Vairāki bukmeikeru kantori nepieņem likmes uz “Ventspils” EL kvalifikācijas spēli

27/08/2020 17:13
Andrejs Sahņevičs

Vairāki bukmeikeru kantori izņēmuši no likmju saraksta ceturtdienas Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) Eiropas līgas kvalifikācijas pirmās kārtas spēli Ventspilī starp Latvijas futbola komandu “Ventspils” un Tiraspoles “Dinamo-Auto” no Moldāvijas, aģentūrai LETA apstiprināja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

Portālam “Delfi” vārdā nenosaukti avoti esot atklājuši, ka UEFA informējusi Latvijas Futbola federāciju (LFF) par to, ka ceturtdienas spēle starp “Ventspili” un “Dinamo-Auto” izņemta no vairāku bukmeikeru kantoru likmju saraksta. Tāpat spēle izņemta no visu Latvijas totalizatoru piedāvājuma, jo to aizliegusi Latvijas Izložu un azartspēļu inspekcija, ziņo portāls “Sportacentrs”.

Birne savukārt aģentūru LETA informēja, ka inspekcija saņēmuši informāciju no LFF un atbilstoši savai kompetencei brīdinājusi totalizatorus likmes nepieņemt un nesākt to pieņemšanu.

Pirms diviem gadiem ventspilnieki nokļuva jautājumu krustugunīs par UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas mačiem ar Albānijas “Luftetari”, kad pēc 5:0 uzvaras savā laukumā Ventspils komanda viesos spēlēja 3:3, iekļūstot nākamajā kārtā.

Toreiz jautājumi radās par atbildes spēli, redzot, cik viegli Albānijas komanda ļauj ventspilniekiem gūt vārtus. Īpašas aizdomas radās par mača noslēdzošo vārtu guvumu, kur jau kompensācijas laikā “Luftetari” futbolisti savā laukuma pusē rupji kļūdījās un atdeva bumbu ventspilniekiem. Tā rezultātā uz vārtiem izskrēja uzreiz divi Latvijas komandas spēlētāji, vārtus 93.minūtē gūstot nigēriešu leģionāram Abdulahi Alfam.

Kā liecināja informācijas avoti, albāņu komandas vārtsargu treneris Johans Mihajlovičs un kluba vadītājs Gentjans Nora atteikušies atrasties uz vienības rezervistu soliņa, jo neesot vēlējušies piedalīties šādā izrādē. Viņus uz soliņa neilgi pirms mača esot aizvietojis kluba preses cilvēks un pēdējā brīdī atrasts treneris.

Tāpat mačā albāņu komanda pirmajā puslaikā nomainīja vārtsargu, kā rezultātā kompensācijas laiks pirms lielā pārtraukuma bija neierasti ilgs, ventspilniekiem tā laikā gūstot divus vārtus un izvirzoties vadībā ar 2:1. Mājinieki gan otrajā puslaikā ātri divus vārtus atguva, pārņemot vadību, bet neizšķirtu pašā izskaņā panāca Alfa.

Arī totalizatoru koeficientu svārstības šajā cīņā bija īpatnējas, jo, “Luftetari” atrodoties vadībā, bukmeikeri vēl īsi pirms dueļa beigām paredzēja lielāku iespējamību variantam, ka spēle noslēgsies neizšķirti.

Šis gads “Ventspilij” nav bijis veiksmīgs. Tā valdes priekšsēdētājs un īpašnieks Adlans Šišhanovs šovasar iekļauts Latvijas nevēlamo personu sarakstā, kas viņam liedz ieceļot valstī.

Šišhanovs no 2013.gada jūlija līdz 2017.gada decembrim bija Moldovas futbola kluba Kišiņevas “Dacia” prezidents, kura galvenais treneris 2015.gadā četrus mēnešus bija pašreizējais “Dinamo-Auto” galvenais treneris 1988.gada Seulas olimpisko spēļu čempions kā futbolists Igors Dobrovoļskis, kura vadībā uz Ventspili brauks arī daži tā laika futbolisti, raksta “Delfi”.

“Dacia” klubā nepilnu gadu galvenais treneris 2017.gadā bija pašreizējais “Ventspils” galvenais treneris Viorels Frunza, kurš 2018.gadā bija Dobrovoļska asistents “”Dinamo-Auto” klubā, bet 2015.gadā Dobrovoļska vadībā spēlēja Kišiņevas “Veris” vienībā.

Kurzemes kluba īpašnieks Šišhanovs iepriekš minēja, ka “Ventspils” vienību ietekmējušas sankcijas pret Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu un Ventspils brīvostu. Šī gada maijā klubā notika kratīšana par aplokšņu algu maksāšanu.

Sākoties vasaras futbolistu pāreju periodam, vairāki kluba futbolisti atrada sev citas komandas, bet virslīgas mačos vienības spēlētāji šosezon izcēlušies ar daudzu sarkano kartīšu pelnīšanu.

Ventspilnieki šī turnīra debitanti Tiraspoles “Dinamo-Auto” šodien savā laukumā uzņem plkst.17.

Ventspilnieku līdz šim augstākais panākums Eiropas kausos ir iekļūšana Eiropas līgas grupu turnīrā 2009./2010.gada sezonā, tur ar trim neizšķirtiem sešos mačos ieņemot ceturto vietu četru komandu konkurencē.

Pagājušajā gadā Eiropas līgas kvalifikācijā ventspilnieki pārvarēja divas kārtas, apspēlējot citu Albānijas klubu Duresi “Teuta” un Maltas vienību Gziras “United”, bet trešajā kārtā atzīstot Gimaraišas “Vitoria” no Portugāles pārākumu.

Moldovas 2019.gada čempionātā “Dinamo-Auto” ieņēma ceturto vietu astoņu komandu konkurencē, bet šogad pēc astoņām spēļu kārtām Tiraspoles vienība ieņem piekto pozīciju.

Uzvarētāju pirmajā kārtā noteiks viena vienīga spēle.

Gadījumā, ja komandas pamatlaikā spēlēs neizšķirti, tiks aizvadīts papildlaiks, bet vēlāk nepieciešamības gadījumā būs arī “pendeles”.

Lai iekļūtu Eiropas līgas grupu turnīrā, komandām jāpārvar četras kvalifikācijas kārtas.