“Valmiera Glass”/”VIA” apņēmusies izpildīt visas paredzētās saistības ar spēlētājiem

28/04/2020 15:12
Valmiera Glass

Latvijas basketbola komanda “Valmiera Glass”/”Vidzemes augstskola”, kas piedalās arī “Pafbet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) čempionātā, plāno izpildīt visas saistības, kas bija paredzētas šajā gadā, sarunā ar ziņu aģentūru LETA teica kluba ģenerālmenedžeris Miks Balodis.

Jau ziņots, ka LBS valde 19.martā apstiprināja Latvijas čempionātu rezultātus, par uzvarētājiem atzīstot labākās Latvijas komandas Baltijas līgas sacensībās “TTT Rīga” un “VEF Rīga”.

Spēles LIBL čempionātā priekšlaicīgi tika pārtrauktas koronavīrusa straujās izplatības dēļ, kas vairākiem klubiem pamatīgi “iegrieza” budžetā. Vissāpīgākais trieciens bija tām komandām, kurām ir mazāks atbalstītāju loks.

Valmieras kluba budžetu lielākoties sastāda pašvaldības atbalsts, bet jūtamu artavu sniedz arī citi atbalstītāji. Basketbola granda “VEF Rīga” vietējiem basketbolistiem pēc sezonas pārtraukšanas uz līguma pamata bija iespēja iegūt bezdarbnieka pabalstu, taču Valmieras komanda no šīs situācijas izlēma izķepuroties pati, tāpēc valmierieši bezdarbnieka statusā neatradīsies.

“Komandai dotajā brīdī nav būtisku parādu. Tāpat esam apņēmušies pilnībā izpildīt savas saistības, kas bija paredzētas šajā gadā,” skaidro vienības ģenerālmenedžeris Balodis. “Saistības ar spēlētājiem izpildīsim par 80 – 90%, bet atlikušajos 10 – 20 procentos izdevās panākt vienošanos ar basketbolistiem, kuri bija gana saprotoši šajā situācijā. Tāpat pretimnākoši bija arī basketbolistu aģenti.”

Valmieras klubam šo krīzes situāciju ir izdevies pārciest kā vienotai komandai, taču līgumi uz nākamo sezonu ir vien pusei basketbolistu. Šajā sakarā nekādas pārrunas gan vēl nenoris, jo situācija valstī un pasaulē vēl ir pārāk neskaidra.

“Pie nopietnas sastāva komplektācijas ķersimies klāt, kad situācija valstī un arī biznesa jomā būs skaidrāka. Ar pusi no komandas mums jau ir spēkā esoši līgumi arī uz nākamo sezonu. Būtībā “uz papīra” sastāvs jau ir, bet vēl pāragri runāt par nopietnām aprisēm,” situāciju Valmieras komandā apraksta Balodis. “Jāsaprot, cik liels finansējums būs mūsu rīcībā, tāpat daudz kas ir atkarīgs no spēlētāju prasībām un situācijas tirgū.”

“Mums situācija ir nedaudz atšķirīga no citiem klubiem, jo komandā ir aptuveni 4-5 profesionāļi, bet pārējais sastāvs tiek “nolasīts” no 6-7 studentiem un sporta skolas vecāko grupu talantīgākajiem basketbolistiem.”

Tāpat neskaidrība ir arī finanšu jomā, kurā sarunas par jaunām sadarbības iespējām notiks ne ātrāk par maiju, kad arī gaidāmas izmaiņas ārkārtas stāvokļa ierobežojumos. Šis aspekts ir ļoti svarīgs, jo piesaistītie līdzekļi nonāk visa kluba budžetā, kurā ietilpst arī pēc spēka otrās un trešās Latvijas Basketbola līgas (LBL) komandas, kā arī jauniešu vecuma klubi.

“Respektējot situāciju valstī un arī mūsu atbalstītāju biznesos, sarunas par jauniem sadarbības līgumiem nesāksim ātrāk par maiju. Pagaidām teju visi komandas ienākumi kopš marta ir apstājušies. Praktiski apstājies atbalsts no privātā sektora,” pauda Balodis.

“Valmieras basketbola organizācija strādā pēc salīdzinoši vienkārša finanšu modeļa – visa atbalstītāju nauda nonāk kopējā budžetā, no kura arī plānojam nākamās sezonas iespējas. Ar šo finansējumu atbalstām arī savu fārmklubu LBL2 un LBL 3 turnīros, jauniešu sistēmas darbību, kā arī līdzekļus novirzām treneru un medicīnas personāla atalgojumam. Ļoti ceram, ka nākamajā sezonā mums izdosies noturēt līdzšinējo budžeta līmeni, kas šī brīža situācija ir liels izaicinājums.”

Valmieras komanda šajā sezonā bija skatītāju mīlētākā komanda, jo spēles klātienē vidēji vēroja 859 līdzjutēji, bet kopumā uz visām spēlēm ieradās teju 12 000 cilvēku.

Tāpat komanda 7.martā LIBL spēlē pret “Ventspils” vienību pie arēnas griestiem iemūžināja ilggadējā basketbolista Sanda Amoliņa #11 numuru. Komandas kapteinis ir spēlēm bagātākais Valmieras basketbolists.

Vienība šosezon LIBL čempionātā 24 spēlēs guva septiņus panākumus un pirms sezonas pārtraukšanas ieņēma 11.vietu starp 14 komandām. LBL, kur vietu sadalījums tika noteikts pēc sasniegtajiem rezultātiem LIBL čempionātā, valmierieši finišēja piektajā pozīcijā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Miks Indrašis
29/06/2022 18:12

Indrašis bez sirdsapziņas pārmetumiem savu karjeru turpinās Krievijas komandā

Latviešu hokejists Miks Indrašis savu karjeru turpinās Krievijas komandā Maskavas “Spartak”, paziņojusi vienība. Līgums ar latvieti ticis noslēgts uz vienu sezonu. ⚡️ Хоккейный клуб «Спартак» Москва заключил контракт на один…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām