Valmieras florbola klubs uzsācis sadarbību ar Krievijas vienību “Prometej”

Florbola klubs
Florbola klubs "Valmiera" | Foto: LFS

Latvijas florbola komanda “Valmiera” noslēgusi sadarbības līgumu ar Krievijas klubu Severodvinskas “Prometej”, pirmdien ziņu aģentūru LETA informēja vienības pārstāvji.

Abi klubi ir vienojušies kopīgi organizēt bērnu vasaras treniņnometnes Valmierā. Sadarbības plānos ietilpst arī “Prometeja” treneru korpusa pieredzes apmaiņas braucieni uz Latviju, lai iepazītos ar “Valmiera” darbu, stažētos pie vietējiem treneriem un dalītos pieredzē ar savām darba metodēm. Tāpat ir panākta vienošanās kopīgi veidot komandu, kas varētu startēt bērnu un jauniešu florbola turnīros gan Eiropā, gan Krievijā.

Covid-19 pandēmija nav šķērslis starpvalstu sadarbībai! Kamēr Eiropas florbola kopiena atrodas dīkstāvē, gaidot…

Gepostet von FBK Valmiera am Montag, 29. Juni 2020

“Esam gandarīti, ka Valmieras florbola kluba paveiktais šķiet interesants citu valstu florbola speciālistiem. Severodvinska ir Krievijas florbola centrs, pilsētā aktīvi darbojas vairāki desmiti jauniešu florbola klubu. Sadarbība mums ļaus paplašināt savu redzesloku bērnu un jauniešu trenēšanā, kā arī plānojam darboties kā “tilts” talantīgāko Krievijas jauniešu nokļūšanai Eiropas florbola apritē. Ticu, ka ieguvēji būs abi florbola klubi,” gandarījumu pauda “Valmiera” komandas prezidents Artis Jansons.

Tikmēr Vidzemes Olimpiskā centra vecākā sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciāliste Lelde Bukovska sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja, ka kopīga nometņu rīkošana varētu notikt jau šovasar, taču ar nosacījumu, ka abu valstu valdības mainīs savu nostāju saistībā ar ieceļošanas ierobežojumiem.

Gadījumā, ja Krievijas sportistiem pēc ieceļošanas Latvijā būs jāietur 14 dienu karantīna, viesi uz Valmieru nedosies, bet sadarbība tiks īstenota pēc pandēmijas situācijas uzlabošanās.

Valmierā esošo Vidzemes olimpisko centru ierasti apmeklē arī citu sporta veidu pārstāvji no Krievijas, taču šobrīd treniņi Latvijā viņiem nav pieejami.

Šonedēļ sarunā ar laikrakstu “Latvijas Avīze” Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidents Ilvars Pētersons atklāja, ka jaunajā sezonā “Elvi florbola līgā” varētu spēlēt 13, nevis 12 klubi, kā tas bija pērn. Kā iespējamā jaunpienācēja tiek minēta “RTU/Rockets”.

Savukārt četras sieviešu komandas varētu apvienoties ar Igaunijas čempionātu, kurā arī startē četri klubi.

LFS valde marta izskaņā pieņēmusi lēmumu par visu līmeņu Latvijas čempionāta florbolā 2019./2020. gada sezonas neturpināšanu. Visi turnīri tika atcelti bez komandu ieņemto vietu noteikšanas un Latvijas čempionu titulu piešķiršanas.

“Elvi Florbola līgas” vīru turnīra regulārajā čempionātā labākā bija Cēsu “Lekrings” komanda, un kungi jau bija uzsākuši izslēgšanas turnīru, bet sieviešu meistarsacīkstēs tabulas augšgalā bija Kocēnu “Rubene”.

Pērn vīru konkurencē Lielvārdes komanda finālā ar 6:4 uzvarēja Ulbrokas klubu, bet dāmu konkurencē “Rubene” ar 4:3 papildlaikā uzveica “Ķekavu”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par