“Valmieras” futbolisti “Optibet” Virslīgas mačā uzveic “Ventspili”

14/05/2021 19:58
FK Valmiera

“Valmiera” piektdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 12.kārtas spēlē viesos apspēlēja “Ventspils” komandu un turnīra tabulā nostājās blakus līderiem RFS. “Ventspils” savā laukumā zaudēja “Valmierai” ar 0:2 (0:2). Vārtus uzvarētāju labā guva Kamilo Mena un Svjatoslavs Kožedubs.

Uzvaru viesi nodrošināja pirmā puslaika pēdējo piecu minūšu laikā. 41.minūtē izcēlās Mena, bet četras minūtes vēlāk – Kožedubs. Arī otrajā puslaikā bija vairāki bīstami vārtu gūšanas momenti. 62.minūtē pēc izgājiena vienam pret mājinieku vārtsargu Vladislavu Lazarevu tuvajā stūrī sita Mena, taču vārtsargs bumbu atvairīja.

66.minūtē 11 metru sitienu nerealizēja Marks Kurtišs, kurš pirms tam bija pārķēris Džoiskima Davas piespēli vārtsargam Rihardam Matrevicam, kurš Kurtišu nogāza. Kurtiša ne pārāk spēcīgu sitienu vārtu labajā apakšējā stūrī Matrevics noķēra. Pēdējais vārtu gūšanas moments jau mača kompensācijas laika ceturtajā minūtē pretuzbrukumā bija Dragoljubam Andelkovičam, taču viņam no soda laukuma vidus sanāca neērts sitiens, un viņš uzsita virsū vārtsargam.

Turnīra vadībā ar 23 punktiem desmit mačos ir RFS un “Valmiera”. 22 punkti ir “Riga”, astoņās cīņās pie 13 punktiem tikusi “Daugavpils”, 12 punkti deviņos dueļos ir “Liepājai”, seši – “Metta” un “Spartakam”, četri – “Ventspilij”, bet trīs punkti četrās spēlēs ir Daugavpils “Noah Jurmala” futbolistiem.

Krīzē nonākusī “Ventspils” tikai sezonas sestajā spēlē svinēja pirmo uzvaru šī gada čempionātā – 5:2 sagrāve pār “Metta” komandu un Markam Kurtišam četri vārti. Panākumam sekoja divi zaudējumi – 0:3 pret “Riga” un 0:1 pret RFS. Valmierieši pēdējās cīņās pēc 1:1 ar “Metta” ar 2:1 uzvarēja “Riga”, ar 0:1 zaudēja RFS un ar 2:0 pieveica Daugavpils “Noah Jurmala”.

Kurtiša četriem gūtajiem vārtiem “Valmiera” pretī lika Raimondu Krolli ar pieciem vārtiem un Ibrahimu Sovu ar četriem vārtiem. “Valmiera” pēc piektdienas spēles varēja kļūt par turnīra tabulas līderi, ja RFS Liepājā vienlaicīgi notiekošajā cīņā zaudētu kaut punktu, taču tas nenotika, ar 2:1 uzvarot RFS. Sezonas pirmajā savstarpējā spēlē mājās uzvarēja “Valmiera” (1:0).

Jau ziņots, ka spēlē Daugavpils stadionā “Celtnieks” mājinieku lomā esošā “Daugavpils” piekāpās Daugavpils “Noah Jurmala” ar 1:2 (0:1).  12.kārtas pirmajā spēlē “Riga” mājās ar 2:1 (0:1) uzvarēja Jūrmalas “Spartaku”. Šo kārtu izlaiž “Metta”.

Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā, katrai komandai aizvadot 28 spēles. Kalendārs veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās.

Pēc CAS pagaidu lēmuma LFF valde sacensību nolikumā veica izmaiņas, kas tagad paredz, ka gadījumā, ja čempionātā piedalās astoņi klubi, komanda, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar vienību, kas “Optibet” Nākotnes līgas čempionātā ieņem trešo vietu. Ja čempionātā piedalās deviņi klubi, komanda, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar vienību, kas “Optibet” Nākotnes līgas čempionātā ieņem otro vietu.

Arī šosezon futbola cienītāji var tiešraidē vērot visas Latvijas čempionāta spēles. Tās ir pieejamas virslīgas mājaslapā un portālā “Sportacentrs.com”, kā arī “Sportacentrs.com TV” kanālā.