“Valmieras” prezidents: Nekad neesmu slēpis, ka mēs esam biznesa projekts

06/02/2024 18:28
Nokopēts
Uldis Pūcītis

“Optibet Virslīgas” komandas “Valmiera” prezidents Uldis Pūcītis sarunā ar “Latvijas Televīziju” atklājis, ka kluba mērķis ir kļūt par biznesa projektu.

Pēdējos pāris gados transfēra maksa par spēlētājiem, pārejot no “Optibet Virslīgas” uz citu čempionātu, trīs reizes pārsniegusi vienu miljonu eiro, divos gadījumos tie bija tieši “Valmieras” spēlētāji – Tolu Arokadare un Raimonds Krollis. “Daudzi klubi un daudzas līgas var saprast, ka arī šeit Latvijā var būt labi spēlētāji. Tas mūsu kluba brends ir jāaudzē un tad arī būs daudz vieglāk. Lēnām mēs tiekam uz pasaules futbola kartes.

Neesmu slēpis nekad un vienmēr esmu pozicionējis, ka mēs esam biznesa projekts. Pirmais mērķis ir dabūt šo klubu vismaz pa nullēm, un tālāk jau domāt par kaut kādu peļņu. Tam ir vajadzīgi gadi, bet tas ir ilgtermiņa projekts, un man nav šaubu, ka agri vai vēlu tas būs peļņu nesošs bizness,” pārliecināts Pūcītis.

“Galvenais ir transfēri, tas ir vienīgais veids, kā šeit no futbola var uztaisīt biznesu. Realitātē ir tā, ka mēs vairāk nopelnam no futbolisti nākamās pārejas, nevis tad, kad mēs viņu pārdodam. Tāds arī ir mūsu mērķis – pēc iespējas vairāk šos spēlētājus paņemt pie sevis, attīstīt un laist pasaulē ar ilgtermiņa redzējumu, ka tas varētu atmaksāties vēlāk,” par kluba vīziju stāsta tā prezidents.

Kā piemērs tiek minēts japānis Daisuke Jokota, kurš no “Valmieras” uz Polijas komandu “Gornik” tika pārdots par 30 tūkstošiem eiro. Vēlāk futbolistu par diviem miljoniem dolāru nopirka Beļģijas klubs “Gent”, un 30% no šīs summas jeb 600 tūkstošus eiro saņēma arī Latvijas vienība.

“Šodien es varu teikt, ka tas bija izdevīgs darījums. Kad viņš aizgāja uz Poliju, tā nešķita, bet tur apstākļi spieda, jo viņam kontraktā bija palikuši vien seši mēneši. Piedāvājums bija salīdzinoši smieklīgs, bet mēs panācām, ka lai mums būtu procents arī no nākamā transfēra.”

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām