Vairāki Ziemeļamerikas hokejisti izmisumā – gatavi spēlēt Eiropā bez maksas

12/08/2020 14:46
Nokopēts
Binghemtonas

Koronavīrusa Covid-19 pandēmija joprojām atstāj lielu iespaidu uz sporta pasauli. Piemēram, Ziemeļamerikā vairāki hokejisti palikuši bez spēļu prakses un ir zināmā izmisumā.

“Sportsnet” apskatnieks Eliots Frīdmans savā publikācijā raksta: “Man ir sajūta, ka Ziemeļamerikas hokejisti cenšas atrast sev jaunas darba vietas.” Viņš no kāda trenera Eiropā, kura vārdu gan neatklāja, uzzinājis interesantu informāciju.

Proti, treneris saņēmis ne vienu vien zvanu no Ziemeļamerikas hokejistiem, kuri jautājuši, vai ir iespējams uzspēlēt Eiropā bez maksas, tikai sedzot viņu dzīvošanas izdevumus. Frīdmans konkrēti neminēja, kuru līgu spēlētāji tie ir, taču tie noteikti nav Nacionālās hokeja līgas (NHL) hokejisti, jo pasaules spēcīgākās līgas sezona rit pilnā sparā.

Savukārt Amerikas hokeja līgas (AHL) sezona sāksies 4. decembrī jeb mēnesi vēlāk nekā tai būtu jāsākas normālā situācijā. Tikmēr tādi Eiropas turnīri kā Šveices Nacionālā līga, Zviedrijas augstākā līga un Čehijas Ekstralīga startēs septembrī. Jāatgādina, ka Ziemeļamerikā Covid-19 dēļ sezonas tika atceltas priekšlaicīgi un līdz ar to hokejisti bez nopietnas spēļu prakses ir/būs ilgāk nekā parasti.

Šie hokejisti būtu gatavi spēlēt Eiropā bez maksas ar nosacījumu, ja viņiem būtu iestrādāts līguma noteikums, ka viņi var atgriezties Ziemeļamerikā jebkurā brīdī, kad sākas jaunā sezona viņu iepriekšējā klubā.

Šobrīd gan problēmas rada tas, ka lielai daļai Eiropas un KHL klubu sastāvi jau ir nokomplektēti un šādiem ziemeļamerikāņiem, kuri būtu gatavi uzspēlēt dažus mēnešus, varētu neatrasties vietas sastāvos.

Piemēram, līdzīgu ceļu gāja latviešu uzbrucējs Rodrigo Ābols, kuru Floridas “Panthers” izīrēja zviedru klubam “Orebro”, bet sagaidāms, ka brīdī, kad sāksies AHL sezona, Rodrigo atgriezīsies ASV.

No tā iegūs visas puses – Ābols tiks pie spēļu prakses, “Panthers” pēc tam nepieciešamības gadījumā saņems atpakaļ spēlētāju fiziski labā gatavībā, kā arī “Orebro” uz nenoteiktu laiku pastiprinās sastāvu ar kvalitatīvu uzbrucēju.

Zīmīgi, ka uz Eiropu atbraucis arī Renārs Krastenbergs, kurš no Pitsburgas “Penguins” sistēmas pārcēlies uz Rīgas “Dinamo”. Tāpat Latvijā manīts cits “ziemeļamerikānis” Ņikita Jevpalovs, kurš trenējoties individuāli.

“KHL eksperimentēs un tas būs milzīgs izaicinājums,” raksta Frīdmans. “Ķīnā bāzētā “Kunlun Red Star” spēles aizvadīs Krievijā, kā arī ierobežojumi var piespiest Latvijas un Somijas komandām spēlēt Krievijā. Tas nebūs vienkārši.”

NHL
    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām