Valdība atbalsta FIA Pasaules rallija čempionāta posma organizēšanu Latvijā

21/12/2021 17:41
Mārtiņš Sesks un Renārs Francis

2024.gadā Latvijā tiks organizēts FIA Pasaules rallija čempionāta (WRC) posms, kam atbalstu sniegs arī valsts, šodien nolēma Ministru kabinets.

Paredzēts, ka čempionāta posms tiks organizēts atbilstoši 2023. un 2024.gada valsts budžeta likumā šim mērķim paredzētajam finansējumam, savukārt atlikušās saistības atbilstoši nepieciešamībai, lai nodrošinātu FIA WRC posma organizēšanu, pilnā apmērā sedzamas no Latvijas Automobiļu federācijas un SIA “RA Events” līdzekļiem.

Plānots, ka nepieciešamais finansējums 2023.gadā nepārsniegs 650 000 eiro, izlietojot to FIA Eiropas rallija čempionāta licences maksai 2023.gadam un FIA WRC Latvijas posma organizēšanai. Savukārt 2024.gadā paredzētais finansējums ir līdz 1,8 miljoniem eiro, kas paredzēti FIA WRC Latvijas posma promoutera licences maksai un FIA licences maksai, kā arī organizēšanas izmaksām. IZM sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju un tās partneri SIA “RA Events” būs jāizstrādā efektīvākais piedāvājums nepieciešamā finansējuma nodrošināšanai un jāiesniedz tas Ministru kabinetā.

SIA “RA Events” paziņojumā masu medijiem norāda, ka gadījumā, ja FIA WRC posms Latvijā notiks, pēc tā norises tikts veikta pilna finanšu atskaite pa izdevumu un ieņēmumu posteņiem. Attiecīgi “tīrā peļņa” no šī pasākuma, ja tāda veidotos, tiks atmaksāta valsts budžetā, lai kompensētu valsts finansiālo ieguldījumu sacensību līdzfinansēšanai.

Jautājumu par FIA WRC posma organizēšanu Latvijā 2024.gadā izvērtējusi un atbalstījusi arī Latvijas Nacionālā sporta padome.

Atbalstu FIA WRC posma organizēšanai Latvijā paudusi arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kas atzinusi pasākuma ekonomiski pozitīvo ietekmi uz Kurzemes reģionu un prognozē, ka ieņēmumi no ārvalstu viesiem 2024.gada FIA WRC posmam Latvijā varētu būt vismaz 16,8 miljoni eiro.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
21/05/2022 10:48

Nogulēts sākums, Bukarta asaras un Šilova pārliecība – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Austriju

Vakardienas mačs pret Austriju bija tāds, kuru nedrīkstēja zaudēt nekādā gadījumā. Ne tikai no turnīra tabulas viedokļa, bet arī fanu dēļ – pēc kaunpilnas sagrāves pret Čehiju bija jāatdod parāds…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…