Valdības lēmusi par finansējums “EuroBasket 2025” organizēšanai

24/05/2022 15:57
Basketbola bumba

Valdības finansējums 2025.gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem (“FIBA EuroBasket 2025”) organizēšanai nepārsniegs 10 miljonus eiro, otrdien lēma valdība.

Sēdē valdība noteica turpmāko rīcību atbilstoši Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) lēmumam par grupas turnīra vai grupas turnīra un finālposma organizēšanu Latvijā, kā arī apstiprināja valsts finansiālā atbalsta limitus – grupas turnīra organizēšanas gadījumā valsts atbalsts nepārsniedz 4 515 000 eiro, savukārt grupas turnīra un finālposma organizēšanas gadījumā valsts atbalsts nepārsniedz 10 miljonus eiro. Valdība arī atbalstīja finansējuma piešķiršanu ar “FIBA EuroBasket 2025” organizēšanu saistīto 2022.gadā veicamo izdevumu segšanai.

Papildus valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumu par rīcības komitejas izveidi, lai kvalitatīvi sagatavotos “FIBA EuroBasket 2025” organizēšanai. Rīcības komiteja sekmēs valsts pārvaldes sadarbību ar čempionāta rīkotājiem, kā arī nodrošinās regulāru informācijas apmaiņu par tā sagatavošanas gaitu. Rīcības komitejas sastāvā plānots iekļaut finanšu ministru, Rīgas domes priekšsēdētāju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktoru, pārstāvjus no IZM un Iekšlietu ministrijas, kā arī Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidentu, ģenerālsekretāru un sacensību direktoru. Rīcības komitejas ietvaros plānots arī izstrādāt efektīvāko piedāvājumu čempionāta organizēšanai nepieciešamā finansējuma nodrošināšanai 2023., 2024. un 2025.gadam, tai skaitā izvērtējot “FIBA EuroBasket 2025” budžeta ieņēmumu un izdevumu pozīcijas, pašu piesaistītā finansējuma īpatsvaru un iespējamos veidus tā palielināšanai, LBS administratīvo izdevumu pamatotību un citus jautājumus.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Kalniņš
06/07/2022 11:14

“Amur” paziņo par līgumu ar vārtsargu Kalniņu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Habarovskas “Amur” paziņojis par līguma noslēgšanu ar latviešu vārtsargu Jāni Kalniņu, paziņojusi vienība savā vietnes “Instagram” profilā, kā arī vārtsargs atrodams komandas pieteikumā organizācijas mājaslapā….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām