un 11 sekundēs ar nozīmīgiem ierakstiem spēles protokolā neizcēlās.

Vēl aizsarga Roberta Mamčica pārstāvētā Zlīnas “PSG Berani” savā laukumā ar 1:2 (0:0, 0:2, 1:0) piekāpās “Liberec”. Mamčics laukumā bija 22 minūtes un 21 sekundi, izpildot piecus metienus pa pretinieku vārtiem un pielietojot vienu spēka paņēmienu.

Ceturtā turnīra tabulā ar 36 punktiem 20 spēlēs ir “Mlada Boleslav”, bet “Škoda” ar 35 punktiem 20 spēlēs ir piektajā vietā. Česke Budejovices “Motor” ir 31 punkts 19 mačos un sestā vieta, “Ridera” atrodas 11.vietā ar 25 punktiem 17 spēlēs, bet 13.vietu ar 22 izcīnītiem punktiem 19 spēlēs ieņem “Verva”. “PSG Berani” ar astoņiem punktiem 20 spēlēs ieņem pēdējo vietu līgā. Ekstralīgā spēlē 15 komandas.

Zviedrija

Latvijas uzbrucējs Rodrigo Ābols otrdien Linšēpingā rezultatīvi piespēlēja uzvarā Zviedrijas hokeja augstākās līgas (SHL) mačā, bet Vēkšes “Lakers” ar Jāni Kalniņu vārtos izbraukumā cieta zaudējumu. Ābols savā pirmajā mačā komandas kapteiņa lomā sekmēja “Orebro” uzvaru pagarinājumā pār Linšēpingas komandu ar 3:2 (0:2, 1:0, 2:1, 1:0).

Ābols rezultatīvi piespēlēja 24.minūtē, vairākumā palīdzot Robinam Kovāčam izlīdzināt reuzltātu – 1:1. Latvijas hokejists šajā duelī uz ledus pavadīja 16 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā četras reizes meta pa vārtiem, uzvarēja pusē iemetienu un iekrāja +/- rādītāju -1. Šosezon Ābols 16 spēlēs Erebrū vienības rindās guvis sešus vārtus un astoņreiz rezultatīvi piespēlējis. Viņš ir komandas rezultatīvākais spēlētājs

Tikmēr arī latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš kopā ar Vēkšes “Lakers” viesos ar 2:6 (2:2, 3:1, 0:0) atzina Engelholmas “Rogle” komandas pārākumu. Kalniņš atvairīja 19 no 25 metieniem. Vislielākās raizes viņam sagādāja mājinieku otrais virknējums, kurā pa četriem rezultativitātes punktiem (1+3) sakrāja aizsargs Lukass Ekestols Junsons un uzbrucējs Leoons Bristeds.

“Lakers” ar 27 punktiem 16 mačos ir piektā, bet “Orebro” ar 24 punktiem 16 dueļos ieņem septīto pozīciju. Pagājušajā sezonā Vekšes “Lakers” finālā pieveica “Rogle” vienību.

Šveice

Latvijas uzbrucējs Ronalds Ķēniņš otrdien guva vārtus un divas reizes rezultatīvi piespēlēja Šveices hokeja augstākās līgas (NL) spēlē, palīdzot “Lausanne” komandai ar 6:3 (2:2, 2:0, 2:1) pārspēt čempionāta līdervienību “Fribourg”. Ķēniņš partneriem asistēja komandas otrajos un piektajos vārtos, bet pats guva “Lausanne” trešos vārtus, otrā perioda sākumā panākot 3:2 savas vienības labā. Ķēniņš šosezon 20 mačos guvis četrus vārtus un atdevis sešas rezultatīvas piespēles.

Cits Latvijas uzbrucējs Kaspars Daugaviņš ar rezultatīvu piespēli palīdzēja kaldināt “Bern” uzvaru ar 5:2 (1:0, 3:1, 1:1) pār “Ajoie” hokejistiem. Daugaviņš asistēja partnerim otrā perioda vidū, palīdzot panākt 3:1. Šosezon Daugaviņa kontā 19 mačos ir četri vārti un septiņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr bez rezultativitātes punktiem otrdienas mačā palika aizsargs Sandis Smons un uzbrucējs Deniss Smirnovs, kuru pārstāvētā Ženēvas “Servette” mājās ar 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) pārspēja “Biel” vienību. Vēl vienā NL mačā zaudējumu piedzīvoja vairāku latviešu pārstāvētā Langnavas “Tigers”, kas ar 2:3 piekāpās “Davos” hokejistiem.  “Tigers” vārtsargs Ivars Punnenovs šoreiz palika rezervē, kamēr uzbrucēji Oskars Lapinskis un Rihards Melnalksnis statistikas ailītēs neatzīmējās.

Turnīra tabulā “Lausanne” ar 30 punktiem 20 mačos ieņem septīto pozīciju, “Bern” ar 25 punktiem 20 spēlēs ir desmitā, “Servette” ar 22 punktiem 21 cīņā ir 11., bet “Tigers” ar 20 punktiem 22 dueļos ir priekšpēdējā 13 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā Nacionālās līgas turnīra finālā Ženēvas “Servette” piekāpās “Zug” hokejistiem.