Valmierā šogad varētu notikt divi BMX Eiropas kausa posmi

07/01/2021 13:32

Valmiera šogad varētu uzņemt divus Eiropas kausa BMX posmus, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Eiropas Riteņbraukšanas savienības (UEC) Eiropas kausa sezonu plānots aizvadīt piecās nedēļas nogalēs, kur katrā būs pa diviem posmiem.

Sezonas ievads paredzēts 20./21.martā Veronā, Itālijā, nākamie divi posmi notiks no 3. līdz 5.aprīlim Hēsdenā-Zolderā, Beļģijā, bet trešā sacensību nedēļas nogale būs 22./23.maijā Papendālē, Nīderlandē.

Turpinājumā BMX sportisti 5. un 6.jūnijā pulcēsies divkārtējā olimpiskā čempionāta Māra Štromberga vārdā nodēvētajā trasē Valmierā, kur plānots sezonas septītais un astotais posms. Eiropas kausa noslēgums iecerēts 19./20.jūnijā Sarjēnā, Francijā.

Šī gada pasaules čempionāts BMX plānots pēc Tokijas olimpiskajām spēlēm (no 17. – 22.augustam) Nīderlandes pilsētā Papendālē. Eiropas čempionāts tikmēr plānots no 9. līdz 11.jūlijam.

Tāpat LRF informē, ka Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) BMX rangā sieviešu individuālajā vērtējumā uz devīto vietu pakāpusies Latvijas čempione Vineta Pētersone. Tikmēr vīriem Kristens Krīgers un Helvijs Babris ieņem attiecīgi 30. un 32. vietu.

UCI individuālais un nāciju rangs tiek atjaunots ik nedēļu. Tas tiek vērtēts gada griezumā. Tikmēr UCI olimpiskais nāciju rangs tiek vērtēts olimpiskā kvalifikācijas cikla ietvaros. Šobrīd joprojām oficiāli nav skaidrs, kā un kad noslēgsies Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācija BMX riteņbraukšanā. Labas izredzes kvalificēties joprojām saglabā Latvijas elites vīru un dāmu sportisti.

Aktuālajā UCI individuālajā rangā sievietēm 151 dalībnieces konkurencē augstajā devītajā vietā šobrīd atrodas Vineta Pētersone. Trenera Ģirta Kātiņa audzēkne gada griezumā iekrājusi 530 UCI punktus. Līdere ar 1215 punktiem ir Alise Viloubija no ASV, kurai seko Laura Smuldersa (945 punkti) un Felicija Stencila no ASV, kurai 925 punkti. Vanesa Buldinska, kura traumas dēļ bija spiesta izlaist teju visu iepriekšējo sezonu, šobrīd rangā ir 44.vietā.

Nāciju rangā dāmām Latvija ieņem septīto vietu, kamēr līdere ir ASV. Otrajā vietā seko Nīderlande, bet trešajā Krievija.

Vīriem individuālajā rangā abi Latvijas vadošie BMX braucēji – Kristens Krīgers un Helvijs Babris atrodas teju līdzās. Kristens ar 332 punktiem ir 30. vietā, kamēr Helvijs ar 309 punktiem ir 32. Līderis ir Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions Konors Fīldss (975 punkti), kuram seko viņa tautietis no ASV Korens Šaraks (890) un francūzis Silvēns Andrē (855 punkti).

Pieslēgties

Dienas fokusā

Teilors Beks
23/06/2021 18:01

Minskas “Dinamo” paraksta līgumu ar “Metallurg” rezultatīvāko spēlētāju

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Minskas “Dinamo” paziņojis par viena gada līguma noslēgšanu ar kanādiešu uzbrucēju Teiloru Beku. Aizvadītajā sezonā pieredzējušais hokejists 56 KHL pamatturnīra spēlēs guva 16 vārtus un…