Valančūna un Saboņa debijā par rezultatīvāko kļūst bijušais “vefietis” (VIDEO)

10/08/2022 22:05
Jons Valančūns

Lietuvas basketbola izlase šodien Kauņā pārbaudes mačā pārliecinoši ar rezultātu 76:61 apspēlēja Somijas valstsvienību. Jāatzīmē, ka Lietuvas valstsvienības rindās pirmo maču kopš sāpīgā zaudējuma pērn notikušajā Olimpisko spēļu kvalfikācijas turnīra finālā aizvadīja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) “torņi” Domants Sabonis un Jons Valančūns.

Lietuvieši savu pārākumu jau izrādīja mača sākumā – 15:2 izrāviens un pirmais ceturksnis tika noslēgts ar 15 punktu pārsvaru (28:13). Lai gan savus apgriezienus dienvidu kaimiņnieki samazināja, taču dodoties puslaika pārtraukumā  joprojām +14 (43:29).

15 minūšu pauze lietuviešiem palīdzēja trešo ceturtdaļu aizvadīt vēl pārliecinošāk un pārsvaru palielināt – ceturkšņa beigās +21 (63:42). Pēdejās 10 minūtes vairs bija tikai formalitāte, Valančūnam pat vairs nedodoties laukumā. Lai gan somi pēdējo ceturksni uzvarēja, ar to bija par maz.

Lietuvas “dvīņu torņi” atgriešanās mačā izlasē skaļi neizcēlās – lai gan Sabonis bija rezultatīvākais lietuviešu rindās, viņš bija vienīgais spēlētājs, kuru punktu skaitu protokolā varēja rakstīt ar diviem cipariem (10 punkti). Tikmēr Valančūnam nedaudz vairāk kā 15 minūtēs astoņi punkti un sešas atlēkušās bumbas. Komandai tāpat bija nospiedošs pārsvars zem groziem – 46 punkti soda laukumā.

Somijas izlases rindās rezultatīvākais bija viens no “VEF Rīga” iepriekšējo sezonu līderiem un pamatvērtībām Aleksandrs Madsens – viņam 16 punkti. Saspēles vadītājs Edons Maksunī izcēlās ar 15 punktiem, savukārt Olivjers Nkamhuā pievienoja 14.