“Valmiera Glass/ViA” uzņems Gulbja vadītos jūrmalniekus

22/01/2020 09:33

Šodien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) regulārajā čempionātā notiks divas spēles, no kurām vienā būs pašmāju komandu duelis.

Plkst.19 Vidzemes Olimpiskajā centrā “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” uzņems “Jūrmala”/”Betsafe” vienību. Cīņa tiešsaistē būs vērojama līgas oficiālajā “YouTube” kanālā.

Pirmajā spēlē 14. decembrī valmierieši izbraukumā izcīnīja uzvaru (100:92), kas vidzemniekiem bijis līdz šim pēdējais panākums. Kopš tā laika piedzīvoti pieci zaudējumi, piekāpjoties gan līdergrupas komandām “Kalve”/”Cramo” un “Ogre”, gan tiešajiem konkurentiem “TalTech” un Rakveres “Tarvas”. Izslēgšanas turnīra astoņnieks nav tālu, tomēr turpmāk katrai spēlei būs īpaša vērtība.

“Jūrmala”/”Betsafe” pēdējā laikā pārmaiņus uzvar un zaudē. Pagājušajā sestdienā 93:75 pret Valgas-Valkas komandu, pārsvaru nodrošinot otrajā puslaikā. Trenera Mārtiņa Gulbja rīcībā ir ierobežots spēlētāju loks, ko laiku pa laikam vēl paretina mikrotraumas.

Valmieras vienība ar sešām uzvarām 19 mačos atrodama 11.pozīcijā, bet Jūrmalas komanda ar desmit panākumiem 17 cīņās ir sestā.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas – septiņas Latvijas vienības – “Ventspils”, “VEF Rīga”, “Ogre”, “Jūrmala”/”Betsafe”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, “Tartu Universitāte”, Raplas “Avis Utilitas”, Tallinas “Taltech”, Pērnavas “Sadam”, “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, Tallinas “Kalev”/TLU un Rakveres “Tarvas”.

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros “Final 4” turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”.