“Valmiera” iesit četras bumbas “Daugavpils” vārtos

02/07/2021 21:59
FK Valmiera

“Valmieras” komanda trešdien izcīnīja uzvaru “Optibet” Latvijas futbola virslīgas spēlē un turnīra tabulā pietuvojās līderei RFS. “Valmiera” Rīgā stadionā “Daugava” ar 4:0 (2:0) uzvarēja “Daugavpili”.Valmieras klubā vārtus guva Raimonds Krollis, Džibrils Gejs un Aliuns Ndojs, kura rēķinā divi “goli”.

Vidzemnieki spēles rezultātu atklāja 13.minūtē, kad 11 metru soda sitienu realizēja kapteinis Krollis. Uzbrucējs nesteidzās ar “pendeles” izpildīšanu un lēnā manierē raidīja bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī. Krollis uzbrukuma smailē vēlreiz manāms bija 19.minūtē, kad gar paša soda laukuma līniju bumbu piespēlēja Žoržem Teišeiram, kura sitiens lidoja nedaudz garām vārtiem. Četras minūtes pēc portugāļa bīstamā sitiena momentu pie “Valmieras” vārtiem centās izveidot Kaspars Kokins, bet viņa piespēle soda laukumā adresātu nesasniedza. Uzreiz pēc šīs epizodes “Valmieras” galvenais treneris Tamazs Pertija skaļā balsī aicināja savus futbolistus aktīvāk atbruņot pretiniekus no bumbas.

15 minūtes līdz puslaika beigām medicīnisko palīdzību saņēma Krollis, kurš 61.minūtē tika nomainīts. Spēles 42.minūtē Krollis gar laukuma kreiso malu pietuvojās pretinieku soda laukumam un uz sevi uzvilka trīs daugavpiliešus. Tiklīdz pretinieki uzmanību pilnībā veltīja Krollim uzbrucējs bumbu uz labo vārtu stabu piespēlēja Gejam, kurš dubultoja pārsvaru. Otrajā puslaikā bumba lielākoties atradās laukuma centrā vai divcīņās starp spēlētājiem. Ik pa laikam valmierieši spēja saasināt situāciju pie “Daugavpils” vārtiem, taču bez cerētā rezultāta. 73.minūtē Gejs soda laukumā saņēma piespēli un no aptuveni astoņiem metriem raidīja to krietni pāri pārliktnim.  Līdz pamatlaika beigām valmieriešiem izdevās gūt vēl divus vārtus. 86.minūtē pēc standartsituācijas izspēles bumbu soda laukumā ar galvu vārtos raidīja leģionārs Ndojs, kurš izcēlās arī kompensācijas laika trešajā minūtē.

Valmierieši labi iesāka sezonu, bet pēdējā laikā uzvaras mijušās ar zaudējumiem. Maija pēdējā spēlē ar 0:1 zaudēts Jūrmalas “Spartakam”, bet vēlāk sekoja uzvaras pret “Daugavpili” (2:1) un “Metta” (2:0). Pēdējā spēlē vidzemnieki ar 2:1 uzvarēja līdervienību RFS. “Daugavpils” pēdējā mačā ar 0:2 zaudēja “Spartakam”, iepriekš spēlēja bezvārtu neizšķirti ar “Liepāju”, bet vēl pirms tam ar 3:2 uzvarēta virslīgā vairs nespēlējošā “Ventspils”.

Šosezon abu komandu pirmā tikšanā reize noslēdzās neizšķirti 2:2, bet otrajā mačā ar 2:1 uzvarēja “Valmiera”. “Valmieras” uzbrukuma līderis ar astoņiem gūtiem vārtiem ir Raimonds Krollis, bet “Daugavpils” vienībā trim futbolistiem ir pa diviem “goliem”. Četrus vārtus Latgales komandā iesita Raivis Ķiršs, bet viņš atgriezies “Riga” rindās.”Daugavpils” vienība piektdien dažas stundas pirms spēles ar Valmieras komandu paziņoja, ka tās rindām pievienojies aizsargs no Melnkalnes Matija Pejovičs. Futbolists  sezonu iesāka dzimtenē, bet tagad tiesības uz viņu pieder “Riga”. Tieši no šīs komandas futbolists tiks izīrēts līdz sezonas beigām.Dienu iepriekš līgums parakstīts ar uzbrucēju Kristiānu Kaušeli.

Jau ziņots, ka 20.kārtas ievadā “Liepāja” ceturtdien mājās ar 1:0 (1:0) uzvarēja čempionvienību “Riga”.

Virslīgas kopvērtējuma tabulā pirmo vietu ar 34 punktiem 14 spēlēs ieņem RFS, tālāk ar 32 punktiem 16 dueļos ir “Riga” un arī “Valmiera”, kas nospēlējusi 15 mačus. Aiz pirmā trijnieka ar 22 punktiem 14 mačos ir “Liepāja”, bet tālāk ar 15 punktiem 14 cīņās ir “Daugavpils” un Jūrmalas “Spartaks”. Sesto vietu ar deviņiem punktiem 14 mačos ieņem “Metta”, bet pēdējā ar trim punktiem 11 spēlēs ir Daugavpils “Noah Jurmala”.

Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā. Sākotnēji tika ziņots, ka kalendārs tiks veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Tāpat tika solīts, ka spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās.

Arī šosezon futbola cienītāji var tiešraidē vērot visas Latvijas čempionāta spēles. Tās ir pieejamas virslīgas mājaslapā un portālā “Sportacentrs.com”, kā arī “Sportacentrs.com TV” kanālā.