“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” galvenā trenera amatā stājas Valeiko

16/07/2021 16:08

Jaunajā sezonā Valmieras basketbolistus pretī uzvarām vedīs Edmunds Valeiko, kurš pieņēmis izaicinājumu kļūt par “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas galveno treneri, vēsta komanda. Treneris Valeiko guvis pieredzi gan Latvijā, gan ārzemēs, aizvadītajā sezonā strādājot Vienotās līgas komandā Minskas “Tsmoki” un kļūstot par Baltkrievijas čempionu.

Pēdējās četras sezonas Edmunds Valeiko pavadīja darbā Baltkrievijas basketbola flagmanī Minskas “Tsmoki”, pildot trenera asistenta pienākumus. Baltkrievijas komanda šajā laikā sacentās Vienotās līgas turnīrā pret Krievijas basketbola dūžiem, kā arī startēja uz Eiropas skatuves, piedaloties gan FIBA Čempionu līgā, gan FIBA Eiropas līgā. Līdz ar to treneris Valeiko guvis vērienīgu starptautisko pieredzi. Trenera karjeru speciālists sāka 2007. gadā Vidzemē, trenējot “Gulbenes Bukus”. Vēlāk kā galvenais treneris Valeiko līdz Kipras čempionāta bronzas medaļai aizveda Limasolas “Apollon”, bet 2015. gadā trenera vadībā par LBL bronzas ieguvēju kļuva BK “Jēkabpils”. Tāpat Valeiko strādājis “Barona”, “Jēkabpils”, Kazahstānas komandas “Barsy”, Krievijas vienības “Nizhny Novgorod” un Latvijas valstsvienības treneru kolektīvos. Pavisam nesena ir arī speciālista pieredze kā Baltkrievija U20 izlases galvenajam trenerim.

Vēl ievērojamāku trenera Valeiko portfolio padara spēlētāja karjerā sasniegtais. Aizsargu pozīcijās spēlējušais Valeiko vietējā čempionātā pārstāvējis “Brocēnus”, “Metrapoli”, “Liepājs Baltiku”, “Ventspili”, “Skonto” un “Baronu”. Savukārt leģionāra gaitās basketbolists spēlējis Polijas, Ukrainas un Irānas čempionātos. Laika posmā no neatkarības atgūšanas līdz 2002. gadam Valeiko bija regulārs Latvijas izlases spēlētājs, aizvadot kopumā 90 spēles valstsvienības kreklā. Nu savu spēlētāja gaitās un trenera amatā uzkrāto pieredzi treneris Valeiko nodos Valmieras basketbola talantiem, vedot “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandu pretī jauniem panākumiem.

“Prieks pievienoties lielajai Valmieras basketbola saimei! Pilsētai, kur mīl, saprot un pārdzīvo par basketbolu! Ir izveidota sistēma,kuru centīsimies pilnveidot, lai katram bērnam – jaunietim caur Bertānu Valmieras basketbolu skolu būtu iespēja nokļūt lielajā komandā! Mana pieredze ļauj skatīties optimistiski, mūsu redzējums ar kluba vadību ir līdzīgs! Atliek strādāt un pilnveidot iesākto darbu,” pēc līguma noslēgšanas atzinis Valeiko.

“Esmu neizsakāmi priecīgs un pateicīgs, ka esam vienojušies ar Edmundu par viņa pievienošanos “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas vadībai. Viņa iegūtā pieredze spēlētāja un trenera lomās liekus komentārus neprasa. Viņš ir pierādījis sevi kā nerimstošu cīnītāju ikvienā no šīm lomām. Mūsu vienotais skatījums uz vienotu basketbola sistēmu reģionā, Jaunatnes basketbola sistēmu Bertānu Valmieras Basketbola skolā, basketbola klubā un Edmunda vēlme iesaistīties šīs sistēmas attīstībā, ir man personīgi ļoti svarīga un kalpo kā vēl viens apstiprinājums tam, ka esam izdarījuši labāko izvēli. Nepakļaujamies nekādām robežām, izvirzot ambiciozākos mērķus attīstībai visos līmeņos, un, redzot Edmunda degsmi un gatavību mesties darbos, esmu pārliecināts, ka mums izdosies,” izteicies ģenerālmenedžeris Roberts Zeile.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbola komanda jaunajā sezonā aizvadīs ceturto gadu starp Latvijas labākajām basketbola komandām.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…